Opis produktu: Moduł WiFi ESP-12E + NodeMCU v2 - 4MB
Moduł WiFi oparty na układzie ESP-12E ESP8266. Posiada wgrane oprogramowanie NodeMCU, który umożliwia programowanie za pomocą języka skryptowego Lua. Układ wyposażony jest w 10 pinów GPIO (każdy z nich może być sterowany sygnałem PWM), magistralę I2C, 1-Wire, 10-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy oraz antenę PCB. Dodatkowo na płytce umieszczony został konwerter USB-UART (CP2102), który umożliwia programowanie bezpośrednio poprzez port USB z wykorzystaniem środowiska Arduino IDE. Posiada 4 MB pamięci Flash.
Więcej szczegółów o oprogramowania NodeMCU można znaleźć w serwisie GitHub. |
Wymiary modułu to: 49 x 25 mm , raster wyprowadzeń wynosi 2,54 mm
Lua jest językiem skryptowym mogącym działać jako samodzielnie lub jako rozszerzenie możliwości innych aplikacji. Został on zaimplementowany jako biblioteka języka C. Cechuje się prostym kodem, wysoką wydajnością oraz możliwością przenoszenia między platformami. Szczegóły na stronie domowej Lua. ESP8266 - Arduino - Idealne połączenie i kompatybilność.
ESP8266 - Aktualizacja przy pierwszym uruchomieniu Przy pierwszym uruchomieniu zalecamy aktualizację firmware według tej instrukcji. Polecamy firmware wgrywać z 115200 b/s, a program Lua z 9600 b/s. |
Specyfikacja modułu WiFi
- Moduł WiFi: ESP-12E
- procesor: ESP8266
- 10 GPIO - każdy może działać jako PWM, I2C lub 1-Wire
- Pamięć Flash: 4 MB
- Wbudowane złącze microUSB
- Konwerter USB-UART CP2102
- Wbudowana antena PCB
- Raster wyprowadzeń: 2,54 mm
- Rozstaw złącz: 23 mm
- Wymiary modułu: 49 x 25 mm
Moduł WiFi ESP-12E ESP8266 + NodeMCU v2 – 4MB
Oferowane urządzenie to moduł Wi-Fi, który oparty jest na układzie ESP8266. Posiada 10-bitowy przetwornik analogowo cyfrowy, konwerter USB-UART i 10 portów GPIO (każdy z osobna jest w stanie obsłużyć PWM, I2C oraz 1-wire). Takie wyposażenie pozwoli połączyć się z nim i sterować na wiele sposobów.
Moduł ESP8266 może rozszerzać różnego rodzaju projekty opierające się na wykorzystaniu popularnej płytki rozwojowej Arduino, Raspberry Pi lub innych popularnych minikomputerów. Urządzenie jest w stanie w prosty sposób zapewnić połączenie Wi-Fi, zwiększając możliwości całego projektu.
Moduł Wi-Fi z oprogramowaniem
Urządzenie ma zainstalowany na pokładzie specjalne oprogramowanie NodeMCU. Umożliwia ono łatwe programowanie, korzystając z Arduino IDE (lub języka skryptowego Lua).
Łącząc możliwości Arduino, modułu Wi-Fi w układzie ESP8266, urządzenia z systemem Android i Internetu można zbudować system, dzięki któremu będziesz w stanie zdalnie sterować oświetleniem w całym Twoim domu, tworząc podstawową wersję inteligentnego budynku.
Przydatne linki
|