- EOL
Uwaga! Sprzedaż produktu została zakończona. Sprawdź inne w tej kategorii. |
Opis produktu: Mosiężny gwint -insert do druku 3D - różne rozmiary - zestaw 500 sztuk
Zestaw 500 mosiężnych gwintów przeznaczonych do osadzania w gotowych modelach 3D. Rozwiązanie to pozwala m.in. łatwo łączyć ze sobą poszczególne elementy wykonane przy pomocy drukarek 3D. Zastosowanie insertów umożliwia pominięcie skomplikowanego i czasochłonnego procesu gwintowania wydruków. Niewielkie elementy o różnych rozmiarach znajdują się w plastikowym organizerze ułatwiającym przechowywanie.
Specyfikacja gwintów
- Materiał wykonania - mosiądz
- Ilość sztuk w zestawie: 500
- Przeznaczenie: modele 3D
Najprostszą metodą instalacji gwintu w modelu jest wtopienie go za pomocą rozgrzanej lutownicy. |
Przykładowy element z wtopionymi insertami. Zdjęcie pochodzi z serwisu Forbot.
Zawartość zestawu insertów do druku 3D
- M2 x 3 - 50 sztuk
- M2 x 4 - 50 sztuk
- M2 x 5 - 50 sztuk
- M2 x 6 - 50 sztuk
- M2,5 x 3 - 50 sztuk
- M2,5 x 4 - 50 sztuk
- M2,5 x 5 - 50 sztuk
- M2,5 x 6 - 50 sztuk
- M3 x 4 - 50 sztuk
- M3 x 5 - 50 sztuk
Jak łączyć ze sobą wydrukowane modele 3D?
Na rynku dostępne są technologie druku 3D umożliwiające tworzenie skomplikowanych elementów, gotowych do połączenia z innymi komponentami urządzenia dzięki gwintowanym otworom. Koszty takiego wydruku sprawiają jednak, że znajduje się on poza zasięgiem makerów lub amatorów, a nawet wielu firm, które planują małoseryjną produkcję.
Na szczęście istnieje alternatywa dla tak skomplikowanych i kosztownych detali. Jest to łączenie modeli powstałych na zwykłych (nawet domowych) urządzeniach FFF/FDM z akcesoriami do drukarek 3D – czy też, mówiąc dokładniej, akcesoriami do zastosowania w wydrukowanych modelach.
Gwinty do montażu w tworzywie
Wkładka gwintowana - insert do druku 3D - różne rozmiary - zestaw 500 sztuk należy do takich właśnie rozwiązań. Pozwala ona wykorzystać fakt, że na drukarkach 3D modele powstają z termoplastycznych tworzyw, łatwo poddających się kształtowaniu pod wpływem temperatury.
Wystarczy zatem rozgrzać detal w jednym punkcie, aby miejscowo stopić filament, a następnie umieścić w nim insert do druku 3D w postaci wkładki gwintowanej o odpowiednim rozmiarze. Gdy tworzywo ponownie zastygnie, metalowy element mocno osadzi się w modelu, umożliwiając łączenie wydruku z innymi częściami urządzenia za pomocą śrub z gwintem metrycznym.
Przydatne linki |