Grot do stacji lutowniczych - N9-3

Indeks: LUT-11946 EAN: 5904422347802

Grot do stacji lutowniczych ścięty N9-3, współpracuje ze stacjami z serii: ZD-8916, ZD-8917B, ZD-8936

Grot do stacji lutowniczych - N9-3
10,90 zł
8,86 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Grot do stacji lutowniczych - N9-3

Grot przeznaczony do użytku ze stacjami lutowniczymi. Element o oznaczeniu N9-3. Grot posiada ściętą końcówkę 3 mm. Jest kompatybilny m.in ze stacjami pochodzącymi z serii ZD-8916, ZD-8917B czy ZD-8936. Stanowi niezbędny element wyposażenia warsztatu każdego majsterkowicza, który ceni sobie wysoką precyzję lutowania podzespołów elektronicznych. 

Specyfikacja techniczna grotu

  • Oznaczenie: N9-3
  • Typ grotu: ścięty 3 mm
  • Kompatybilne stacje lutownicze: 
    • ZD-8916
    • ZD-8917B
    • ZD-8936
  • Kolor: srebrny
Grot do stacji lutowniczych - N9-3.

Grot do stacji lutowniczych - N9-3.

Ścięty ukośnie grot do lutowania - gdzie się go stosuje?

Prezentowany grot do stacji lutowniczych - N9-3 ma kształt walca o ściętym ukośnie zakończeniu. Tego typu akcesoria stosuje się przede wszystkim do lutowania kabli - ponieważ taki kształt końcówki łatwiej jest utrzymać stabilnie w jednej pozycji podczas aplikacji cyny wzdłuż lutowanego przewodu. Sprawdza się również podczas pracy z elementami o zwiększonej pojemności cieplnej, np. złączami lub elementami przewlekanymi dużej mocy.

Grot ścięty ukośnie i inne groty w warsztacie elektronika

Zgromadzenie podręcznego zestawu grotów o różnym przekroju i wymiarach jest niezwykle ważne dla każdego elektronika. Dobór odpowiedniej końcówki jest kluczowy - od niego zależy bowiem nie tylko wygoda, ale także precyzja realizowanych prac. Intuicyjny dobór odpowiedniego grota do charakteru zadań lutowniczych przychodzi z czasem, w miarę nabywanego doświadczenia. Jednak nawet początkujący pasjonaci powinni zaopatrzyć się w zapas grotów lutowniczych przede wszystkim ze względu na fakt, że należą one do najszybciej zużywających się akcesoriów.

Akcesoria do lutowania - co jeszcze warto zakupić?

Grot do stacji lutowniczych ścięty ukośnie i inne groty do lutownicy kolbowej są podstawą, ale oprócz nich warto zaopatrzyć się w zapas cyny i pasty lutowniczej, a także kalafonii i topnika. Prócz tego niezbędne są również czyściki oraz gąbki. Podczas lutowania precyzyjnych elementów przyda się natomiast tzw. "trzecia ręka" - czyli uchwyt, najlepiej z lupą.

Szerokość opakowania 4 cm
Wysokość opakowania 0.5 cm
Głębokość opakowania 7 cm
Masa opakowania 0.02 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: