Opis produktu: RTC DS1307 I2C - zegar czasu rzeczywistego - Adafruit 3296
Moduł z zegarem czasu rzeczywistego DS1307 i rezerwowym zasilaniem bateryjnym. Stosowany przy aplikacjach rejestrujących dane, zegarach, alarmach, itp. Interfejsem komunikacyjnym jest magistrala I2C. Moduł wymaga napięcia 5 V do pracy, jednak działa prawidłowo przy zasilaniu 5 V i sygnałach 3,3 V.
DS1307 jest prosty i tani, jednak nie jest to urządzenie o dużej precyzji. Potrafi zyskiwać lub tracić do 2 s dziennie. Przy potrzebie dużej precyzji polecamy moduł DS3231.
Specyfikacja zegara czasu rzeczywistego
- Napięcie zasilania: 5 V
- Interfejs komunikacyjny: I2C / TWI (SDA, SCL)
- Adres magistrali: 0x68
- Podtrzymuje czas przez ok. 5 lat
- Możliwość podtrzymywania danych przy pomocy baterii CR1220 (brak w zestawie - do kupienia osobno)
- Dwa otwory montażowe o średnicy 2,2 mm
- Wymiary płytki: 26 x 22 x 5 mm
- Masa: 2,3 g
Produkt kompatybilny z Arduino i Raspberry Pi Producent udostępnia bibliotekę Arduino oraz przewodniki użytkownika dla Raspberry Pi. |
RTC DS1307 I2C - zegar czasu rzeczywistego - Adafruit 3296
Oferujemy płytkę drukowaną z przylutowanym modułem zegara czasu rzeczywistego - RTC DS1307. To komponent elektroniczny, który jest w stanie zapewnić precyzyjny pomiar czasu. Urządzenie jest kompatybilne z popularnymi płytkami rozwojowymi, takimi jak Arduino czy Raspberry Pi.
Urządzenie komunikuje się z jednostką logiczną za pomocą magistrali I2C i wymaga zasilania o napięciu 5 V oraz sygnałów 3,3 V. Błąd pomiarowy nie przekracza dwóch sekund w ciągu jednej doby.
Zegar Arduino/Raspberry Pi do różnych zadań
Moduł zegara rzeczywistego wyposażony jest we własne zasilanie, dzięki któremu nawet po utracie zasilania i ponownym podłączeniu, będzie stanowił stabilne odniesienie w czasie. W ten sposób jest w stanie samodzielnie przetrwać nawet do 5 lat.
Zegar można wykorzystywać do urządzeń rejestrujących dane, do własnego modelu zegara czy do alarmów bezpieczeństwa. Produkt jest wyposażony w dziury montażowe, dzięki czemu łatwo zainstalujesz je w obudowie swojego urządzenia.