S18V20AHV - przetwornica step-up/step-down - regulowana 9-30V 2A - Pololu 2573

Indeks: PLL-02101 EAN: 5904422305710

Przetwornica step-up/step-down o napięciu wyjściowym regulowanym z zakresu od 9 V do 30 V. Maksymalny prąd 2 A. Zasilanie 3 V - 30 V.

S18V20AHV - przetwornica step-up/step-down - regulowana 9-30V 2A - Pololu 2573
150,00 zł
121,95 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Na zamówienie
Producent: Pololu

Opis produktu: Pololu S18V20AHV - przetwornica step-up/step-down - regulowana 9-30V 2A

Przetwornica charakteryzuje się szerokim napięciem wejściowym:  od 3 do 30 V. Wyjściem jest regulowane za pomocą potencjometru napięcie z zakresu od  9 do 30 V. Sprawność na poziomie 80 - 90 % oraz wysoka wydajność prądowa do 2 A sprawiają, że układy znajdują zastosowanie w wielu obwodach zasilających projekty i urządzenia elektroniczne.

Przetwornica step-up/step-down

W zestawie: moduł, złącza goldpin 2,54 mm oraz złącza ARK do samodzielnego lutowania.

Zasilanie bateryjne

Możliwość podnoszenia jak i obniżania napięcia wejściowego do ustalonej wartości, czynią, że moduły dobrze sprawdzają się w urządzeniach zasilanych bateryjnie. Napięcie przenośnych źródeł zasilania, takich jak akumulatory i baterie, zależy od poziomu ich naładowania. Układ przetwornicy pozwala ustabilizować napięcie na wybranym poziomie.

Wyprowadzenia

Moduł posiada cztery wyprowadzenia:

 • VIN -Napięcie wejściowe z zakresu 3 V - 30 V. Przy podaniu niższego napięcia moduł nie załączy się, wyższe może uszkodzić układ.
 • GND - Potencjał masy. Układ posiada dwa wyprowadzenia GND, które są ze sobą połączone.
 • VOUT - Regulowane za pomocą potencjometru napięcie wyjściowe: od 9 do 30 V.
 • ENABLE - załączenie układu. Domyślnie moduł jest załączony - pin ENABLE podciągnięty do zasilania poprzez rezystor 100 k. W celu przełączenia przetwornicy w stan uśpienia (niskiego poboru prądu) należy podać stan niski, napięcie poniżej 0,7 V. Prąd w stanie uśpienia jest określony poprzez rezystor pull-up pinu ENABLE, wynosi od 10 do 20 uF na każdy Volt napięcia zasilania. ( przykładowo przy zasilaniu 3 V będzie to 30 uA, 30 V - około 500 uF). Jeśli funkcja stanu uśpienia nie będzie używana, pin ENABLE można pozostawić odłączony.

Przetwornica step-up/step-down.

Przetwornica step-up/step-down.

Przetwornica step-up/step-down

Przetwornica step-up/step-down.

 

Złącza są odpowiednio podpisane na płytce. W zestawie znajdują się złącza goldpin raster 2,54 mm oraz większe złącza ARK, które umożliwiają zamontowanie przewodów przy pomocy wkrętaka.

Moduł można wpiąć w płytkę stykową, podłączyć za pomocą przewodów lub wlutować w dedykowaną płytkę drukowaną. Montaż umożliwiają cztery otwory o średnicy 2,2 mm, dopasowane do przełożenia śrubek z gwintem M2 - otwory nie są gwintowane.

Wybór napięcia wyjściowego

Napięcie ustawiane jest za pomocą potencjometru. Używając miernika należy wybrać wartość z dopuszczalnego zakresu 9 V do 30 V.

 

Uwaga!

Producent zaleca nie przekraczanie sumarycznie napięcia wejściowego oraz wyjściowego powyżej 50 V. Przykładowo, gdy napięcie wejściowe wynosi 30 V, wyjściowe nie powinno przekraczać 20 V.

 

Sprawność układu

Sprawność definiowana jest jako stosunek mocy wejściowej do mocy wyjściowej (Pout/Pin). Parametr ten ma szczególne znaczenie przy zasilaniu bateryjnym, kiedy ważne jest aby układ działał jak najdłużej na pojedynczym ładowaniu. Sprawność przetwornicy zależy od natężenia przepływającego prądu oraz napięcia wejściowego (wykres poniżej). Średnio jest na poziomie 80 - 90 %, co pozwala wykorzystać praktycznie maksimum energii z akumulatora. 

Sprawność układu w funkcji pobieranego prądu dla różnych napięć wejściowych, przy napięciu wyjściowym ustawionym na 9 V.

 Sprawność układu w funkcji pobieranego prądu dla różnych napięć wejściowych, przy napięciu wyjściowym ustawionym na 24 V.

Sprawność układu w funkcji pobieranego prądu dla różnych napięć wejściowych, przy napięciu wyjściowym ustawionym na 12 V.

Sprawność układu w funkcji pobieranego prądu dla różnych napięć wejściowych, przy napięciu wyjściowym ustawionym na 18 V.

Prąd wyjściowy w zależności od napięcia wejściowego dla różnych napięć wyjściowych.

Prąd wyjściowy

Maksymalny prąd, jaki może dostarczyć układ zależy m.in. od: napięcia wejściowego oraz temperatury pracy. Zależność maksymalnego poboru prądu od napięcia wejściowego przedstawiona została na rysunku poniżej. W przypadku gdy temperatura pracy osiągnie zbyt wysoką wartość, moduł automatycznie odłączy zasilanie.

Specyfikacja przetwornicy

 • Napięcie wejściowe: 3 V do 30 V
 • Napięcie wyjściowe: regulowane 9 - 30 V
 • Dokładność napięcia wyjściowego: 4 %
 • Prąd wyjściowy maksymalny: 2 A
 • Sprawność na poziomie 80 - 90 %
 • Pobór prądu przez układ (quiescent current): 25 mA 
 • Możliwość przełączenia układu w stan czuwania
 • Zintegrowany układ chroniący przed odwrotnym podłączeniem napięcia zasilania
 • Cztery otwory montażowe dla śrub M2
 • Wyprowadzenia: złącza goldpin 2,54 mm lub złącza typu ARK ( w zestawie do samodzielnego lutowania)
 • Wymiary: 43,5 x 21 x 9,7 mm
 • Masa (bez złącz): 7,5 g
Długość 44 mm
Szerokość 21 mm
Wysokość 10 mm
Napięcie zasil. od 3.0 V
Napięcie zasil. do 30.0 V
Napięcie wyjścia od 9.0 V
Napięcie wyjścia do 30.0 V
Wydajność prąd 2 A
Stabilizator - Typ impulsowy
Stabilizator - Rodzaj step-up/down
Szerokość opakowania 8.5 cm
Wysokość opakowania 7.5 cm
Głębokość opakowania 1 cm
Masa opakowania 0.012 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: