Filtruj według
Cena
19 20
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Zamrażacze w sprayu do elektroniki

Ilość produktów: 1
Loading...

Zamrażacz Freeze -55 st. C - 300ml

Preparat chłodzący do wyszukiwania usterek metodą termiczną np. zimnych lutów, mikropęknięć itp. Pojemność opakowania to 300 ml.
5.0 (6)
Indeks: CHE-02759
Indeks: CHE-02759
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 19,90 zł Cena 19,90 zł
  • Darmowa dostawa

Zamrażacz w sprayu do metalu – niezbędnik elektronika

Zamrażacz w sprayu do metalu to jeden z produktów, który powinien znaleźć się w każdym warsztacie elektronicznym. Ma bardzo wiele zastosowań – można wykorzystać go między innymi do lokalizowania uszkodzonych podzespołów elektronicznych, znajdowania mikropęknięć obwodów drukowanych oraz wykrywania tak zwanych zimnych lutów, czyli nieprawidłowo wykonanych połączeń lutowniczych. Zamrażacz można też użyć podczas testowania komponentów elektronicznych, których działanie zależne jest od temperatury, jaką aktualnie posiadają (na przykład czujników temperatury, termistorów czy warystorów), sprawdzania poprawności funkcjonowania urządzeń przeznaczonych do użytku w skrajnych temperaturach, termicznego wyciskania tulei bądź sworzni, wykrywania usterek typu termicznego (przykładowo problemów pojawiających się po nagrzaniu lub schłodzeniu układu) oraz wspomagająco podczas demontażu uszczelek i innych elementów gumowych.

Wykrywanie zimnych lutów i innych usterek przy pomocy zamrażacza

Elektronicy wykorzystują zamrażacz w sprayu do metalu między innymi do wykrywania usterek, uszkodzeń i nieprawidłowo działających elementów w urządzeniach elektronicznych. Jednym z najpopularniejszych zastosowań jest lokalizowanie tak zwanych zimnych lutów, czyli niewłaściwie wykonanych połączeń lutowniczych. Zimny lut powstaje w momencie, gdy spoiwo zostanie stopione samą lutownicą, a nie poprzez rozgrzanie do wysokiej temperatury łączonych metali. Wówczas uzyskuje się połączenie wizualnie podobne do prawidłowego, jednak cechujące się znacznie gorszym przewodzeniem, słabszą szczelnością oraz niższą odpornością mechaniczną i termiczną. Zimne luty można wykryć, pryskając zamrażaczem na połączenia lutownicze i obserwując zmiany w ich działaniu oraz wyglądzie – prawidłowo wykonane połączenie powinno tylko pokryć się szronem i dalej działać we właściwy sposób. Natomiast zimne luty mogą kurczyć się i pękać, a także łatwo odczepiać, a ich funkcjonowanie będzie znacznie zaburzone (mogą też w ogóle przestać działać). W podobny sposób można wykrywać też uszkodzone układy scalone raz inne usterki, na przykład problemy pojawiające się w związku ze zmianami temperatury (takie spadki wydajności czy nagłe wyłączanie się urządzeń).

Inne zastosowania zamrażacza w sprayu

Zamrażacz doskonale sprawdzi się również do testowania elementów elektronicznych i urządzeń, których działanie jest zależne od temperatury. Przy jego użyciu możesz skontrolować działanie czujników temperatury, termistorów lub warystorów, a także termostatów czy stacji pogodowych. To również znakomite narzędzie do usuwania niektórych zanieczyszczeń, na przykład przyklejonej do tkaniny lub innej chropowatej powierzchni gumy do żucia czy pozostałości kleju. Zamrażacz może się też okazać przydatny podczas usuwania starych, skorodowanych powłok wykonanych z gumy lub miękkich tworzyw sztucznych. W naszej ofercie znajdziesz między innymi zamrażacz w sprayu marki Freeze. Preparat jest dostępny w puszkach o pojemności 300 ml, co wystarcza na długi okres użytkowania. Produkt może schłodzić powierzchnię nawet do temperatury -55°C, dzięki czemu sprawdzi się w każdym z wymienionych zastosowań.

Środki ostrożności przy korzystaniu z zamrażaczy

Podczas korzystania z zamrażaczy w sprayu należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Nie należy rozpylać aerozolu na inne przedmioty, niż wskazuje zastosowanie, w szczególności powierzchnie łatwopalne, nagrzane elementy oraz źródła iskrzenia i otwartego ognia (dotyczy to także silnie rozgrzewających się części w urządzeniach elektronicznych). Nie wolno też wdychać gazu albo kierować jego strumienia na oczy lub skórę – grozi to podrażnieniem i odmrożeniami, a nawet uszkodzeniem rogówki. Preparaty tego rodzaju powinny być przechowywane w zacienionym miejscu o stałej temperaturze, poza zasięgiem dzieci.