Opis produktu: Klawiatura membranowa - 2 kolorowe przyciski - samoprzylepna
Klawiatura wyposażona w dwa kolorowe przyciski. Wyprowadzenia klawiatury zostały wykonane w formie taśmy połączeniowej zakończonej 3-pinowym złączem żeńskim o rasterze 2,54 mm. Wtyk znajdujący się na końcu taśmy znacząco ułatwia proces łączenia klawiatury z modułem głównym np. Arduino. Do wykonania takiego połączenia mogą posłużyć nam przewody połączeniowe lub złącza goldpin o rasterze 2,54 mm. Dodatkowo na odwrocie klawiatury umieszczono taśmę samoprzylepną, która pozwala z łatwością przymocować klawiaturę w dowolnym miejscu.
Długość taśmy łączącej klawiaturę z modułem wynosi 90 mm.
Realizacja wyprowadzeń klawiatury
Grafika znajdująca się poniżej ilustruje, w jaki sposób zrealizowano wyprowadzenia klawiatury. Pierwszy pin odpowiada za zasilanie całej klawiatury, a piny 3 i 4 odpowiadają kolejno przyciskowi w kolorze żółtym i czerwonym.
Na grafice uwzględniono również wymiary klawiatury.
Specyfikacja klawiatury membranowej
- Ilość przycisków: 2
- Rodzaj złącza: 1x3 pin - żeńskie raster 2,54 mm
- Wymiary: 40 x 20 x 0,8 mm
- Długość taśmy: 90 mm
Klawiatura membranowa - 2 kolorowe przyciski - samoprzylepna
Liczne urządzenia elektroniczne, które możemy spotkać na rynku, posiadają wbudowane sterowanie z poziomu użytkownika. Jedną z metod realizacji sterowania nimi, jest użycie przycisków monostabilnych - prostych elementów przełączających. Przyciski monostabilne docelową zasadę działania mają taką samą, tj. na krótką chwilę zmienić stan połączeń w obwodzie w celu wywołania konkretnego zdarzenia (np. zwiększenia głośności), ale ich budowa może się różnić. Oprócz klasycznych przycisków opartych na mechanizmie sprężynowym możemy także wybrać przyciski membranowe.
Przykładowe zastosowania klawiatury membranowej dwuprzyciskowej
Małą klawiaturę dwuprzyciskową możemy wykorzystać na różne sposoby. Jednym z nich jest fizyczna realizacja przerzutnika typu Set-Reset. Oprócz tego klawiaturę membranową dwuprzyciskową możemy także połączyć z Arduino, tj. korzystając z wejść cyfrowych, np. w celu dyskretnego sterowania prędkością obrotową silnika DC. Wtedy przyciskiem żółtym możemy zwiększać prędkość obrotową, a przyciskiem czerwonym - zmniejszać.