Opis produktu: Wentylator 12 V 40 x 40 x 10 mm dla ROCKPro64
Wentylator o napięciu wejściowym 12 V i poborze prądu 0,08 A. Wymiary radiatora są równe 40 x 40 x 10 mm. Przeznaczony do montażu na radiatorze 20 mm dla ROCKPro64.
Specyfikacja techniczna wentylatora
- Napięcie wejściowe: 12 V
- Natężenie prądu: 80 mA
- Moc wejściowa: 0,96 W
- Nominalna prędkość obrotów: 5400 obr/min
- Generowany poziom dźwięku: 24,8 dB
- Przepływ powietrza: 5,62 CFM
- Wymiary: 40 x 40 x 10 mm
- Wyprowadzenie - 2 przewody:
- czarny - masa
- czerwony - zasilanie (do 12 V)
- W zestawie: 4 śrubki
Wydajny wentylator dla popularnych minikomputerów SBC
Wentylator 12V 40x40x10mm jest kompatybilny z minikomputerami ROCKPro64. Dzięki odpowiedniemu rozstawowi otworów, element może być łatwo zamontowany radiatorze z użyciem czterech znajdujących się w zestawie śrubek. Przy zasilaniu 12 V silniczek wentylatora pobiera zaledwie 80 mA prądu i obraca się z prędkością aż 5400 obrotów na minutę, co pozwala na uzyskanie przepływu powietrza na poziomie 5,62 CFM.
Dwużyłowy przewód wentylatora jest zakończony miniaturowym wtykiem rastrowym, pasującym do złącza znajdującego się na płycie minikomputera Pine64 Rock64 (tuż obok złącza goldpin GPIO).
Minikomputery jednopłytkowe – rewolucja w świecie systemów wbudowanych
Minikomputery jednopłytkowe (ang. Single Board Computer – SBC) doprowadziły do całkowitej zmiany sposobu myślenia inżynierów na temat konstrukcji systemów wbudowanych. Dawniej wszystkie zaawansowane funkcjonalności urządzeń elektronicznych trzeba było samodzielnie implementować, budując dany system od zera.
Upowszechnienie minikomputerów jednopłytkowych, które zawdzięczamy w szczególności serii Raspberry Pi, sprawiło, że dziś budowa złożonego urządzenia elektronicznego na bazie pełnoprawnego komputera z systemem operacyjnym, dużym wyświetlaczem dotykowym i wydajnym procesorem, stała się osiągalna nie tylko dla profesjonalnych konstruktorów, ale nawet dla amatorów elektroniki. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę minikomputerów, w tym wspomniane Raspberry Pi, a także NanoPi, Odyssey, UP board, Khadas VIM, LattePanda i wiele innych.