- Nowość!
Kupując ten produkt, nie będziesz miał możliwości wyboru płatności za pobraniem.
Opis produktu: Zrozumieć Elektronikę (5 / 2025) - miesięcznik, wydanie cyfrowe
Zrozumieć Elektronikę to cyfrowy miesięcznik dla pasjonatów elektroniki, autorstwa Piotra Góreckiego. Projektem okładkowym majowego numeru ZE jest interesujący, bardzo prosty układ generatora DDS z kostką AD9833 - doskonały przykład realizacji wskazówek kursu Mikroprocesorowej Oślej Łączki. W numerze znajduje się też obszerny artykuł o uniwersalnych testerach elementów, które skrótowo przedstawione były w poprzednim numerze ZE. Artykuł "Szybkie oscyloskopy wielokanałowe" przedstawia możliwości i przykłady wykorzystania nowoczesnych oscyloskopów. W cyklu o nietypowym wykorzystaniu kart dźwiękowych warto przeczytać artykuł "Dobre oraz "oszukane" karty audio USB", a w wątku Radiowej Oślej Łączki artykuł o "wektorowych zawirowaniach". W ramach serii dotyczącej projektowania klasycznych, liniowych zasilaczy na uwagę zasługuje artykuł o słabo rozumianej kwestii "sztywności" transformatorów. W numerze jest też materiał pod znamiennym tytułem: "Gdzie kupić pełnowartościowe podzespoły?" Wbrew pozorom, nie jest to wcale tak oczywiste. Na końcu numeru zamieszczono drugą cześć artykułu Kabel czy przewód?, zawierającą kluczowe rozróżnienie tych dwóch popularnych określeń. Numer ISSN czasopisma: 3071-7965.
Miesięcznik dostępny jest wyłącznie w wersji cyfrowej (PDF, 98 stron).
Link do pobrania produktu wysyłany jest mailem natychmiast po otrzymaniu przez nas wpłaty.

Czasopismo obejmuje treści techniczne, poradniki, szczegółowe analizy oraz materiały edukacyjne wspierające naukę elektroniki.
Słowo wstępne od Redaktora Naczelnego
Zapraszam do lektury numeru majowego, w którym projektem okładkowym jest interesujący, w sumie bardzo prosty układ generatora DDS z kostką AD9833. Z jednej strony jest to znakomity przykład realizacji wskazówek kursu Mikroprocesorowej Oślej Łączki. Z drugiej, zaskakująco prosta realizacja aż prosi się o rozbudowę, do czego zresztą gorąco zachęca Autor. Można rozbudować program, ale jeszcze bardziej pożyteczne byłoby rozbudowanie części sprzętowej i zamknięcie jej w obudowie.
W tym numerze znajdziesz zapowiadany wcześniej, obszerny artykuł o uniwersalnych testerach elementów, które skrótowo przedstawiłem w poprzednim numerze ZE oraz w moim filmie Jaki kupić miernik indukcyjności i pojemności? Teraz przedstawiam ich interesującą historię oraz ogromne zalety, ale też poważne wady.
Artykuł Szybkie oscyloskopy wielokanałowe prezentuje możliwości i przykłady wykorzystania nowoczesnych oscyloskopów, wprawdzie zbyt drogich dla hobbystów, ale dostępnych dla firm i instytucji edukacyjnych. Warto o nich wiedzieć.
W cyklu o nietypowym wykorzystaniu kart dźwiękowych polecam po części ostrzegawczy artykuł Dobre oraz "oszukane" karty audio USB.
W wątku Radiowej Oślej Łączki jest jeden artykuł o "wektorowych zawirowaniach". W następnym numerze będzie odcinek o zjawiskach falowych, a potem artykuły o trzech rodzajach dopasowania.
W cyklu dotyczącym projektowania klasycznych, liniowych zasilaczy proponuję artykuł o słabo rozumianej kwestii "sztywności" transformatorów.
W numerze jest też materiał pod znamiennym tytułem, niestety z czasem coraz bardziej aktualnym: Gdzie kupić pełnowartościowe podzespoły? Wbrew pozorom, nie jest to wcale tak oczywiste.
Na końcu numeru zamieszczam drugą cześć artykułu Kabel czy przewód?, zawierającą kluczowe rozróżnienie tych dwóch popularnych określeń.
A poniższa fotografia pokazuje, że w kolejce czeka temat inwerterów 12 V DC / 230 V AC oraz tematy warsztatowe, dotyczące między innymi dobrych lutownic o profesjonalnych właściwościach.
Pozdrawiam serdecznie! Piotr Górecki
Spis treści
- Słowo wstępne - maj
- Nasze wspólne czasopismo - listy Czytelników
- Rozwiązania Łamigłówek marzec 2025
- Łamigłówki elektroniczne Maj 2025
- AD9833 - generator funkcyjny DDS
- Uniwersalne testery elementów
- Szybkie oscyloskopy wielokanałowe
- Dobre oraz "oszukane" karty audio USB
- Wspólnie projektujemy: Nietypowe wykorzystanie zasilaczy
- Wspólnie projektujemy: Wykorzystanie zasilaczy serwerowych
- Naprawa modułu Arduino
- Elektroenergetyka - wytwarzanie energii, część 1
- Radiowa Ośla Łączka - wektorowe zawirowania
- Mikroprocesorowa ośla łączka, część 12
- Mały liniowy zasilacz: "Sztywność" transformatorów
- Gdzie kupić pełnowartościowe podzespoły?
- Kabel czy przewód? (2)