Fibaro Door/Window Sensor 2 - inteligentny czujnik otwarcia drzwi i okien Z-Wave Plus - brązowy - FGDW-002-7

Indeks: FIB-23767 EAN: 5902701700409
Brązowy czujnik Fibaro Door / Window Sensor 2 to inteligentne urządzenie typu smart home, które służy do wykrywania stanu otwarcia i zamknięcia elementów domowych, takich jak drzwi i okna. Wysyła powiadomienia do użytkownika za pomocą aplikacji mobilnej i jest kompatybilny z innymi inteligentnymi urządzeniami, dzięki czemu umożliwia tworzenie zaawansowanych scenariuszy automatyzujących środowisko domowe.
Fibaro Door/Window Sensor 2 - inteligentny czujnik otwarcia drzwi i okien Z-Wave Plus - brązowy -...
219,00 zł
178,05 zł netto
Zapłać później
Producent: Fibaro

Opis produktu: Fibaro Door / Window Sensor 2 - inteligentny czujnik otwarcia drzwi i okien Z-Wave Plus - brązowy - FGDW-002-7

Czujnik otwarcia drzwi i okien Fibaro w kolorze brązowym to inteligentny czujnik, za pomocą którego możliwe jest automatyczne wykrywanie stanu otwarcia i zamknięcia elementów domowych, takich jak drzwi czy okna. Po wykryciu zmiany stanu monitorowanego elementu wysyła on alert na smartfona. Można go zintegrować z innymi urządzeniami podłączonymi do inteligentnego systemu domowego, dzięki czemu możliwe jest tworzenie zaawansowanych scenariuszy, które powodują automatyczne reakcje na określone zdarzenia. W aplikacji mobilnej FIBARO można także sprawdzić historię zarejestrowanych sygnałów czujnika i dowiedzieć się kiedy dane elementy były otwierane i zamykane. Jest to jeden z komponentów, które spowodują, że środowisko domowe będzie bardziej komfortowe i przyjazne dla domowników.

Fibaro Door / Window Sensor 2 - inteligentny czujnik otwarcia drzwi i okien Z-Wave Plus - brązowy - FGDW-002-7.

Brązowy inteligentny czujnik otwarcia drzwi i okien Fibaro leży na białym tle.

Czujnik odpowiada za monitorowanie stanów otwarcia i zamknięcia drzwi i okien.

Główne cechy czujnika Fibaro Door/Window Sensor 2

 • Protokół komunikacyjny Z-Wave Plus
 • Monitorowanie stanu otwarcia i zamknięcia drzwi i okien
 • Funkcja pomiaru temperatury otoczenia
 • Alarmowanie zmiany stanu drzwi i okien za pomocą komunikatu wysłanego na aplikację mobilną FIBARO
 • Wykrywanie próby demontażu urządzenia
 • Kompatybilność z asystentami głosowymi
 • Niewielki rozmiar czujnika powoduje łatwy montaż w trudno dostępnych miejscach

Monitorowanie stanów otwarcia i zamknięcia

Urządzenie składa się z dwóch części i działa poprzez wykorzystanie pola magnetycznego wytworzonego między nimi. Jedna część jest umieszczona na ruchomej części badanego elementu, natomiast druga jest przymocowana do jego stałej części. Kiedy drzwi lub okna pozostają w jednym stanie (otwarcia lub zamknięcia), pole magnetyczne pozostaje niezakłócone, lecz w momencie zmiany stanu pole magnetyczne zostaje przerwane. Wtedy czujnik rejestruje tę zmianę i przesyła powiadomienie na urządzenie mobilne.

Zautomatyzowane scenariusze

Urządzenie Fibaro jest kompatybilne z innymi elementami inteligentnego systemu domowego, co pozwala na automatyzację środowiska za pomocą połączenia funkcji różnych urządzeń typu smart home. Możliwe jest ustawienie czujnika w taki sposób, aby po otwarciu drzwi lub okna automatycznie wyłączał klimatyzację. Pozwala to na stworzenie spersonalizowanych ustawień systemu użytkownika.

