Open form

Zrozumieć Elektronikę (1/2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe

Indeks: ZEG-26077
Zrozumieć Elektronikę to miesięcznik, którego Redaktorem Naczelnym i wydawcą jest Piotr Górecki. Popularyzator elektroniki, konstruktor z ponad 30-letnim doświadczeniem, autor książek i tysięcy artykułów omawiających różne aspekty elektroniki. Miesięcznik występuje wyłącznie w formie cyfrowej - natychmiast po opłaceniu zamówienia otrzymasz mailowo link do pobrania pliku PDF.
Zrozumieć Elektronikę (1/2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe
24,99 zł
23,14 zł netto
Zapłać później

Kupując ten produkt, nie będziesz miał możliwości wyboru płatności za pobraniem.

Opis produktu: Zrozumieć Elektronikę (1 / 2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe

Zrozumieć Elektronikę to cyfrowy miesięcznik dla pasjonatów elektroniki, autorstwa Piotra Góreckiego. Styczniowy numer skupia się na Radiowej Oślej Łączce i zagadnieniach fal elektromagnetycznych. Znajdziesz tu także artykuły o podstawach elektroniki, projektowaniu układów oraz praktycznych zastosowaniach komponentów. Wśród tematów można wyróżnić m.in. dobór identycznych rezystorów, projektowanie stabilizatorów napięcia oraz przybliżenie podstaw automatyki. Czasopismo porusza również zagadnienia teoretyczne, jak natura pola elektromagnetycznego. Numer ISSN czasopisma: 3071-7965.

Zrozumieć Elektronikę (1 / 2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe

Zrozumieć Elektronikę (1 / 2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe.

Miesięcznik dostępny jest wyłącznie w wersji cyfrowej (PDF, 90 stron).

Link do pobrania produktu wysyłany jest mailem natychmiast po otrzymaniu przez nas wpłaty.

Zrozumieć Elektronikę (1 / 2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe

Czasopismo obejmuje treści techniczne, poradniki, szczegółowe analizy oraz materiały edukacyjne wspierające naukę elektroniki.

Słowo wstępne od Redaktora Naczelnego

Styczniowy numer czasopisma jest szczególny, ponieważ zawiera kilka artykułów dotyczących Radiowej Oślej Łączki. Najważniejszy z nich zatytułowany jest: Radiowa Ośla Łączka - klucz do 3. piętra. Być może dla niektórych Czytelników zaskoczeniem będzie to, że nie od razu przechodzę do zjawisk falowych i dopasowania, co wydaje się najważniejsze, tylko szeroko omawiam zagadnienia, które na pozór mało są związane z techniką radiową.

Tak, zarówno w poprzednich numerach czasopisma, jak i w tym, najpierw zdecydowałem się „oczyścić przedpole”. Tematyka radiowa sama w sobie nie jest bardzo trudna, choć trzeba przyznać, że bardzo łatwa nie jest. Jednak największym problemem okazały się fałszywe wyobrażenia o elektryczności i o elektronice. Wyobrażenia, które ma zaskakująco wiele osób.

Niestety, najdelikatniej mówiąc, nie wszyscy mieliśmy dobrych nauczycieli. Owszem, niektórzy mieli i dla nich takie artykuły wprowadzające, niejako przygotowujące grunt, nie są potrzebne. Jednak komentarze do moich ostatnich filmów niedwuznacznie pokazują, że większości z nas wszczepiono błędne wyobrażenia, które ogromnie przeszkadzają w zrozumieniu „kwestii radiowych”. W sumie nic dziwnego, bo elektryczność „od zawsze” była tajemnicza, zagadkowa i zaskakująca.

Pomimo upływu ponad dwustu lat, tak jest do dziś. I do dziś nie poznaliśmy wszystkich szczegółów. Właśnie dlatego w tym numerze zamieszczam dwa artykuły o polu elektromagnetycznym, a także ważny materiał: Podstawy elektroniki w pigułce?

Prace nad Radiową Oślą Łączką pochłaniają mnóstwo czasu, ale nie zrezygnowałem z działań praktycznych. Szczegóły w kolejnych numerach. Pozdrawiam serdecznie! Piotr Górecki

Spis treści

  1. Radiowa Ośla Łączka - klucz do 3. piętra
  2. Słowo wstępne - styczeń
  3. Nasze wspólne czasopismo - listy Czytelników
  4. Łamigłówki elektroniczne styczeń 2025
  5. Rozwiązania Łamigłówek listopad 2024
  6. Podstawy elektroniki w pigułce?
  7. Pole elektromagnetyczne - co to naprawdę jest?
  8. Pole elektromagnetyczne - czyli stary dobry eter...
  9. Wspólnie projektujemy: Wykorzystanie diod germanowych
  10. Wspólnie projektujemy: Potężny amatorski zasilacz
  11. Cyfrowo sterowany stabilizator napięcia
  12. Dobór identycznych rezystorów
  13. Mikroprocesorowa ośla łączka, część 8
  14. Pomidor, czyli... ziemniak malowany
  15. Podstawy automatyki - Studia i co dalej?
  16. Jedno, czy raczej... dwa prawa Ohma?
  17. Co to jest Brovin’s Kacher?


Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: