Kategorie

Exta Life - czujniki i moduły

Exta Life - czujniki i moduły - Automatyka domowa pozwala dzisiaj nie tylko na wygodne sterowanie urządzeniami w mieszkaniu, ale także poprawia bezpieczeństwo domowników oraz obniża koszty eksploatacyjne – w tym przede wszystkim te związane z ogrzewaniem i dostawą energii elektrycznej. Do niedawna hasło „inteligentny dom” wywoływało dwa skojarzenia – z nowoczesnością oraz wysokimi kosztami. Z modułami Exta Life polskiej firmy Zamel słuszne jest jedynie pierwsze z nich. Warto zapoznać się z bogatą ofertą produktów z linii Exta Life, dostępnych w naszym sklepie.

Filtrowanie

Inteligentny budynek
Producenci

Zamel - Exta Life - Polski producent, światowa jakość

Seria Exta Life stanowi dobrze przemyślaną, nowoczesną linię produktów dedykowanych dla różnej wielkości systemów automatyki budynkowej. Bezprzewodowe piloty umożliwiają zdalne sterowanie urządzeniami domowymi, regulację oświetlenia i temperatury czy automatyczne sterowanie roletami. Możliwe jest ustawienie harmonogramów sterowania, a także podłączenie czujników i konfiguracja systemu alarmowego. System Exta Life wykorzystuje bezprzewodową, dwukierunkową transmisję danych w paśmie ISM, na częstotliwości 868 MHz.

Exta Life EFC-01 – serce inteligentnego domu

Kontrolery Exta Life EFC-01 stanowią doskonałą podstawę do budowy elastycznej i nowoczesnej sieci automatyki domowej. Zasilanie centrali jest doprowadzone za pośrednictwem złącza micro USB, zaś standardowy pobór mocy wynosi 1,1 W. Miniaturowa i estetyczna centrala komunikuje się z innymi urządzeniami obecnymi w sieci z prędkością 9600 b/s, na odległości do 350 m. Łączność z urządzeniami mobilnymi zrealizowano w oparciu o protokół TCP/IP, a do sterowania można wykorzystać dedykowane aplikacje Android oraz iOS. Możliwe jest sterowanie urządzeniami domowymi w liczbie aż do 100 kanałów, dzięki czemu kontrolery Exta Life EFC-01 są w stanie „udźwignąć” nawet bardziej rozbudowane sieci. Twój inteligentny dom nie musi być tylko marzeniem – z urządzeniami Exta Life jest od teraz w zasięgu ręki!

Sterowniki do wszystkich zastosowań

Seria Exta Life zawiera szereg urządzeń – sterowników domu – ułatwiających kontrolę wszystkich typów sprzętów elektrycznych, sterowanie roletami czy automatyczne otwieranie bramy wjazdowej. Nadajniki dopuszkowe pozwalają na sterowanie kompatybilnymi urządzeniami za pomocą przycisków ściennych lub innych, zewnętrznych urządzeń. Dostępne są moduły zasilane sieciowo, jak również bateryjnie, co znakomicie zwiększa elastyczność prowadzenia instalacji. W serii Exta Life znajdziesz również 2- i 4-kanałowe nadajniki klawiszowe, wyposażone we wbudowane czujniki temperatury. W przypadku dużych instalacji przydatne mogą się okazać retransmittery dopuszkowe, znacznie zwiększające zasięg sieci radiowej. W naszej ofercie dostępne są także kontrolery oświetlenia w formie dopuszkowych ściemniaczy oraz rozmaite piloty zdalnego sterowania, umożliwiające łatwe i intuicyjne kontrolowanie pracy systemu bez konieczności angażowania do tego celu urządzeń mobilnych.