Kategorie

Przełączniki tablicowe

W ofercie naszego sklepu posiadamy przełączniki tablicowe, które są przyciskami suwakowymi. Do wyboru są urządzenia, które mają różną ilość pól i dźwigni. Przeznaczone są do pionowego, a także poziomego montażu na płytce drukowanej. Przełączniki tablicowe stosuje się do sterowania i zmiany aktualnego stanu w urządzeniach elektronicznych. Poprzez przesunięcie suwaka następuje zamknięcie obwodu, które powstaje jako efekt połączenia pary styków. To z kolei powoduje reakcję końcową np. uruchomienie urządzenia lub wywołanie efektu świetlnego. Wszystkie przełączniki posiadają raster wyprowadzeń równy 2,54 mm. Jeśli masz wątpliwości odnośnie tego, który przełącznik wybrać, zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym.

Filtrowanie

Przełącznik - Rodzaj
Przełącznik - Kształt
Raster
Średnica
Długość
Wysokość
Szerokość
Przełącznik - Podświetlenie

Jak wybrać właściwy przełącznik?

Ze względu na ilość produktów tego typu, które możesz u nas znaleźć, problem z wyborem odpowiedniego niewątpliwie się pojawi. Zapraszamy do kontaktu z nami – chętnie pomożemy. Decydując się na zakup, należy ustalić jakiego elementu potrzebujemy, a więc dobrać go pod względem wartości technicznych, cech, a także jego przeznaczenia. Ważny jest sposób obsługi, czyli zmiany stanu w urządzeniach np. On-On lub On-Off, a także sposób jego montażu. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na raster wyprowadzeń, maksymalny prąd przełączania oraz wymiary korpusu. Istotne jest również umiejscowienie przełącznika np. na górze korpusu, a także materiał, z jakiego został wykonany.

Zastosowanie

Przełączniki są nieodłącznym elementem życia codziennego, mimo że nie zwracamy na nie zazwyczaj uwagi. Dziś już mało kto rozkłada w domu każdą rzecz na czynniki pierwsze, by zobaczyć, jak ona działa. Takie przełączniki natomiast spotykamy wszędzie: w telewizorach, radiach, maszynkach do golenia. Nawet zwykła suszarka do włosów zawiera ten element. Nie dość, że może on wywoływać opcję włącz–wyłącz w urządzeniu, to dodatkowo może sterować różnymi funkcjami przedmiotu np. regulacją radiomagnetofonu. Bez niego nie bylibyśmy w stanie przełączyć stacji radiowej na odtwarzacz płyt CD, a to przecież kwestia podstawowa przy słuchaniu muzyki w aucie.