• Obniżka

Konektor do taśm i pasków LED RGB 10mm 2 pin z dwoma zaciskami - 16,9cm

Indeks: MOD-09676 EAN: 5904422313883

Konektor pozwalający połączyć ze sobą dwa paski LED RGB o szerokości 10 mm. Posiada cztery piny. Współpracuje z taśmami LED RGB. Jest to przewód o długości całkowitej 16,9 cm zakończony z obu stron zaciskami.

Konektor do taśm i pasków LED RGB 10mm 2 pin z dwoma zaciskami - 16,9cm
2,50 zł -5%
2,37 zł
1,93 zł netto
Najniższa cena z 30 dni: 2,37 zł
Producent: OEM

Opis produktu: Konektor do taśm i pasków LED RGB 10 mm 2 pin z dwoma zaciskami - 16,5 cm

Konektor pozwalający połączyć ze sobą dwa paski LED RGB o szerokości 10 mm. Posiada cztery piny. Współpracuje z taśmami LED RGB. Jest to przewód o długości całkowitej 16,9 cm zakończony z obu stron zaciskami.

Specyfikacja techniczna konektora

 • Przeznaczenie: do taśm i pasków LED
 • Standard LED: RGB
 • Szerokość paska: 10 mm
 • Ilość pinów: 4
 • Długość całkowita: 16,9 cm
Konektor do taśm i pasków LED.

Konektor do taśm i pasków LED.

Diody LED RGB - w jaki sposób one świecą?

Diody LED RGB to w istocie także diody elektroluminescencyjne, które podobnie jak ,,zwykłe” LEDy monochromatyczne, wykorzystują zjawisko elektroluminescencji, tj. emisji światła wskutek rekombinacji dziur i elektronów na styku złącza półprzewodnikowego p-n. Diody LED RGB zawierają w sobie trzy diody LED, tj. czerwoną, zieloną i niebieską. Wypadkowy kolor świecenia diody LED RGB, zależy od natężenia światła emitowanego w danej chwili przez każdą ze składowych diod LED umieszczonych wewnątrz soczewki diody LED RGB. I tak przykładowo, gdyby wszystkie z tych diod LED świeciły każda swoją pełną mocą, wówczas uzyskalibyśmy światło barwy białej. Oferowany przewód zasilający z konektorami pozwala na pełną i dokładną kontrolę barwy oświetleniowej poszczególnych segmentów diod LED RGB, dzięki czemu możemy łatwo ustawić dowolną interesującą nas barwę światła.

Połączenia wewnątrz konektora do taśm i pasków LED RGB

Oferowany podwójny konektor z przewodami, ma cztery przewody w kolorach czarnym, zielonym, czerwonym i niebieskim. Przewód czarny jest niezbędny do podłączenia masy zasilania, natomiast pozostałe przewody odpowiadają za zasilanie poszczególnych segmentów umieszczonych wewnątrz diod LED RGB, zgodnie z kolorami izolacji. Konektory umieszczone na końcówkach przewodu są wyposażone w zatrzaski ułatwiające mocowanie przewodu.

Szerokość opakowania 7 cm
Wysokość opakowania 1.4 cm
Głębokość opakowania 11 cm
Masa opakowania 0.006 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!


Dobór zasilacza do paska LED

Producenci pasków i łańcuchów LED podają moc w jednostce watów na każdy metr łańcucha. W związku z tym, aby obliczyć całkowite zapotrzebowanie na moc należy pomnożyć tę wartość razy długość łańcucha, przykładowo:

 • Pasek LED 4,8 W / 12 V - 5 m
 • czyli całkowita moc jest równa 4,8 W/m * 5 m = 24 W
 • przy założeniu, że pasek zasilany jest napięciem  12 V, potrzebuje on prądu: 24 W / 12 V = 2 A

W takim wypadku należy dobrać zasilacz o parametrach:

 • Napięcie wyjściowe 12 V
 • Moc wyjściowa: co najmniej 24 W, dla bezpieczeństwa warto przyjąć zapas i wybrać zasilacz od 30 W
 • Producenci zasilaczy czasem nie podają mocy wyjściowej, tylko wydajność prądową. W takim układzie należy wybrać zasilacz o wydajności co najmniej 2 A, warto przyjąć zapas 2,5 A. Można również w prosty sposób przeliczyć wydajność prądową na moc mnożąc prąd razy napięcie zasilania, przykładowo: 12 V * 2,5 A = 30 W


Zasilacze dostępne są w naszym sklepie:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: