Opis produktu: Wentylator 5 V 30 x 30 x 7 mm - do obudowy Raspberry Pi
Mały wentylator 5 V o wymiarach 30 x 30 x 7 mm. Może być wykorzystywany jako element chłodzący w obudowach do Raspberry Pi. Wyposażony w dwupinowe złącze do podłączenia z GPIO minikomputera. Długość przewodu ze złączem jest równa około 10 cm. Zestaw zawiera niezbędne elementy montażowe, śrubki i nakładki.
Specyfikacja
- Napięcie zasilania: 5 V
- Złącze: dwupinowe raster 2,54 mm
- Wymiary: 30 x 30 x 7 mm
- Długość przewodu: 10 cm (wraz ze złączem)
- W zestawie: śrubki oraz nakrętki
Miniaturowy wentylator do minikomputerów i nie tylko
Wentylator 5 V 30x30x7 mm pasuje do obudowy Raspberry Pi, choć może być zastosowany także w dowolnych projektach o kompaktowych wymiarach, wymagających wydajnego chłodzenia wymuszonym obiegiem powietrza. Znajdujące się w zestawie elementy montażowe znacząco ułatwiają instalację i zwalniają użytkownika z konieczności dobierania pasujących śrub na własną rękę.
Na końcu 10-centymetrowego przewodu zasilającego znajduje się fabrycznie zamontowany wtyk żeński typu BLS-2, pasujący do gniazda goldpin, znajdującego się na płytce drukowanej minikomputera Raspberry Pi.
Wentylatory montażowe – zastosowania
Wentylatory montażowe znajdują szereg praktycznych zastosowań w różnego rodzaju urządzeniach, wymagających sprawnego odprowadzania ciepła z komponentów półprzewodnikowych. Umożliwiają znaczne obniżenie temperatury pracy elementów elektronicznych w porównaniu do temperatury tych samych podzespołów, chłodzonych tylko pasywnie (tj. za pomocą radiatora).
Niewielkie, ciche wentylatory można znaleźć zarówno w komputerach stacjonarnych i laptopach, jak i minikomputerach jednopłytkowych, zasilaczach laboratoryjnych i modułowych, sprzęcie audio dużej mocy, niektórych oscyloskopach i generatorach laboratoryjnych, a także sterownikach silników przemysłowych, falownikach i wielu innych. Do podstawowych parametrów każdego wentylatora należą: rozmiar obudowy, rozstaw otworów montażowych, napięcie zasilania oraz szybkość tłoczenia powietrza (wyrażana w jednostkach objętości na jednostkę czasu, np. m3/h).