EL Wire - Przewód elektroluminescencyjny 2,5m - zielony

Indeks: ODS-13779 EAN: 5904422321390

Elastyczny, elektroluminescencyjny przewód pokryty luminoforem i warstwą ochronną PVC w kolorze zielonym. Podczas zasilania prądem emituje poświatę w kolorze zielonym. Długość przewodu wynosi 2,5 m. Przewód posiada złącze 2-pinowe JST-PH.

EL Wire - Przewód elektroluminescencyjny 2,5m - zielony
56,90 zł
46,26 zł netto
Zapłać później
Minimalna ilość sztuk do zamówienia: 10
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Na zamówienie
Producent: OdSeven

Opis produktu: Przewód elektroluminescencyjny 2,5 m - zielony

Przewód elektroluminescencyjny to sztywny rdzeń pokryty luminoforem, a następnie pokryty ochronną osłoną z PVC. Podczas zasilania prądem emituje poświatę w kolorze zielony. Jego długość 2,5 m i szerokość 2,6 mm. Zachowuje swój kształt - jest elastyczny. Przewód elektroluminescencyjny zużywa mniej energii niż diody LED. Przewód zasilany napięciem 90 V AC / 1,5 kHz pozwala na emisję światła 115 cd/m2, Jego jasność spada o 50% po 3000 h ciągłego użytkowania. Pobiera ok. 10 mA na metr. Przewód elektroluminescencyjny nie jest przeznaczony do użytku na zewnątrz. Emisja światła z luminoforu może być słabsza przy ciągłym narażeniu na promieniowanie UV. 

Zastosowanie podświetlenia elektroluminescencyjnego

 • Oświetlenie akcentujące
 • Oświetlenie kostiumów
 • Kamizelki bezpieczeństwa
 • Dekoracje
 • Znaki, reklamy
 • Własne projekty
EL Wire - Przewód elektroluminescencyjny 2,5m - zielony

EL Wire - Przewód elektroluminescencyjny 2,5 m - zielony.

 

Przewód dostępny również w innych kolorach.

Specyfikacja przewodu elektroluminescencyjnego:

 • Napięcie zasilania 90 V AC / 1,5 kHz
 • Natężenie światła: 115 cd / m2
 • Okres półtrwania: 3000 h
 • Złącze 2 - pinowe JST PH
 • Kolor: zielony
 • Długość: 2,5 m
 • Szerokość: 2,6 mm

Przewód elektroluminescencyjny - kondensator, który świeci!

Przewody EL Wire (Electroluminescent Wire) to specjalne rodzaje przewodów, które emitują światło, gdy jest do nich podłączane napięcie elektryczne. Przewód EL Wire jest wykonany z elastycznej rurki wypełnionej fosforem, która stanowi dielektryk otoczony przewodzącą folią. Kiedy na końce przewodu zostanie podane napięcie zmienne o wysokiej częstotliwości, powstanie zmienne pole elektryczne, pod wpływem którego wkład fosforu będzie emitował światło. Przewody EL Wire są elastyczne, co pozwala na łatwe formowanie ich w różne kształty. Mogą być stosowane do tworzenia konturów, napisów, czy wzorów o różnych kształtach. Choć przewody EL Wire wymagają wysokiego zasilania, przekraczającego kilkadziesiąt woltów, to są one bezpieczne w użyciu. Przewód elektroluminescencyjny jest często używany do dekoracji, oświetlenia imprez, strojów karnawałowych, czy nawet do dodatkowego oświetlenia w wnętrzach samochodów. Ze względu na swoją elastyczność i niski pobór energii, przewody EL Wire znalazły zastosowanie w innowacyjnych projektach, takich jak interaktywne instalacje artystyczne, odzież zintegrowana z oświetleniem, a także w efektach specjalnych bez użycia komputera! Mimo że przewody EL Wire są elastyczne, są one też stosunkowo trwałe i odporne na pewne uszkodzenia mechaniczne, nawet przy bardzo dużym kącie gięcia. Żywotność przewodów EL Wire jest zazwyczaj długa (nawet do kilkudziesięciu tysięcy godzin!), co sprawia, że są one trwałym rozwiązaniem do zastosowań oświetleniowych.

Zasilanie przewodów elektroluminescencyjnych

Przewody EL Wire potrzebują zasilania z przetwornicy napięcia DC/AC zwanej inwerterem, ponieważ do wytworzenia efektu elektroluminescencyjnego wymagane jest napięcie zmienne o wysokiej częstotliwości. Źródłem zasilania inwertera może być zasilacz sieciowy AC/DC lub w przypadku aplikacji przenośnych (np. ozdoby ubrań) - baterie. Standardowe napięcie zasilania przewodów EL Wire ma zakres od kilkudziesięciu do kilkuset woltów, w zależności od konkretnego rodzaju przewodu. W przypadku przewodów EL Wire, częstotliwość zasilającego sygnału zależy od konstrukcji przetwornicy DC/AC. Częstotliwość ta zazwyczaj wynosi od kilkuset Herców do kilku kiloHerców. Przetwornice te należy nabyć osobno. Przetwornice do zasilania przewodów elektroluminescencyjnych często posiadają wbudowane zabezpieczenia przeciwzwarciowe, które chronią układ przed uszkodzeniem w przypadku wystąpienia zwarcia. Przed zainstalowaniem przewodów EL Wire, zawsze warto przeczytać instrukcje dołączone do konkretnego produktu lub zestawu, aby upewnić się, że są one zasilane zgodnie z zaleceniami producenta, co zminimalizuje ryzyko uszkodzenia przewodu lub źródła zasilania.

Szerokość opakowania 15 cm
Wysokość opakowania 1 cm
Głębokość opakowania 20 cm
Masa opakowania 0.03 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: