Opis produktu: Czujnik temperatury TMP36GT9Z - analogowy THT
Analogowy termometr w którym napięcie wyjściowe jest proporcjonalne do mierzonej temperatury z zakresu: od -40°C do +120°C. Zasilany jest napięciem od 2,7 do 5,5 V.
Specyfikacja czujnika temperatury
- Napięcie zasilania: od 2,7 V do 5,5 V
- Liniowa skala: 10.0 mV/°C
- Rozdzielczość: 0,5°C
- Dokładność: 2°C
- Zakres pomiarowy: od -40°C do +120°C
- Obudowa THT TO92
Produkt kompatybilny z Arduino Krótki poradnik podłączenia czujnika do Arduino można znaleźć w naszym serwisie. Przykładowy projekt z wykorzystaniem Arduino dostępny jest w serwisie Adafruit. |
Czujnik temperatury TMP36GT9Z - analogowy THT
Czujnik analogowy TMP36GT9Z od Analog Devices umożliwia wykonywanie bezpośredniego pomiaru temperatury. Temperatura jest obliczana na podstawie spadku napięcia złącza baza-emiter wewnątrz czujnika. Sygnał wyjściowy z czujnika jest precyzyjnie wzmocnionym napięciem, którego wartość jest proporcjonalna do zmierzonej temperatury. Brak części ruchomych zwiększa niezawodność czujnika i gwarantuje długoletnią, bezawaryjną pracę z zachowaniem znakomitej dokładności pomiaru. Czujnik nie wymaga kalibracji i może pracować w wysoce zróżnicowanych warunkach środowiskowych. Czujniki temperatury TMP36GT9Z mogą współpracować z płytkami Arduino - wówczas wyjście sygnału z czujnika należy podłączyć do jednego z wejść przetwornika analogowo-cyfrowego, a wyprowadzenia VCC i GND połączyć odpowiednio z pinami “POWER 5V” i “GND” w Arduino.
Czujnik temperatury TMP36GT9Z - wysoka dokładność pomiaru temperatury do wielu zastosowań praktycznych
Pomiary temperatury są bardzo istotnym elementem, który warunkuje prawidłowy przebieg wielu procesów technologicznych. W tym celu korzysta się z czujników temperatury. W budynkach mieszkalnych i pracowniczych na podstawie pomiaru temperatury układy regulacji automatycznej ustawiają klimatyzację i ogrzewanie tak, aby uzyskać żądną temperaturę. Różne urządzenia elektryczne oraz zmechanizowane, mają wbudowane czujniki temperatury jako elementy zabezpieczeń przed przegrzaniem. Również wykonywanie zautomatyzowanych procesów produkcyjnych (np. druk 3D) oraz prowadzenie doświadczeń w laboratoriach wymaga uwzględnienia w wynikach pomiarów temperatury otoczenia.