Kategorie

Pamięci eMMC

Pamięć eMMC - Architektura eMMC (embedded MMC) przenosi komponenty MMC (pamięć Flash plus kontroler) do małego układu scalonego do stosowania w zminiaturyzowanych systemach jako wbudowany dysk. Układy eMMC istnieją w różnych obudowach, zazwyczaj BGA, na 100, 153 i 169 kulkach. Pamięć ta wykorzystuje 8-bitowy interfejs równoległy, do komunikacji dysku eMMC z resztą komputera. Różni się to znacznie od innych pamięci, ponieważ nie jest to karta wyjmowana przez użytkownika, ale jest na stałe połączona z płytką drukowaną. Dostępne w naszym sklepie moduły eMMC o pojemności od 8 GB do 128 GB (zwykle jest to 32 GB lub 64 GB) zintegrowane są z płytką drukowanym i standardowym złączem dla tego rodzaju pamięci. Scalone pamięci eMMC do zastosowania w wielu platformach. Dysk eMMC może być idealnym rozwiązaniem do Twojego projektu.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Pamięci dedykowane do tanich systemów wbudowanych

Pamięć typu eMMC może mieć pojemność do 128 GB (wynika to z technologicznych ograniczeń przyjętego interfejsu. Najczęściej spotyka się dyski o pojemności 32 GB lub 64 GB. Oferowane przez tego rodzaju pamięci transfery zwykle sięgają około 150 MB/s dla odczytu i 100 MB/s dla zapisu danych na dysku. Zaletą pamięci eMMC jest prosty interfejs, łączący dyski z komputerem, co znacznie zmniejsza koszty całego rozwiązania w porównaniu z innymi rodzajami pamięci półprzewodnikowej, takimi jak dyski SSD. Dzięki temu pamięci eMMC idealnie nadają się do systemów wbudowanych. W ofercie naszego sklepu dostępne są pamięci dedykowane do dwóch rodzin komputerów jednopłytkowych - Odroid (C2 i XU4) oraz Rock (Rock Pi i ROCKPro64).

Preinstalowany system operacyjny na dyskach eMMC

W ofercie naszego sklepu, oprócz samych modułów pamięci dla komputerów Rock i Odroid dostępne są także dyski eMMC z preinstalowanym systemem operacyjnym, zoptymalizowanym do pracy na danej platformie. W sklepie znajdziecie moduły eMMC z systemem Linux Ubuntu w wersji 15.04 oraz 16.04 oraz Android w wersji 4.x oraz 5.x na kartach o pojemności 32 GB, 64 GB jak i o innych pojemnościach. Taki dysk eMMC może być uzupełnieniem Twojego projektu elektronicznego.

Bogaty wybór akcesoriów dla pamięci eMMC

W ofercie naszego sklepu, oprócz samych dysków eMMC dostępna są także akcesoria dla tych modułów pamięci. Z uwagi na dedykowane interfejsy tych modułów, które nie są kompatybilne z typowymi komputerami osobistymi, czy laptopami, nagrywanie danych - na przykład systemu operacyjnego - na pamięci eMMC może być utrudnione. Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie skorzystać z preinstalowanego systemu na dysku eMMC, jakie dostępne są w naszym sklepie, nabyć możecie przejściówkę, która pozwala na podłączenie sprzedawanych modułów eMMC w jednym ze standardów - Rock Pi lub Odroid - do komputera osobistego poprzez złącze karty microSD lub karty SD. To wygodne rozwiązanie pozwoli bezproblemowo dostać się do danych zapisanych w pamięci modułu, jak i zapisać na eMMC własne dane.