Opis produktu: Buzzer bez generatora 23mm 1-40V w obudowie
Przetwornik piezoelektryczny w obudowie z wyprowadzonymi przewodami oraz uchwytami montażowymi.
Specyfikacja buzzera
- Napięcie pracy: od 1 do 40 VDC
- Napięcie znamionowe: 12 VDC
- Częstotliwość rezonansowa: 4 kHz ± 0,5 kHz
- Prąd znamionowy: 5 mA przy napięciu 12 VDC
- Poziom dźwięku: ok. 85 dB
- Rodzaj sygnału: dźwięk ciągły
- Zakres temperatur pracy: od -20 °C do +70 °C
- Średnica obudowy: 23 mm
- Rozstaw otworów montażowych: 30 mm
- Średnica otworów montażowych: 2,5 mm
- Masa: 1,8 g
Szczegóły w dokumentacji technicznej.
Wydajny sygnalizator dźwiękowy z ułatwionym mocowaniem
Oferowany przez nas buzzer bez generatora ma postać blaszki piezo, umieszczonej w niskoprofilowej obudowie o średnicy 23 mm. Para „uszu” z otworami, znajdujących się po bokach obudowy, umożliwia łatwe zamocowanie buzzera w docelowym urządzeniu poprzez przykręcenie dwiema śrubkami lub małymi wkrętami, rozstawionymi na odcinku 28 mm (średnica otworków to 1,6 mm).
Producent zaleca zasilanie membrany piezoelektrycznej napięciem międzyszczytowym od 1 V do 40 V, przy czym najwyższą efektywność można uzyskać przy częstotliwości sygnału równej 4 kHz. Pozostałe piki widma znajdują się w okolicach 600 Hz, 850 Hz, 1,5 kHz, 2,8 kHz oraz 8 kHz.
Pojemność piezoelektryka jest równa 15 nF +/- 30%. Warto dodać, że przetwornik jest w stanie generować dźwięk o poziomie natężenia równym lub większym niż 80 dB (w odległości 10 cm od membrany).
Rodzaje i parametry buzzerów
Buzzery – generatory dźwięku - to stosunkowo proste komponenty elektroniczne, przeznaczone do wytwarzania dźwięków ostrzegawczych i informacyjnych. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą konstrukcją, sposobem zasilania, częstotliwością podstawową, a także zakresem napięć pracy i sposobem montażu. Obecnie najczęściej stosowane są buzzery piezoelektryczne, występujące w wersji z wbudowanym generatorem (co umożliwia zasilanie elementu napięciem stałym) oraz bez generatora (tj. wymagające do pracy podania napięcia przemiennego, zwykle o częstotliwości kilku kiloherców).
Buzzery elektromagnetyczne mają nieco inną konstrukcję niż ich piezoelektryczne odpowiedniki – zamiast blaszki z naklejonym przetwornikiem ceramicznym posiadają one element zbliżony do niewielkiego głośniczka. Podobnie jak w przypadku buzzerów piezo, tutaj także możemy znaleźć wykonania z generatorem oraz bez niego.