Opis produktu: Woven Conductive Fabric - tkanina przewodząca
Wytrzymała tkanina przewodząca prąd. Jej rezystywność wynosi poniżej 1Ω na 30 cm materiału w dowolnym kierunku. Wymiary tkaniny to 200 x 200 mm a waga nie przekracza 80 g/m2. Przedmiotem sprzedaży jest tkanina w kolorze srebrnym. Zastosowanie Woven Conductive Fabric umożliwia stworzenie i zaprogramowanie projektów opartych o połączenie tekstyliów z elektroniką.
Przykładowe zastosowanie
Specyfikacja techniczna materiału
- Rezystywność: do 1 Ohm / 30 cm
- Wymiary: 200 x 200 mm
- Kolor: srebrny
Woven Conductive Fabric - tkanina przewodząca.
Specjalistyczny materiał do elektroniki ubieralnej
Woven Conductive Fabric to niezwykle interesujący materiał dla twórców urządzeń zintegrowanych z ubraniem - tkanina przewodząca o wytrzymałym splocie i niewielkiej masie, oferująca przewodność na poziomie 1Ω / 30 cm. Tak niska rezystywność umożliwia wykorzystanie materiału do przesyłania energii pomiędzy oddalonymi od siebie modułami, choć z równą skutecznością można go wykorzystać także do transmisji sygnałów analogowych bądź cyfrowych.
Inteligentne ubrania – gadżety czy technologie przyszłości?
Obecnie termin inteligentne ubrania kojarzy się zwykle z rozmaitymi gadżetami lub... artystycznym mariażem elektroniki i mody. Istotnie, wielu twórców właśnie w ten sposób wykorzystuje niewielkie, zasilane z baterii lub akumulatora moduły elektroniczne oraz różnego rodzaju materiały elektroprzewodzące.
Warto jednak wiedzieć, że elektronika tekstylna ma znacznie szerszy i bardziej praktyczny zakres zastosowań. Okazuje się bowiem, że wszycie niewielkich urządzeń (wraz z elektrodami) w ubranie pozwala np. monitorować tętno sportowców w czasie treningu, co ma niebagatelne znaczenie dla obserwacji postępów w ćwiczeniach. Nietrudno wyobrazić sobie także inne zastosowania tego typu systemów – dość powiedzieć o coraz popularniejszych treningach EMS, w ramach których specjalne kamizelki i opaski, połączone z systemem elektrod i odpowiednio zaprojektowanym stymulatorem, pozwalają znacząco przyspieszyć efekty treningu poprzez „wsparcie” mięśni za pomocą impulsów elektrycznych.