Kategorie

Koła naukowe

Program partnerski dla kół naukowych i organizacji studenckich

Chcemy aktywnie wspierać rozwój robotyki i powiązanych z nią dziedzin w naszym kraju, dlatego proponujemy organizacjom studenckim indywidualnie zniżki na zakup towarów w naszym sklepie BOTLAND.com.pl.

 

Jako, że z własnego doświadczenia znamy warunki na jakich uczelnie finansują projekty studenckie, chcemy wyjść temu naprzeciw. W związku z tym na życzenie klienta wystawiamy faktury z płatnością 14-dniową. Jesteśmy także otwarci na sprostanie innym wymogom stawianym przez instytucje publiczne. Aby nie blokować rozwoju projektów studenckich towar staramy się wysyłać tak szybko jak tylko to możliwe.

 

Warunkiem rozpoczęcia współpracy jest założenie konta klienta w sklepie www.botland.com.pl - będzie ono wspólne dla wszystkich członków organizacji. Prosimy o przesłanie adresu e-mail, na który zarejestrowane zostało konto na adres: biuro@botland.com.pl

 

Do tej pory na współpracę z nami zdecydowało się ponad 140 kół naukowych z całej Polski, są to:

 

L.p.LogoOpis
1 

Koło Naukowe Robotyków KoNaR

Politechnika Wrocławska
Jedno z największych kół naukowych w naszym kraju. Oprócz budowania robotów, zajmują się organizacją turnieju Robotic Arena oraz przekazywaniem wiedzy młodszym pokoleniom.

2 

Koło Naukowe Inżynierii Mechatronicznej

Politechnika Wrocławska
Koło Naukowe odnoszące ogromne sukcesy - to ich roboty od kilku lat są najszybsze zarówno w Polsce, jak i Europie. Zajmują się także organizacją warsztatów dla najmłodszych.

3 

Koło Naukowe Off-Road

Politechnika Wrocławska
Ich flagowym projektem jest Scorpio - łazik marsjański, którego zadaniem jest wspomaganie człowieka podczas eksploracji Czerwonej Planety. Bierze on udział w prestiżowych zawodach w Stanach Zjednoczonych.

4 

Koło Naukowe SKaNeR

Politechnika Łódzka
Organizują zawody Sumo Challenge w łódzkiej Manufakturze. Oprócz tego konstrują roboty biorące udział w turniejach w kategoriach: Sumo, MiniSumo, Line Follower oraz Micromouse.

5 

Koło Naukowe Controllers

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Konstruktorzy czołowych robotów w Polsce i Europie w wielu kategoriach turniejowych.

6 

Koło Naukowe IMMS

Politechnika Śląska
Studenckie Koło Naukowe Inteligentnych Systemów Wytwarzania i Zarządzania - „IMMS” (Intelligent Manufacturing and Management Systems), utworzone w październiku 2006 r., zrzesza studentów Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej.

7 

Klub Robotyczny

Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych
Szkolny klub zrzeszający zarażonych elektroniką i robotyką uczniów, umożliwiający zdobywanie czysto praktycznej wiedzy i umiejętności.

8 Sklep koło naukowe

Koło Naukowe Automatyki i Robotyki

Politechnika Białostocka
Prace Członków Koła są skoncentrowane na zagadnieniach z zakresu szeroko pojętej automatyki, robotyki oraz zastosowaniach techniki mikroprocesorowej w tych dziedzinach.

9 

Koło Naukowe Robotyków 

Politechnika Warszawska
Zrzesza pasjonatów robotyki z całej uczelni. Członkowie koła zajmują się nie tylko budowaniem własnych robotów (m.in. manipulatorów czy robotów mobilnych), ale także działalnością popularyzującą naukę (np. poprzez udział w targach).

10 

MSI - Mobilne Systemy Inteligentne

Politechnika Białostocka
Koło naukowe stawiające w centrum swoich zainteresowań programowanie robotów oraz jego algorytmiczne aspekty. Organizuje wiele konkursów i innych przedsięwzięć, z których najbardziej znanym jest Eastrobo. Tworzone przez członków koła konstrukcje osiągają liczne sukcesy na arenie krajowej

11 

SKA Skalp

Politechniki Gdańskiej
Organizacja studencka zrzesza konstruktorów i amatorów robotyki. Poza organizacją Trójmiejskiego Turnieju Robotów koło organizuje też warsztaty budowy robotów. Odnoszą sukcesy w kraju i zagranicą.

12 

Koło Naukowe Robotyków

Politechnika łódzka
Koło skupiające osoby, dla których szeroko pojęta robotyka stanowi życiową pasję. Działalność koła obejmuje budowę własnych konstrukcji, a także umożliwia pogłebianie wiedzy związanej z robotyką i automatyką.

13 

GROM - Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków

Opole
Założona przez młodych ludzi w maju 2011 r, których połączyła pasja do robotyki. Zajmuje się konstruowaniem mobilnych robotów głównie z kategorii sumo, minisumo i microsumo. Wielokrotni zwycięzcy ogólnopolskich zawodów. Od lipca 2012 r. GROM funkcjonuje jako stowarzyszenie.

14 

Naukowe Koło Studentów Automatyki

Politechnika Gdańska
Koło zajmuje się głównie automatyką przemysłową i robotyką mobilną. Członkowie uczestniczą w licznie organizowanych zawodach w Polsce, sami organizują doroczne zawody robotyczne Roboxy, podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej.

15 

Koło Mechatroniki i Robotyki

Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku
Koła zajmuje się  konstruowaniem mobilnych robotów, projektowaniem urządzeń i aplikacji do zdalnego sterowania oraz realizacją ciekawych układów nowoczesnej elektroniki.

16 

Robomatic

Politechnika Warszawska
Międzywydziałowe oraz między uczelniane koło naukowe założone w 2007 r przy Instytucie Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej przez grupkę studentów Wydziału Mechatroniki. Umożliwia realizacje najbardziej ambitnych projektów dająć przy tym dostęp do szeregu źródeł finansowych oraz kontaktów w branży robotyki.

17 

Koło Naukowe Roboteam

V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
Szkolne koło naukowe zrzeszające pasjonatów robotyki, którzy konstruują głownie roboty typu Minisumo orz Linefollower.

18 

Koło Naukowe Przemysłowych Zastosowań Informatyki „Industrum”

Politechnika Śląska
Organizacja zrzesza studentów zainteresowanych zastosowaniem informatyki w przemyśle oraz systemami wbudowanymi. Ostatnie działania członków zmierzają w stronę poszerzenia wiedzy z dziedziny robotyki i automatyki. Powstały pomysły skonstruowania dwóch robotów.

19 

Koło naukowe ZST

ZST Częstochowa
Koło zrzesza studentów z wielu kierunków m.in: Informatyka i Technologia Członkowie zajmują się głównie szeroko pojętą Informatyką, Technologiami odnawialnymi oraz  rozwiązaniami informatycznymi stosowanymi w życiu codziennym.

20 

Hackerspace

Kraków

Otwarty dla wszystkich warsztat elektroniczny oraz społeczność ludzi zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności technicznych i realizacją ciekawych projektów z zakresu bardzo szeroko rozumianego DIY/hardware hackingu. Zajmujemy się m.in. robotyką, drukiem 3D i automatyzacją otoczenia.

21 

Koło naukowe zastosowania metod sztucznej inteligencji "AI-METH"

Politechnika Śląska
Powstałe w 2006 roku, koło naukowe zrzesza studentów pragnących poszerzać i wykorzystywać swoją wiedzę z zakresu mechaniki, elektroniki, informatyki. Jako nieliczni w Polsce pracują nad robotami piłkarskimi klasy Small Size League, które docelowo mają wziąć udział w zawodach RoboCup.

22 

Zespół MelAvio

Politechnika Warszawska

Obecnie jest to grupa studentów–pasjonatów współpracujących w ramach koła naukowego. W kole realizowane są ambitne projekty w dziedzinie awioniki, sterowania oraz nawigacji, które oferują innowacyjne odpowiedzi na dzisiejsze wyzwania lotnictwa bezzałogowego.

23 

Koła Naukowe Robotyków

Politechnika Białostocka
Koło powstało w 2006 roku z inicjatywy studentów. Studenci zajmują się konstruowaniem wszystkiego co przyjdzie im na myśl, przy okazji dobrze się bawiąc. Startują w wielu różnych zawodach robotów oraz biorą udział w różnego rodzaju wydarzeniach prezentując własne konstrukcje.

24 

Koło Naukowe Elektrotechniki w Systemach Transportowych

Politechnika Warszawska
Koło zrzesza osoby zainteresowane elektrotechniką i elektroniką w zakresie Transportu. Celem koła jest umożliwienie jego członkom rozwijania i pogłębiania zainteresowań z zakresu zastosowań elektrotechniki i elektroniki oraz popularyzowanie badań naukowych jak i indywidualnych osiągnięć członków Koła z powyższej dziedziny wiedzy inżynierskiej.

25 

Koło pasjonatów mechaniki i informatyki “Continuum”

Instytut Informatyki Uniwersytet Wrocławski
Koło zrzeszające studentów informatyki pasjonujących się robotyką oraz eksploracją Układu Słonecznego. Celem realizowanych projektów jest reprezentowanie Uniwersytetu Wrocławskiego na zawodach na terenie Europy i USA.

26 

Koło Naukowe "viFactory"

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Koło zajmuje się pomiarami wielkości nieelektrycznych, metodami elektronicznymi. Nasze projekty łączą problemy inżynierii biomedycznej i elektroniki przy wykorzystaniu środowiska programistycznego LabVIEW.

27 

Koło Naukowe Wirtualnego Projektowania

Politechnika Poznańska
Międzywydziałowe koło zrzeszające studentów Politechniki Poznańskiej, których pasją jest konstruowanie maszyn oraz projektowanie 3D. Od koncepcji, poprzez projekt aż po wykonanie.

28 

Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Politechnika Gdańska
Koło zrzesza wyróżniających się studentów Politechniki Gdańskiej. Członkowie organizują imprezy tematyczne np. International Managemant Cup oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje studentów PG.

29 Koło Naukowe Automatyki Przemysłowej

Koło Naukowe Automatyki Przemysłowej

Politechnika Warszawska
Członkowie zajmują się projektami z dziedziny automatyzacji procesów produkcyjnych oraz budową urządzeń, które biorą czynny udział w tych procesach. Koło organizuje wyjazdy do zakładów produkcyjnych, liczne szkolenia oraz targi o tematyce automatyki i robotyki.

30 Hackerspace

Hackerspace

Warszawa
Jest to przestrzeń stworzona i utrzymywana przez grupę kreatywnych osób, które łączy fascynacja tworzeniem w duchu kultury hackerskiej. Stymuluje rozwój projektów, organizując i użyczając potrzebnych narzędzi.

31 

Koło Naukowe JEDI (Just Everybody Drone It)

Politechnika Wrocławska
Zrzesza studentów, doktorantów oraz pracowników Politechniki Wrocławskiej, których zainteresowania obejmują platformy latające, w szczególności autonomiczne multicoptery: ich budowę, oprogramowanie, sterowanie, algorytmy przetwarzania sygnałów. W planach ma uzbrojenie dronów w sztuczną inteligencję: rozpoznawanie otoczenia oraz komend (głosu, gestów).

32 

Kolo Informatyki Przemysłowej "SKIP"

Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie
Zakres działań: zagadnienia związane z zastosowaniem informatyki w przemyśle, w tym szczególnie w zakresie technologii interaktywnych, robotów autonomicznych, monitorowania i sterowania produkcją, numerycznego modelowania procesów technologicznych.

33 

Fundacja Inteligentna Planeta

Fundacja I prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci już od 6 roku życia. Proponuje praktyczne wykorzystanie umiejętności zdobytych podczas kursu programowania w postaci autorskiego programu zajęć z programowania użytkowego „Programista-Konstruktor”.

34 

3BOT team

Łódź

Koło naukowe zrzeszające robotyków z Łodzi i okolic. Funkcjonuje od marca 2013.

35 

Koło Naukowe Fizyków

Uniwersytet Śląski
Zrzesza studentów i doktorantów UŚ zainteresowanych fizyką i naukami pokrewnymi. Członkowie zajmują się również projektami z dziedziny robotyki.

36 

Mobile Applications Developers

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
Koło zajmuje się programowaniem aplikacji na różne platformy mobilne, w szczególności system operacyjny Android. Rozwija również projekty łączące mobilne systemy operacyjne i systemy wbudowane.

37 

Studenckie Koło Naukowe Młodych Informatyków -

Politechnika Łódzka
Spotkania i prace Koła Młodych Informatyków koncentrują się na praktycznych aplikacjach wiedzy z dziedziny Informatyki, połączonej z rozwiązywaniem problemów inżynierskich oraz naukowych. Rezultatami prac, od budowy do programowania, są platformy mobilne, docelowo charakteryzujące się zdolnościami autonomicznego działania.

38 

Studenckie Koło Naukowe Mikroprocesorowych Systemów Autonomicznych MIPSA

Politechnika Łódzka
Celem koła jest rozwój zainteresowań studentów problematyką projektowania mikroprocesorowych systemów autonomicznych – od systemów kontrolno-pomiarowych, poprzez robotykę, aż po zagadnienia związane z inżynierią biomedyczną.

39 

Koło naukowe automatyki budynkowej  "Electronus"

Politechnika Poznańska
Koła zrzesza studentów zainteresowanych wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z zakresu automatyki budynkowej oraz urządzeń elektrycznych. ELECTRONUS jest miejscem spotkań grup roboczych pracującymi przy różnych projektach. Dodatkowo członkowie organizują seminaria i warsztaty z zakresu oprogramowania inżynierskiego.

40 

ISKRA – koło robotyki

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
Młodzi pasjonaci zdobywają pierwsze szlify, organizują w szkole ogólnopolskie zawody robotyki dla szkół średnich ROBO-NET.

41 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie

Kwidzyn
Uczniowie i nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie, którzy lubią tworzyć coś własnego i dzielić się tym z innymi. Wykonane projekty można obejrzeć na stronie szkoły.

42

Koło Naukowe Studentów Informatyki

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
Koło zrzesza chętnych i ambitnych studentów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę. Członków interesuje szerokie spektrum tematów, począwszy od systemów operacyjnych i programowania urządzeń mobilnych a skończywszy na systemach wbudowanych i robotach.

43 

Studenckie Koło Naukowe Mechatroników

Politechnika Łódzka
Organizacja studencka skupiająca osoby chcące poszerzać wiedze z zakresu robotyki, programowania mikrokontrolerów, mechatroniki oraz elektroniki. Członkowie zajmują się głównie konstruowaniem projektów mechatronicznych sterowanych programowo.

44 Koło Naukowe Cyborg

Koło Naukowe Cyborg

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Członkowie koła zajmują się zagadnieniami związanymi z robotyką oraz aktywnie propagują na uczelni inżynierię kosmiczną, która pomimo dynamicznego rozwoju wciąż pozostawia wiele nierozwiązanych problemów i daje duże pole do popisu. Do najnowszych przedsięwzięć koła zaliczyć można reprezentowanie kraju na międzynarodowym konkursie "CanSAT Competition".

45 Szkolne Koło Robotyki

Szkolne Koło Robotyki 

Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu
Uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu podstaw robotyki amatorskiej. Głównym celem działalności jest poszerzanie wiedzy z zakresu informatyki, elektroniki, mechaniki i sztucznej inteligencji oraz udział w zawodach robotów.

46 Koło Naukowe Mechatroniki MECHATRON

Koło Naukowe Mechatroniki Mechatron

Politechnika Poznańska
Koło Naukowe zrzeszające mechatroników, elektroników, automatyków oraz mechaników zainteresowanych, budowaniem robotów mobilnych oraz innych urządzeń wykorzystujących synergiczne połączenie kilku dziedzin nauki.

47 

Koło Naukowe Inżynierii Komputerowej

Politechnika Poznańska
Celem KNIKu jest rozwijanie zainteresowań oraz pogłębianie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej automatyki i robotyki, systemów wbudowanych i IoT.

48 Koło Naukowe Pasjonatów Informatyki

Koło Naukowe Pasjonatów Informatyki

Uniwersytet Śląski
Zajmuje się praktycznymi zastosowaniami informatyki – głównie budową i programowaniem robotów oraz projektami z wykorzystaniem Arduino. Członkowie koła dzielą  się wiedzą z najmłodszymi.

49 Studenckie Koło Naukowe Modus

Studenckie Koło Naukowe Fusion

Politechnika Śląska
Koło Naukowe, zajmujące się realizacją projektów z dziedziny automatyki, robotyki i systemów kontrolno-pomiarowych w przemyśle, głównie w oparciu o graficzne środowisko programistyczne LabVIEW.

50 Koło Robotyczne - Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku

Koło Robotyczne

Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku
Zrzesza w swoich szeregach pasjonatów robotyki, elektroniki i informatyki oraz ludzi  ogarniętych pasją tworzenia.

51 Koło Naukowe Spectrum – Katedra Elektroniki AGH

Koło Naukowe Spectrum

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Koło zrzesza studentów informatyki, elektroniki, inżynierii akustycznej oraz inżynierii biomedycznej, których zainteresowania dotyczą szeroko pojętej techniki przetwarzania sygnałów, m.in.: technologii przetwarzania mowy, modelowania zjawisk akustycznych, a także systemów wbudowanych.

52 SKA SafeIDEA - Wydział ETI Politechniki Gdańskiej

SKA SafeIDEA

Politechnika Gdańska
Członkowie tworzą ciekawe projekty z dziedziny elektroniki i robotyki. Mają na na koncie projekt, budowę i zaprogramowanie quadrocoptera, terenowego pojazdu zwiadowczego, działa Gaussa, czy dziesięciometrowego Zeppelina.

53 Koło Naukowe Sensor - Politechnika Śląska

Koło Naukowe Sensor

Politechnika Śląska
Organizacja zrzesza studentów wydziału AEiI Politechniki Śląskiej. Ich pasją jest elektronika i robotyka. Biorą udział w projektach, w których pogłębiają wiedzę  tych dziedzinach. Jednym z głównych projektów jest tworzenie robotów Lego Mindstorms.

54 Koło Mechatroniki - przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie

Koło Mechatroniki

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie
Zrzesza amatorów mechatroniki, elektroniki i robotyki. Jego uczestnicy aktywnie biorą udział w turniejach robotów oraz różnych targach technologicznych. Budują roboty kategorii Lego jak i oparte na mikrokontrolerach AVR oraz ARM.

55 

Koło Naukowe "fantASIC"

Uniwersytet Zielonogórski
Główne obszary zainteresowań członków Koła koncentrują się wokół programowania układów FPGA, systemów inteligentnego domu, technologii mobilnych, kryptografii oraz projektowania systemów cyfrowych opartych o platformę Arduino, Raspberry Pi czy mikrokontrolery AVR.

56

Koło Naukowe Elektroników

Politechnika Śląska
Koło zrzesza studentów zainteresowanych stosowaniem elektroniki w przemyśle. Celem prac jest zaprojektowanie i wykonanie sterownika programowalnego PLC, którego lista rozkazów jest zgodna z normą EN61131-3.

57 

Koło Naukowe Informatyków AMW

Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
Członkowie zajmują się rozbudową zainteresowań, pracą naukową, badawczą, twórczą, samokształceniową i popularyzatorską w środowisku studenckim.

58

Koło Naukowe NewTech

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Członkowie tworzą urządzenia i narzędzia, wprawiają w ruch pojazdy, projektują i programują roboty oraz drukują części mechaniczne.

59 

Koło Naukowe Integra

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Po opieką dr inż. Marka Długosza koło realizuje  projekty techniczne, seminaria i warsztaty. Organizowane są również liczne pokazy i prezentacje najciekawszych projektów realizowanych przez Członków koła.  Największą imprezą organizowaną przez Integrę jest Festiwal Robotyki ROBOCOMP, podczas którego odbywają się międzynarodowe zawody robotów. 

60 

Koło Naukowe VOLT AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Tematyką Koła jest zastosowanie informatyki w technice. