Kategorie

Pamięci eMMC

Architektura eMMC (embedded MMC) przenosi komponenty MMC (pamięć Flash plus kontroler) do małego układu scalonego do stosowania w zminiaturyzowanych systemach jako wbudowany dysk. Układy eMMC istnieją w różnych obudowach, zazwyczaj BGA, na 100, 153 i 169 kulkach. Pamięć ta wykorzystuje 8-bitowy interfejs równoległy, do komunikacji dysku eMMC z resztą komputera. Różni się to znacznie od innych pamięci, ponieważ nie jest to karta wyjmowana przez użytkownika, ale jest na stałe połączona z płytką drukowaną. Dostępne w naszym sklepie moduły eMMC o pojemności od 8 GB do 128 GB (zwykle jest to 32 GB lub 64 GB) zintegrowane są z płytką drukowanym i standardowym złączem dla tego rodzaju pamięci. Scalone pamięci eMMC do zastosowania w wielu platformach.

Pamięci dedykowane do tanich systemów wbudowanych

Pamięć typu eMMC może mieć pojemność do 128 GB (wynika to z technologicznych ograniczeń przyjętego interfejsu. Najczęściej spotyka się dyski o pojemności 32 GB lub 64 GB. Oferowane przez tego rodzaju pamięci transfery zwykle sięgają około 150 MB/s dla odczytu i 100 MB/s dla zapisu danych na dysku. Zaletą pamięci eMMC jest prosty interfejs, łączący dyski z komputerem, co znacznie zmniejsza koszty całego rozwiązania w porównaniu z innymi rodzajami pamięci półprzewodnikowej, takimi jak dyski SSD. Dzięki temu pamięci eMMC idealnie nadają się do systemów wbudowanych. W ofercie naszego sklepu dostępne są pamięci dedykowane do dwóch rodzin komputerów jednopłytkowych - Odroid (C2 i XU4) oraz Rock (Rock Pi i ROCKPro64).

Preinstalowany system operacyjny na dyskach eMMC

W ofercie naszego sklepu, oprócz samych modułów pamięci dla komputerów Rock i Odroid dostępne są także dyski eMMC z preinstalowanym systemem operacyjnym, zoptymalizowanym do pracy na danej platformie. W sklepie znajdziecie moduły eMMC z systemem Linux Ubuntu w wersji 15.04 oraz 16.04 oraz Android w wersji 4.x oraz 5.x na kartach o pojemności 32 GB, 64 GB jak i o innych pojemnościach.

Bogaty wybór akcesoriów dla pamięci eMMC

W ofercie naszego sklepu, oprócz samych dysków eMMC dostępna są także akcesoria dla tych modułów pamięci. Z uwagi na dedykowane interfejsy tych modułów, które nie są kompatybilne z typowymi komputerami osobistymi, czy laptopami, nagrywanie danych - na przykład systemu operacyjnego - na pamięci eMMC może być utrudnione. Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie skorzystać z preinstalowanego systemu na dysku eMMC, jakie dostępne są w naszym sklepie, nabyć możecie przejściówkę, która pozwala na podłączenie sprzedawanych modułów eMMC w jednym ze standardów - Rock Pi lub Odroid - do komputera osobistego poprzez złącze karty microSD lub karty SD. To wygodne rozwiązanie pozwoli bezproblemowo dostać się do danych zapisanych w pamięci modułu, jak i zapisać na eMMC własne dane.