Brązowy inteligentny czujnik otwarcia drzwi i okien Fibaro leży na białym tle wraz z pudełkiem.

W momencie przerwania działającego pola magnetycznego czujnik rejestruje zmianę stanu otwarcia elementu domowego.

Brązowy inteligentny czujnik otwarcia drzwi i okien Fibaro leży na białym tle.Urządzenie jest kompatybilne z darmową aplikacją FIBARO na smartfona.

Energooszczędna bateria w FGDW-002-7

Bateria ER14250 to trwałe i niezawodne źródło zasilania, idealne do urządzeń, które wymagają długotrwałego użytkowania. Dzięki swojej stabilnej pojemności jedna bateria ER14250 może dostarczać energię nawet przez 2 lata przy normalnym użytkowaniu. Jest to bezpieczna bateria, która nie wydziela toksycznych substancji, dzięki czemu nie zatruwa środowiska naturalnego.

Synchronizacja z aplikacją na smartfona

Ten produkt jest zintegrowany z aplikacją FIBARO, co umożliwia użytkownikowi zdalne sterowanie wszystkimi podłączonymi urządzeniami. Oznacza to, że bez względu na to, czy użytkownik jest w domu, w biurze czy na zasłużonych wakacjach, może on łatwo zarządzać działaniem swoich urządzeń za pomocą smartfona. To przekłada się na oszczędność czasu i większą wygodę dla użytkownika.

Darmową aplikację FIBARO możesz pobrać na urządzenie zarówno z systemem Android, jak i z systemem iOS.

Specyfikacja Fibaro Door/Window Sensor 2

 • Producent: Fibaro
 • Model: Door / Window Sensor 2
 • Kod produktu: FGDW-002-7
 • Technologia łączności: bezprzewodowa
 • Protokół bezprzewodowy: Z-Wave Plus
 • Częstotliwość Z-Wave: 868,4 MHz, 868,42 MHz, 869,85 MHz
 • Zasilanie: bateria ER14250 (zawarta w zestawie)
 • Napięcie baterii: 3,6 V
 • Zakres pomiaru temperatury: od 0°C do 60°C
 • Aplikacja mobilna: FIBARO
 • Asystent głosowy: Google Assistant, Amazon Alexa
 • Kolor produktu: brązowy
 • Wymiary: 71 x 18 x 18 mm

 

Czujnik łączy się ze smartfonem poprzez bramkę sieciową Z-Wave.

Logo Z-Wave na białym tle.

Protokół komunikacyjny Z-Wave.

Kompatybilność urządzeń Z-Wave Plus

Z-Wave Plus to rozwinięta wersja międzynarodowego protokołu komunikacji bezprzewodowej Z-Wave, wykorzystywana w systemach inteligentnych domów. Z-Wave Plus wprowadza kilka kluczowych ulepszeń, które zwiększają niezawodność, wydajność i funkcjonalność tego protokołu. Z-Wave Plus zapewnia niezawodną komunikację poprzez każdorazowe potwierdzanie wszystkich wiadomości w dwóch kierunkach. Umożliwia większy zasięg komunikacji, co oznacza, że urządzenia mogą być oddalone od siebie na większą odległość, bez utraty jakości sygnału. Jest on także bardziej energooszczędny i bezpieczniejszy od poprzedniej wersji. Mimo wprowadzenia tych ulepszeń Z-Wave Plus jest kompatybilny wstecz z urządzeniami Z-Wave, co oznacza, że nowe i starsze urządzenia mogą działać razem w jednym systemie.

Kolor brązowy
Inteligentny budynek Czujnik otwarcia
Czujnik otwarcia okien i drzwi
Szerokość opakowania 6.5 cm
Wysokość opakowania 6.5 cm
Głębokość opakowania 3 cm
Masa opakowania 0.045 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: