Opis produktu: Klawiatura membranowa - 4 kolorowe klawisze - samoprzylepna
Klawiatura mebranowa z 4 kolorowymi przyciskami, do podłączenia klawiatury wykorzystywana jest taśma zakończona 5-pinowym złączem żeńskim. Raster wyprowadzeń złącza wynosi 2,54 mm. Klawiaturę w łatwy sposób można połączyć przy użyciu złącz goldpin lub przewodów połączeniowych z modułem głównym np. Arduino i wykorzystać do sterowania funkcjami projektu. Z tyłu klawiatury umieszczona została taśma samoprzylepna, dzięki której możemy przymocować klawiaturę do dowolnej powierzchni.
Klawiatura z 4 kolorowymi przyciskami.
Rozkład wyprowadzeń klawiatury
Rozkład wyprowadzeń klawiatury został przedstawiony na zdjęciu poniżej. Pierwsze w wyprowadzenie zaczynając od góry, odpowiada za zasilanie całej klawiatury, każde kolejne wyprowadzenie odpowiada kolejnym przyciskom klawiatury, zaczynając od przycisku w kolorze zielonym i kończąc na czerwonym.
Wyprowadzenia klawiatury oraz całkowite wymiary.
Specyfikacja techniczna
- Ilość przycisków: 4
- Wymiary: 107 x 20 x 0,8 mm
- Długość taśmy: 80 mm
- Rodzaj złącza: 1x5 pin - żeńskie raster 2,54
Klawiatura membranowa - 4 kolorowe klawisze - samoprzylepna
Interfejsy przyciskowe w urządzeniach elektronicznych stały się bardzo popularne szczególnie w latach 80. XX wieku, wypierając analogowe sterowanie pokrętłami. Zastosowanie interfejsu przyciskowego umożliwia realizację dyskretnego sterowania parametrami urządzeń elektronicznych, bez konieczności stosowania przetworników ADC. Możemy w ten sposób sterować wielkościami analogowymi (np. głośnością wzmacniacza) w sposób cyfrowy.
Przykładowe zastosowania klawiatury membranowej czteroprzyciskowej
Oferowana miniaturowa klawiatura membranowa z czterema kolorowymi klawiszami, może być użyta w różnych projektach układów sterowania z urządzeń elektronicznych. Kolory poszczególnych przycisków, tj. czerwony, żółty, pomarańczowy i zielony sugerują, że taką klawiaturę membranową możemy z powodzeniem wykorzystać do zbudowania ręcznego sterownika sygnalizacji świetlnej. Sterownik taki możemy zrealizować, łącząc cztery pierwsze wyprowadzenia z pinami cyfrowymi Arduino, a piąte - z masą poprzez rezystor 330R.