Inteligentne sterowanie roletami
Sterowniki rolet oferowane przez Botland mogą być sterowane z aplikacji mobilnej nie tylko w celu wprowadzenia zmiany położenia rolet w sposób ręczny. Podłączając zewnętrzny czujnik zmierzchowy z wyjściem logicznym możemy zautomatyzować proces sterowania roletami w taki sposób, aby były one podnoszone podczas wschodu słońca oraz w drugą stronę - opuszczane podczas zachodu słońca. Sterowniki rolet możesz także zaprogramować zgodnie z dokładnym harmonogramem czasowym. Doskonale sprawdzają się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w obiektach przemysłowych. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że można je bez problemu zamontować w puszkach instalacyjnych. Sterowniki mogą wykorzystywane sterowania jedną roletą, kilkoma lub wszystkimi roletami w danym budynku.
Centralne sterowanie roletami a sterowanie niezależne - różnice
Instalując system rolet z napędem elektrycznym i dedykowanymi sterownikami, warto zwrócić uwagę na ich sposób sterowania. Aby funkcjonalność rolet była jak najlepsza, należy na etapie projektowania połączeń zadbać, aby sterowanie roletami mogło odbywać się zarówno w sposób grupowy, jak i niezależny.
Z tego względu, ważny jest dobór odpowiedniego sterownika, który zapewni użytkownikowi możliwość sterowania na dwa sposoby. Sterowanie centralne rolet polega na tym, że za pomocą pojedynczego przycisku możemy wysterować jednocześnie wszystkie rolety, które są podłączone do sterownika obsługiwanego przez ten przycisk (przycisk centralny).
Sterownik rolet – dodatkowe informacje
Natomiast w sterowaniu lokalnym (lub grupowe) jest nieco inaczej. W tym przypadku każda z osobnych rolet (lub grupa rolet) jest sterowana indywidualnie z osobnego przycisku - na przykład, jeśli w budynku mamy umieszczone dwadzieścia okien z roletami, dla sterowania, będziemy potrzebowali dwudziestu przycisków sterujących służących do podniesienia rolety i opuszczania. Natomiast sterowanie lokalne w wariancie sterowania grupowego, jeśli przykładowo przydzielimy po pięć rolet do jednej grupy, wówczas wystarczą nam cztery przyciski sterujące.
Ponadto w kategorii SMART HOME, asystentów głosowych, bramki sieciowe, czujniki i alarmy oraz wiele innych.
Jak podłączyć przyciski sterujące do sterowników rolet?
Do sterowania roletami elektrycznymi, najczęściej producenci zalecają użycie przycisków monostabilnych, tj. takich, które mają jedną pozycję stabilną bez naciśnięcia na nie oraz najczęściej jedną pozycję chwilową.
Takie przyciski są używane także do wyzwalania dzwonków elektrycznych do drzwi, a także oświetlenia na klatkach schodowych, które jest włączane na zaprogramowaną ilość czasu, np. jedną minutę.
Producenci sterowników rolet projektują je tak, aby podłączenie nie sprawiało problemu również użytkownikom z niewielkim doświadczeniem. Podłączając sterowniki rolet należy zachować bezpieczeństwo na jak najwyższym poziomie - na czas montażu i podłączania, należy w pomieszczeniu docelowym wyłączyć napięcie sieciowe 230 V.
Dlaczego warto kupować w sklepie Botland?
Większość produktów w asortymencie naszego sklepu jest dostępna „od ręki”, dzięki czemu czas dostawy zamówionych produktów jest zredukowany do minimum. W razie dodatkowych pytań dotyczących sterowników do rolet zachęcamy do kontaktu telefonicznego, za pośrednictwem formularza kontaktowego lub poprzez wiadomość e-mail. Doświadczeni doradcy z chęcią pomogą wyborze odpowiedniego sterownika do rolet dopasowanego do konkretnego zastosowania.