• Nowość!

Chwytak pneumatyczny z kompresorem do robota Kawasaki Robotics Astorino

Indeks: ATR-24557
Chwytak pneumatyczny do robota edukacyjnego Astorino to funkcjonalne i łatwe w użyciu narzędzie, które można z łatwością zintegrować z całą platformą robotyczną. Wyposażony w elektrozawór, kable, uchwyty montażowe, filtr przeciwzakłóceniowy oraz zasilacz, co sprawia, że jest kompletnym rozwiązaniem gotowym do natychmiastowego użycia.
Chwytak pneumatyczny z kompresorem do robota Kawasaki Robotics Astorino
6 150,00 zł
5 000,00 zł netto
Czas oczekiwania ok. 1-2 tyg.
Oczekiwanie na dostawę
Producent: Astor

Opis produktu: Chwytak pneumatyczny z kompresorem do robota Kawasaki Robotics Astorino

Chwytak pneumatyczny to niezawodne narzędzie, które pozwala na jeszcze większą funkcjonalność i możliwości manipulacyjne robotów z serii Astorino. Dzięki dwuszczękowemu systemowi, ten chwytak oferuje skok 8 mm na każdą szczękę, co łącznie daje skok 16 mm, umożliwiając precyzyjne chwytanie i manipulację różnymi obiektami. W zestawie znajduje się elektrozawór, który kontroluje przepływ powietrza do chwytaka, zapewniając szybkie i precyzyjne operacje chwytania i uwalniania. Dodatkowo, w zestawie są również przewody, uchwyty montażowe oraz filtr przeciwzakłóceniowy, co pozwala na łatwą integrację z robotem Astorino oraz minimalizuje ewentualne nieprawidłowości w działaniu. Dzięki temu narzędziu, robot Astorino zyskuje nowe możliwości w zakresie manipulacji przedmiotami, co pozwala na rozwijanie u użytkowników praktycznych umiejętności w dziedzinie automatyki i robotyki.

Chwytak pneumatyczny z kompresorem do robota Kawasaki Robotics Astorino

Chwytak pneumatyczny z kompresorem do robota Kawasaki Robotics Astorino.

Chwytak pneumatyczny z kompresorem do robota Kawasaki Robotics Astorino

Zawartość zestawu.

Jak działa chwytak pneumatyczny?

Chwytak pneumatyczny dwuszczękowy z kompresorem to narzędzie manipulacyjne, które wykorzystuje siłę powietrza do chwytania i przenoszenia przedmiotów. Działanie opiera się na kontrolowanym dopływie i odpływie powietrza do i z układu chwytaka za pomocą elektrozaworu. Kiedy elektrozawór jest aktywowany, powietrze przesyłane jest do cylindrów chwytaka, powodując ruch szczęk w kierunku przedmiotu. Po osiągnięciu odpowiedniej pozycji, elektrozawór jest zamykany, zatrzymując dopływ powietrza i utrzymując przedmiot stabilnie. W momencie uwalniania, proces jest odwracany, umożliwiając precyzyjne i skuteczne chwytanie i przenoszenie przedmiotów.

Zawartość zestawu

  • Chwytak pneumatyczny dwuszczękowy (skok 8 mm na szczękę, skok łączny 16 mm)
  • Elektrozawór
  • Przewody
  • Uchwyty montażowe
  • Filtr przeciwzakłóceniowy
  • Zasilacz

Zastosowania chwytaka do robota Astorino

Chwytak pneumatyczny z kompresorem do robota Kawasaki Robotics Astorino znajduje zastosowanie w wielu obszarach, gdzie konieczne jest precyzyjne chwytanie i manipulowanie różnorodnymi przedmiotami. Chwytak jest idealnym rozwiązaniem w przemyśle produkcyjnym do zadań takich jak pakowanie, sortowanie, czy przenoszenie elementów na linii produkcyjnej. Dodatkowo, w obszarze edukacji i szkoleń, chwytak pneumatyczny do Astorino stanowi doskonałe narzędzie do nauki sterowania robotem oraz realizowania zróżnicowanych zadań manipulacyjnych, co pozwala na praktyczne zdobywanie umiejętności z zakresu automatyki i robotyki. Ponadto, w obszarze badań naukowych i prototypowania, możliwość szybkiego i precyzyjnego chwytania różnorodnych obiektów umożliwia eksperymentowanie z różnymi aplikacjami robotycznymi oraz testowanie nowych rozwiązań technologicznych. Dzięki szerokiemu spektrum zastosowań, chwytak ten staje się niezastąpionym narzędziem w różnych dziedzinach.

Chwytak pneumatyczny z kompresorem do robota Kawasaki Robotics Astorino

Chwytak oferuje skok 8 mm na każdą szczękę.


Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: