Obudowa do Raspberry Pi 4B - FORBOT

Indeks: FOR-14756 EAN: 5904422301293

Oficjalna obudowa do samodzielnego montażu FORBOT przeznaczona do Raspberry Pi 4B. Zapewnia płytce ochronę oraz ciekawy, estetyczny wygląd. Odpowiednio zaprojektowane otwory w obudowie ułatwiają montaż np. kamery, usprawniają dostęp do GPIO i wszystkich złącz.

Obudowa do Raspberry Pi 4B - FORBOT
39,90 zł
32,44 zł netto
Zapłać później
Producent: Forbot
Kompatybilny z: Raspberry Pi

Opis produktu: FORBOT - Obudowa z pleksi do Raspberry Pi 4B

Oficjalna obudowa FORBOT.pl do nowej wersji popularnego na całym świecie minikomputera Raspberry Pi 4B. Zapewnia płytce ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, zapobiega przypadkowym zwarciom i poprawia estetykę płytki. Przemyślany projekt obudowy zapewnia łatwy dostęp do wszystkich złącz malinki a są to między innymi: 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, port Ethernet, złącze USB typu C do zasilania, 2x micro HDMI oraz audio jack. Obudowa wyposażona jest w uchylną górną klapkę umożliwiającą przymocowanie kamery

Forbot oficjalna budowa raspberry pi 4b

Obudowa pozwala na montaż kamery i ustawienie jej pod kątem na górnej klapce (analogicznie jak w obudowie dla Raspberry Pi 3B+ widocznej na zdjęciu).

spodnia część obudowy forbot do raspberry pi 4 b

Widok na spodnią część obudowy FORBOT do Raspberry Pi 4B. Widoczne silikonowe nóżki, otwory wentylacyjne i montażowe oraz śrubki mocujące.

Bezpieczny montaż Raspberry Pi 4B

Obudowa została zaprojektowana w taki sposób, aby poziom bezpieczeństwa naszej malinki był jak najwyższy. Płytka ułożona na tulejach dystansowych z tworzywa przykręcona jest do obudowy czterema śrubami. Tulejki zabezpieczają elektronikę przed przypadkowym zwarciem, a śruby sprawiają, że Raspberry pewnie trzyma się obudowy. Dodatkowo, w celu zapewnienia stabilności w komplecie znajdują się cztery duże, silikonowe nóżki. Na spodniej ściance znalazły się otwory wentylacyjne i dodatkowe wycięcia montażowe, jeśli zechcemy naszą malinkę zamontować np. do ściany lub innego urządzenia.

Specyfikacja obudowy do Raspberry Pi 4B

  • Materiał wykonania: pleksiglas 
  • Kolor: czarny i przeźroczysty
  • Grubość ścianek: 3 mm
  • Wymiary: 90 x 65 x 40 mm

Zawartość zestawu

W skład zestawu wchodzą wszystkie ścianki potrzebne do złożenia obudowy, elementy montażowe takie jak śrubki, nakrętki, tulejki dystansowe, cztery silikonowe nóżki oraz niezbędne narzędzia - mini śrubokręt i klucz z logo FORBOT. Elementy z pleksi wycięte zostały na ploterze laserowym i są zabezpieczone folią z dwóch stron. Dodatkowo otrzymujemy mini ściągę z rozpisanymi wyprowadzeniami GPIO.

Akcesoria do obudowy forbot do raspberry pi 4Akcesoria dołączone do obudowy FORBOT - Raspberry Pi 4B.

Raspberry Pi 4B - wyznacznik kierunków rozwoju wśród minikomputerów

Raspberry Pi 4B został zaprezentowany i wprowadzony na rynek w 2019 roku. Ten minikomputer jednopłytkowy o wielkości zbliżonej do karty kredytowej, obejmuje w sobie same najlepsze cechy znane z poprzedników, ale także posiada liczne modyfikacje, dzięki którym możemy go wykorzystać do aplikacji o jeszcze większym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową. Nowy design płytki PCB wymagał zaprojektowania nowej obudowy - obudowa do Raspberry Pi 4B od FORBOT znakomicie spełnia swoje zadanie w każdym calu!

Jak złożyć obudowę FORBOT dla Raspberry Pi 4B?

W oferowanym zestawie znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do zbudowania obudowy FORBOT dla Raspberry Pi 4B. Aby złożyć obudowę, należy usunąć folię ochronną z górnej i dolnej podstawy oraz ścian bocznych. Następnie przykładamy tulejki dystansowe do otworów w podstawie obudowy i poprzez nie za pomocą śrub, przykręcamy płytkę Raspberry Pi 4B - tak, aby piny GPIO znalazły się po stronie wygrawerowanej strzałki w dolnej podstawie obudowy. Następnie składamy ściany boczne i górną pokrywę. Całość montujemy razem na zatrzaskach. Na końcu wystarczy przykleić do podstawy dolnej podkładki antypoślizgowe i...gotowe!

Kolor czarno-przeźroczysty
Obudowa - moduł Pi 4B
Obudowa - Dostęp do GPIO Tak
Obudowa - Klapka Tak
Szerokość opakowania 11.6 cm
Wysokość opakowania 2.4 cm
Głębokość opakowania 7.5 cm
Masa opakowania 0.091 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Obudowa do Raspberry Pi 4B - FORBOT

3.8/5

Średnia Ocena

3

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Opinie:

Maciej 02.02.2023 Potwierdzony zakup
Obudowa w miarę OK, moim zdaniem ma błędy w przedniej i tylnej ściance otwory są za blisko krawędzi wystarczy zrobić szerszą o 1 - 1,5 mm i mniejsze łuki i powinno być lepiej. Otwór na taśmę mógłby być na całą długość wtedy będzie pasować pod każdą kamerę.
Jarosław R. 02.01.2022 Potwierdzony zakup
Świetnie przygotowany zestaw
Dariusz G. 17.05.2021 Potwierdzony zakup
Obudowa dobrze dopasowana, stabilna, nic nie lata, dodatkowo fajna sprawa z możliwością wymiany górnej pokrywy na pokrywę z wentylatorem do odprowadzania ciepła

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: