Xiaomi Mi Smart Home Hub 2 - centralka WiFi/ZigBee/Bluetooth + LAN
- Nowość!
- Darmowa dostawa
Współczesne routery i urządzenia WiFi (kwestia ta dotyczy także niewielkich modułów, takich jak np. ESP8266) oferują pewien ograniczony zasięg sieci, poza którym uzyskanie stabilnego połączenia jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Z uwagi na dość wysoką częstotliwość fal elektromagnetycznych, leżącą w mikrofalowym paśmie S (zazwyczaj 2,4 GHz, choć coraz popularniejsze stają się także sieci o częstotliwości nośnej 5 GHz) łącze WiFi podatne jest na zakłócenia przez przeszkody, takie jak ściany czy też elementy wyposażenia budynków. W związku z tym zasięg sieci może drastycznie zmieniać się wraz z konkretną konfiguracją pomieszczeń i z ułożeniem względem siebie poszczególnych urządzeń. Konieczne okazuje się zatem zastosowanie specjalnych repeaterów (wzmacniaczy WiFi), które umożliwiają znaczne rozszerzenie zasięgu bez konieczności inwestowania w silne anteny czy też urządzenia o dużej mocy nadawania. W naszym sklepie zamieściliśmy kilka propozycji tego typu wzmacniaczy, które sprawdzą się doskonale zarówno w zastosowaniach domowych, jak i komercyjnych.
Wzmacniacz sieci bezprzewodowej WiFi TP-Link AC750 RE200
Uniwersalny wzmacniacz sieci bezprzewodowej. Kompatybilny ze standardami sieci bezprzewodowej 802.11 b/ g/n/ac. Łączna prędkość transmisji do 750 Mb/s.Karta sieciowa WiFi 300Mbps TP-Link TL-WN822N 2,4GHz
Bezprzewodowa karta sieciowa USB dużego zasięgu oferująca prędkość 300 Mb/s. Urządzenie zapewnia stabilne połączenie w różnych warunkach. Zastosowanie dwóch anten skutkuje...Wzmacniacz sieci bezprzewodowej WiFi - TL-WA850RE
Urządzenie poprawiające i wzmacniające moc i zasięg sygnału WiFi . Nie wymaga dodatkowego okablowania, wystarczy je podpiąć do gniazdka sieciowego. Działa z...Zobacz również
Wbrew pozorom, repeatery WiFi nie służą do tego, aby w prosty sposób wzmocnić sygnał z jednej sieci poprzez przesłanie go – bez zmian – na inną część obszaru, który ma być pokryty zasięgiem tejże sieci. Technologia wzmacniania jest bardziej złożona i wymaga w rzeczywistości utworzenia drugiej sieci, która stanowi niejako kopię poprzedniej. W takim przypadku wszystkie dane przesyłane za pośrednictwem sieci wzmacnianej (rozszerzanej przez nas) są udostępniane w nowej sieci o innej nazwie SSID, a zazwyczaj także z nowym hasłem dostępowym. W efekcie otrzymujemy dwie sieci WiFi, w których wszystkie przesyłane dane są identyczne – takie rozwiązanie jest jednak niezbędne, aby uniknąć problemów interferencji i zakłóceń. Z tego też względu konieczna okazuje się zawsze konfiguracja repeatera, zwykle dokonywana poprzez specjalny interfejs webowy, dostępny z poziomu przeglądarki internetowej czy też dedykowanej aplikacji mobilnej udostępnianej przez producenta.
Najważniejszą kwestią związaną z wyborem odpowiedniego wzmacniacza WiFi jest pasmo, w którym urządzenie to pracuje. Zdecydowana większość urządzeń dostępnych na rynku, w tym wszystkie urządzenia starszej generacji wyposażone w łączność WiFi, pracują w paśmie 2,4 GHz, stąd też wzmacniacze dostępne na rynku muszą obsługiwać ten właśnie standard. Jednak coraz większa popularność urządzeń pracujących w trybie Dual Band, czyli obsługujących zarówno 2,4 GHz, jak i 5GHz sprawia, że większość producentów już w tej chwili udostępnia urządzenia, które są w stanie pracować zarówno w sieciach o niższej, jak i wyższej częstotliwości nośnej. Co więcej, prędkość transmisji uzyskiwana za pomocą pasma 5 GHz jest wyższa. Przykładowo: w doskonałym i bardzo popularnym modelu AC750 RE200 znanej marki TP-Link prędkość maksymalna transmisji dla pasma 2,4 GHz wynosi 300 Mb/s, natomiast dla 5 GHz jest to już 433 Mb/s. Sieci konfiguruje się osobno w interfejsie służącym do zarządzania wzmacniaczem, dzięki czemu można w prosty i wygodny sposób rozbudować sieć w obydwu pasmach. Repeater wyposażony został dodatkowo w port Ethernet z gniazdem RJ-45 o prędkości do 100 Mb/s. Istotnym parametrem wzmacniaczy WiFi jest także obsługiwany przez nie rodzaj standardów sieci bezprzewodowej – we wspomnianym już przykładzie mamy do czynienia z protokołami IEEE 802.11 b/g/n/ac.
W naszej znajdziesz także nieco zbliżone konstrukcyjnie do AC750 RE200 urządzenie TL-WA850RE, dla którego producent udostępnia aplikację mobilną TP-LINK Tether umożliwiającą łatwą i intuicyjną konfigurację – jeszcze prostszą dzięki przyciskowi WPS na obudowie. Na przednim panelu wzmacniacza znajduje się 5 diod sygnalizacyjnych, obrazujących zarówno tryb pracy, jak i zasięg sieci pierwotnej. Tether wspiera standardy IEEE 802.11 g/b, może ponadto funkcjonować jako oddzielny router i jest wyposażony w złącze Ethernet. Pracuje w paśmie 2,4 GHz; zapewnia moc transmisji na poziomie do 20 dBm. Obsługuje zabezpieczenia WEP 64 / 128 / 152-bit, WPA – PSK, WPA2 – PSK. Podobnie jak poprzednio opisany wzmacniacz TP-LINK, także ten model ma postać urządzenia dogniazdkowego, czyli jest uruchamiany poprzez wpięcie wtyku bezpośrednio do gniazda sieci 230 V.
Innym ciekawym rozwiązaniem są karty sieciowe WiFi TL-WN822N marki TP-Link. Urządzenia te, wyposażone w dwie zewnętrzne anteny, które pozwalają znacznie zwiększyć zasięg sieci, pracują w paśmie 2,4 GHz i są zasilane za pomocą portu miniUSB 2.0. W zestawie znajduje się ponadto przewód USB oraz płyta CD, a także instrukcja szybkiej instalacji. Do naszej oferty trafił również estetyczny i kompaktowy repeater WiFi z funkcją routera Netis E1+, także wykonany w formie dogniazdkowej. Obsługuje on pasmo 2,4 GHz i wspiera szyfrowanie AES. Inny polecany przez nas model to Xiaomi Mi WiFi Repeater 2 R02 EU. Posiada on dwie mikropaskowe anteny (wykonane w formie ścieżek na płytce drukowanej), o wysokiej wydajności i jest zasilany przez złącze USB napięciem 5V. Mimo kompaktowych rozmiarów, pozwala na połączenie nawet do 16 urządzeń w ramach pojedynczej podsieci. Konfiguracja modelu jest prosta, a dzięki możliwości obrotu o 180 stopni instalacja przebiega o wiele wygodniej.