Kategorie

Wkrętaki i klucze

Wkrętaki i klucze są zdecydowanie najczęściej używanymi spośród wszystkich rodzajów narzędzi ręcznych. Pomimo prostej konstrukcji i zbliżonego wyglądu, poszczególne wkrętaki różnią się nie tylko typem i rozmiarem końcówki roboczej, ale także ergonomią użytkowania i poziomem bezpieczeństwa elektrycznego (w przypadku wkrętaków izolowanych, dostosowanych do pracy pod napięciem). W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę wkrętaków i kluczy, niezbędnych nie tylko w profesjonalnym warsztacie i domowej pracowni, ale także w każdym gospodarstwie domowym.

Filtrowanie

Producenci

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Rodzaje wkrętaków dostępnych w ofercie

Jeśli zapytać przygodnie napotkane osoby o to, jakie znają rodzaje końcówek stosowanych we wkrętakach, z pewnością większość z nich bez zająknięcia odpowie: „płaski i krzyżak”. Istotnie, takie właśnie kształty mają najczęściej spotykane w codziennym życiu nacięcia w łbach śrub i wkrętów. Jednak to dopiero początek listy. Powszechnie stosowane są śruby z łbem imbusowym (sześciokątny otwór), choć równie często – szczególnie w urządzeniach elektronicznych – spotkać można tzw. TORX (nacięcie o kształcie zbliżonym do sześciokątnej gwiazdy). Nie każdy jednak wie, że niektóre z wymienionych na początku wkrętaków „krzyżakowych” mają w istocie – oprócz podstawowej, czteroramiennej końcówki – także dodatkowe „skrzydełka”, tworzące jak gdyby drugi, niepełny krzyż, obrócony względem pierwszego o 45o. Tego typu końcówka to tzw. Pozidriv – odmiana zwykłego „krzyżaka”, która znacząco ułatwia wkręcanie, ponieważ stabilizuje oś wkrętaka i lepiej przenosi moment obrotowy na łeb śruby lub wkręta.

Najczęściej spotykane klucze w profesjonalnym warsztacie i domu

W podstawowym wyposażeniu warsztatu mechanika można wskazać także różnego rodzaju klucze. Zdecydowanie najprostsze w konstrukcji są klucze imbusowe – zbudowane w istocie z kawałka sześciokątnego pręta, zagiętego pod kątem prostym. W zależności od ustawienia, siłę można przykładać do krótkiego ramienia klucza (np. w przypadku śrub umieszczonych głęboko w otworach obudowy) lub długiego (dla uzyskania wyższego momentu obrotowego przy użyciu tej samej siły). Podobną konstrukcję spotkamy także wśród kluczy typu TORX. Do przykręcania i odkręcania śrub z łbem sześciokątnym (bez otworu) oraz nakrętek i innych sześciokątnych elementów (np. niektórych tulejek dystansowych) niezbędne będą typowe klucze płaskie, oczkowe, nastawne lub nasadowe – wybór zależy od ilości dostępnego w danym przypadku miejsca.

Zestawy wkrętaków w ofercie sklepu Botland

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór wkrętaków, oferowanych w zestawach. Do wyboru masz zarówno komplety kilku wkrętaków „stałych”, jak i uniwersalne uchwyty z zestawami wymiennych końcówek (tzw. bitów) do różnego rodzaju wkrętów i śrub. W naszej ofercie udostępniliśmy także komplety kluczy imbusowych i TORX, a nawet zestawy precyzyjnych wkrętaków, zwanych często zegarmistrzowskimi. Znajdziesz tutaj także pełną gamę specjalnych wkrętaków i dodatkowych narzędzi, używanych do otwierania obudów telefonów komórkowych.