Kategorie

Inteligentne gniazdka 230V

Inteligentne gniazdka 230V to niezwykle przydatny element w tworzeniu systemów automatyki domowej. Takie urządzenia umożliwiają zazwyczaj (w zależności od modelu) uruchamianie lub wyłączanie podpiętych do nich urządzeń, ustawianie harmonogramów pracy, a także pomiar zużycia energii elektrycznej. Inteligentne gniazdka mogą być kontrolowane zdalnie, na przykład za pomocą odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. Inteligentne gniazdko 230V będzie idealnym rozwiązaniem do zdalnego programowania części domowych urządzeń.

Filtrowanie

Inteligentny budynek:
Producenci

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Inteligentne gniazdka 230V: wygoda i oszczędność

Dzięki wbudowanym w inteligentne gniazdka 230V licznikom, możesz lepiej kontrolować zużycie energii elektrycznej w swoim domu. Takie urządzenia pozwalają też na programowanie cykli pracy domowego sprzętu, a także zdalne uruchamianie i wyłączanie AGD. To szczególnie przydatna opcja, gdy dużo przebywasz poza domem - inteligentne gniazdko pozwoli Ci na przykład uruchomić pralkę o takiej porze, tak aby pranie było zrobione, gdy wrócisz.

Jak wybrać odpowiedni model?

W zależności od tego, jakich funkcji potrzebujesz, możesz zdecydować się na jedno z wielu inteligentnych gniazdek dostępnych w naszej ofercie. Przed zdecydowaniem się na konkretny model, powinieneś przede wszystkim określić pożądaną kompatybilność z systemem sterującym (na przykład Android, iOS) oraz maksymalne obciążenie, na jakie gniazdko będzie narażone. Ten drugi parametr jest szczególnie istotny w sytuacji, gdy zamierzasz wykorzystać inteligentne gniazdko do sterowania sprzętem AGD - urządzenia takie jak pralka czy kuchenka indukcyjna mogą pobierać bardzo dużo mocy, zwłaszcza w momencie uruchomienia lub wytężonej pracy. Bardzo przydatna jest także opcja dodatkowego zabezpieczenia przed przepięciem umieszczona w inteligentnym gniazdku, która pomaga (wraz z bezpiecznikami sieciowymi i systemami wewnątrz urządzenia) lepiej chronić Twój sprzęt.

Inteligentne gniazdo - Przydatne funkcje

Oprócz podstawowych opcji, takich jak zdalne uruchamianie czy timer, wiele modeli inteligentnych gniazdek posiada także inne ciekawe funkcje - na przykład możliwość kontroli głosowej lub wykorzystania gniazdka jako lampki nocnej LED. Przydatna jest też opcja ręcznego wyłączenia, a także możliwość zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem. Niektóre modele wyposażone są nie tylko w licznik energii, ale również specjalne programy ułatwiające jej oszczędzanie.