Opis produktu: Mikrokontroler AVR - ATtiny13A-SSU
Mikrokontroler z rodziny AVR firmy Atmel w8-nóżkowejobudowie lutowanej powierzchniowo - SMD. Zasilany napięciem z zakresu od 2,7 V do 5,5 V, taktowany sygnałem zegarowym o częstotliwości do 20 MHz. Posiada 1 kB pamięci Flash, 64 B RAM, 64 B EEPROM
Specyfikacja mikrokontrolera ATTiny
- Zasilanie: 2,7 V - 5,5 V
- Taktowanie: do 20 MHz
- Pamięć Flash: 1 KB
- Pamięc RAM: 64 B
- Pamięć EEPROM: 64 B
- Jeden 8-bitowy licznik
- Przerwania zewnętrzne
- Dwa kanały PWM
- Obudowa: SO-08 (SMD)
Maleńki mikrokontroler o dużych możliwościach
Mikrokontroler - ATtiny13A-SSU w obudowie SMD typu SO-8 (SOIC-8), pomimo małych wymiarów, oferuje zaskakująco duże możliwości. Układ bazuje na 8-bitowym rdzeniu AVR (architektura RISC) i jest wyposażony w 1 kB wbudowanej pamięci programu (Flash), 64 B pamięci operacyjnej (RAM), oraz 64 B dodatkowej, nieulotnej pamięci typu EEPROM. Rdzeń jest taktowany częstotliwością do 20 MHz i obsługuje 120 instrukcji asemblera, przy czym większość jest wykonywana w jednym cyklu zegara.
W strukturze układu zawarto szereg przydatnych, sprzętowych bloków peryferyjnych. Należą do nich m.in.: 8-bitowy timer z dwoma kanałami PWM, 4-kanałowy przetwornik ADC o rozdzielczości 10 bitów, timer typu watchdog oraz komparator analogowy.
Mikrokontrolery AVR – kultowe procesory do różnych aplikacji
Mikrokontrolery AVR podbiły serca dwóch pokoleń elektroników i nic nie wskazuje na to, by w najbliższych latach ich udział w rynku półprzewodników miał zmaleć. Pomimo ekspansji znacznie wydajniejszych i nowocześniejszych procesorów z rdzeniem ARM, 8-bitowe mikrokontrolery dawnej firmy Atmel (przejętej kilka lat temu przez koncern Microchip) są niezwykle chętnie stosowane zarówno przez amatorów i studentów elektroniki (głównie za sprawą platformy Arduino), jak i konstruktorów urządzeń komercyjnych, którzy poszukują sprawdzonych, niedrogich procesorów do prostszych aplikacji.
W naszej ofercie znajdziesz zarówno najmniejsze mikrokontrolery – takie jak 8-nóżkowe ATtiny13A – jak i układy znacznie bardziej rozbudowane (ATmega328P, ATmega88, a nawet ATmega16A, Atmega32A i Atmega128A). Sprawdź też szeroki wachlarz płytek opartych na procesorach AVR, w tym kultowych modeli Arduino UNO i Arduino Leonardo.