Opis produktu: Zestaw złącz dla ESP32 Thing - 2x 1x20 raster 2,54 mm - SparkFun PRT-14311
20-pinowa żeńska listwa zgodna z wyprowadzeniami w ESP32 Thing oraz ESP32 Power Control Shield z przedłużonymi pinami 10,5 mm, raster wyprowadzeń 2,54 mm. W zestawie znajdują się dwie listwy 1 x 20 pin.
Specyfikacja techniczna zestawu
- Typ: listwa żeńska
- Ilość pinów: 1x20
- Standard pinów: przedłużone
- Długość wyprowadzeń: 10,5 mm
- Raster: 2,54 mm
- Ilość listw w zestawie: 2 szt.
Złącza przelotowe kompatybilne z płytką ewaluacyjną SparkFun
Zestaw złącz dla ESP32 Thing - 2x 1x20 raster 2,54mm (SparkFun PRT-14311) pozwala wyposażyć płytkę w możliwość połączenia z nakładką ESP32 Thing Power Control Shield oraz wieloma innymi modułami jednocześnie – wydłużona konstrukcja pinów zapewnia bowiem dostęp do wszystkich linii zasilania i GPIO modułu. Po wlutowaniu złączy w otwory na brzegach modułu ESP32 Thing, po jednej stronie płytki znajdą się gniazda żeńskie goldpin, zaś po drugiej – wtyki męskie.
Gniazda szpilkowe goldpin – najważniejsze informacje
Gniazda goldpin należą do grupy złączy rastrowych – czyli takich, w których piny są ustawione w jednym lub dwóch szeregach, przy zachowaniu stałych odległości pomiędzy sąsiadującymi stykami. Odległość ta jest właśnie nazywana mianem rastra i w przypadku klasycznych goldpinów wynosi 2,54 mm (czyli 100 mils), choć spotykane są także wersje z rastrem 2,00 mm i 1,27 mm.
Gniazda goldpin występują w dwóch odmianach: męskiej i żeńskiej. Te pierwsze składają się z wystających szpilek, zwykle o pozłacanej powierzchni (stąd nazwa „goldpin”). Gniazda żeńskie mają natomiast tworzywowe obudowy z szeregiem otworów, wewnątrz których znajdują się sprężynujące blaszki stykowe. Dodatkowo, można wyróżnić złącza proste (montowane prostopadle do powierzchni płytki drukowanej) oraz kątowe (piny "wychodzą" z otworów na PCB prostopadle do płytki, po czym zaginają się pod kątem 90 stopni).
Niebywałą zaletą złączy typu goldpin jest uniwersalność – mogą służyć zarówno do łączenia dwóch płytek w postaci tzw. „kanapki” (jedna nad drugą, tak jak nakładki Arduino Shield), albo do wpinania przewodów, zakończonych wtykami typu BLS.
Przydatne linki |