Drukarka 3D Anycubic Mega Zero
Pierwszym modelem, jaki powstał w laboratoriach chińskiego producenta, była drukarka Anycubic Mega. Obecnie, w kolejnych wersjach urządzeń, trzon nazwy pozostał niezmienny, choć od 2016 roku do użytkowników trafiło kilka kolejnych generacji drukarek 3D – w tym Anycubic Mega Zero. Zapewnia ona użytkownikom przestrzeń roboczą o standardowej wielkości 220 x 220 x 250 mm, a jej konstrukcja opiera się na stabilnej ramie aluminiowej, a także na podwójnych śrubach w osi Y, które pozwalają na znacznie stabilniejsze przesuwanie stołu roboczego. Zmontowanie urządzenia jest zadaniem użytkownika, ale przebiega w tak łatwy, intuicyjny sposób, że nie nastręczy trudności nawet całkowicie początkującemu drukarzowi, dla którego Anycubic Mega Zero będzie – choćby ze względu na atrakcyjną cenę – znakomitą propozycją. Wytłaczarka współpracująca z podwójną przekładnią ułatwia płynne podawanie filamentu do głowicy drukującej, a sam ekstruder doskonale radzi sobie nawet z elastycznymi materiałami.
Drukarka Anycubic Mega X – do większych projektów
Użytkownicy bardziej zaawansowani w druku 3D często na pewnym etapie pracy ze swoją drukarką napotykają na problem… braku przestrzeni. W takiej sytuacji z pomocą przyjdą im drukarki 3D Anycubic o dużej wielkości pola roboczego – np. Anycubic Mega X oferująca 300 x 300 x 305 mm. Na jakość pracy z urządzeniem wpływa m.in. podwójna szyna w osi Y oraz dwie śruby prowadzące w osi Z, a także zmodernizowany ekstruder, efektywniejszy w pracy nawet z elastycznymi filamentami. Intuicyjny system poziomowania stołu roboczego w modelu Anycubic Mega X (a także w omówionej wcześniej drukarce Anycubic Mega Zero) tworzą cztery śruby z pokrętłami, umieszczone w narożnikach platformy. Dodatkowym atutem modelu Mega X jest unikalna struktura powierzchni stołu – im jest on cieplejszy, tym większe stają się pory, ułatwiające przyleganie drukowanego modelu do podłoża. W miarę wychładzania się powierzchni stołu pory te ulegają zmniejszeniu, a wydruk można łatwiej zdjąć z platformy.
Drukarka 3D Anycubic Photon S do druku żywicą UV
W wydrukach, w których zależy nam na uzyskaniu wyjątkowo gładkiej powierzchni i drobnych detali, optymalna okazuje się technologia druku żywicą światłoutwardzalną. Drukarka 3D Anycubic Photon S pracuje w technologii LCD Shadow Masking. Za naświetlanie poszczególnych warstw projektu odpowiada projektor HD LCD, którego rozdzielczość sięga 2560 x 1440 px (2K). Pole robocze urządzenia – o wymiarach 115 x 65 x 165 mm – jest w pełni zadowalające do realizacji tak szczegółowych projektów. Twórcy modelu Photon S zadbali nawet o to, aby wyposażyć oprogramowanie drukarki 3D w antialiasing, który wygładza krawędzie wydruku. Platforma do drukowania wykonana została z aluminium, gwarantującego dobrą przyczepność. Natomiast system wentylacji z dwoma mocnymi wentylatorami oraz filtrem z aktywnym węglem niweluje zarówno nieprzyjemny zapach, jak i potencjalnie toksyczne opary wydzielane przez żywicę. Na potrzeby końcowej obróbki wydrukowanych modeli możesz dokupić dostępną w sklepie Botland myjkę Anycubic Wash & Cure Machine – przeznaczoną do mycia i suszenia gotowych modeli.