Kategorie

Dyski twarde

W kategorii “Dyski twarde” oferujemy wysokiej jakości wewnętrzne oraz zewnętrzne dyski twarde (HDD) producentów cenionych na całym świecie. Część z naszych urządzeń przystosowane jest do współpracy z popularnym minikomputerem Raspberry Pi. W ofercie posiadamy także obudowy do dysków twardych oraz etui przystosowane do standardowych rozmiarów takich urządzeń. Każdy z produktów charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i stabilną pracą, zapewniającą wysokie bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Dyski twarde

Dysk twardy (Hard Disk Drive - HDD) to pamięć masowa stosowana do przechowywania danych w komputerach lub do przenoszenia pomiędzy urządzeniami. Parametrami, na które szczególnie warto zwrócić uwagę przed zakupem, jest pojemność jednostki, prędkość zapisu i odczytu danych oraz trwałość urządzenia. Z dysków twardych można tworzyć macierze dyskowe, dzięki którym można zwiększyć dostępną ilość miejsca na dane, zwiększyć prędkość zapisu i odczytu, ale przede wszystkim zapewnić skuteczniejsze zabezpieczenie przed utratą danych. Macierze RAID są w stanie zapewnić bezpieczeństwo, które pozwala na przykład odzyskać całość danych mimo utraty 50% dysków (na przykład w wyniku przypadkowego uszkodzenia).

Co oferujemy?

W naszym sklepie oferujemy urządzenia o powierzchni 3,5 cala przeznaczone do montażu wewnątrz komputera stacjonarnego. Jest to taki sam dysk magnetyczny, jak te funkcjonujące jako przenośne. Posiadamy modele o pojemnościach od 1 do 2 TB - prędkość obrotu ich talerzy to 5900 obr./min (taka wartość oznacza, że jest to szybki dysk) - wszystkie one posiadają interfejs SATA 6 Gb. W ofercie znajdują się także dyski twarde pełniące rolę pamięci zewnętrznych - oferowane przez nas modele posiadają pojemność od 750 GB do 1 TB, a ich rozmiary to 2,5 cala. Wszystkie wyposażone są w najnowszy interfejs USB 3.0, dzięki któremu transmisja danych odbywa się w bardzo szybkim tempie. Część z urządzeń przystosowanych jest do współpracy z minikomputerem Raspberry Pi. Każdy dysk zewnętrzny tego typu możesz wyposażyć w dopasowane etui, które ochroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu. Posiadamy także specjalne obudowy do dysków 2,5 cala, jeżeli chciałbyś przystosować swój dysk z laptopa do zastosowania jako nośnik zewnętrzny.