Bezpiecznik samochodowy Mini 7,5A - 10szt.

Indeks: KAB-08800 EAN: 5900804009504

Bezpiecznik samochodowy w rozmiarze Mini (11 mm) o wartości 7,5 A. Zestaw zawiera 10 sztuk.

Bezpiecznik samochodowy Mini 7,5A - 10szt.
3,40 zł
2,76 zł netto
Bezpiecznik samochodowy Mini - natężenie prądu:
Producent: Blow

Opis produktu: Bezpiecznik samochodowy Mini 7,5 A - 10 szt.

Bezpiecznik samochodowy w rozmiarze Mini (11 mm) o wartości 7,5 A. Bezpieczniki samochodowe zabezpieczają instalacje elektryczne przed ich możliwym uszkodzeniem z powodu wystąpienia nadmiernego natężenia prądu.

Elementy sprzedawane w pakiecie po 10 sztuk w plastikowym opakowaniu.

Specyfikacja bezpiecznika

  • Natężenie: 7,5 A
  • Wymiary: 16 x 11 x 4 mm

Bezpiecznik samochodowy Mini 7,5A - 10szt.

Bezpiecznik samochodowy Mini 7,5 A - 10 szt.

Po co stosuje się bezpieczniki w samochodzie?

W skład konstrukcji samochodu, wchodzą liczne elementy i podzespoły, które muszą ze sobą niezawodnie współpracować. Do tych elementów i podzespołów możemy zaliczyć m.in. karoserię, podwozie, silnik, skrzynię biegów, zawieszenie oraz elementy niezbędnego osprzętu obejmującego także instalację elektryczną samochodu. Zasada działania samochodowej instalacji elektrycznej jest identyczna jak w przypadku instalacji elektrycznej spotykanej w obiektach budowlanych, pomimo różnicy parametrów napięcia zasilającego. Ponadto, w samochodzie źródłami energii elektrycznej są akumulator, który może zasilać odbiorniki instalacji elektrycznej samodzielnie na postoju, a podczas pracy silnika, jest podładowywany przez alternator. Domowa instalacja elektryczna musi być odpowiednio chroniona, aby zmniejszyć rozmiar szkód przy potencjalnym przeciążeniu lub zwarciu i dotyczy to także samochodowej instalacji elektrycznej - tu również punktem wspólnym obojga instalacji, jest konieczność stosowania bezpieczników.

Kiedy należy wymienić bezpiecznik w samochodzie?

Bezpiecznik jest elementem, który w normalnych warunkach pracy w danym obwodzie, zachowuje się w takim sam sposób jak zwykły przewód elektryczny przewodzący prąd. Dla oferowanego zestawu bezpieczników, wartość 7,5A jest ich prądem znamionowym, który nie powoduje przepalenia bezpiecznika. Natomiast znaczne przekroczenie tej wartości, będzie skutkowało jego przepaleniem. Identyfikując bezpiecznik pod kątem przepalenia, należy użyć multimetru i ustawić go w tryb testu ciągłości obwodu lub pomiaru rezystancji. Testowany bezpiecznik będzie sprawny, jeśli multimetr ,,zapiszczy” lub wykaże zerową wartość rezystancji. Natomiast o przepaleniu bezpiecznika będzie świadczyć brak ,,piszczenia” lub rezystancja o wartości poza zakresem pomiarowym.

Szerokość opakowania 9 cm
Wysokość opakowania 0.5 cm
Głębokość opakowania 17 cm
Masa opakowania 0.01 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Bezpiecznik samochodowy Mini 7,5A - 10szt.

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Robert 11.08.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Dobra oferta, dobre ceny, szybka wysyłka. Satysfakcja dla mnie

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: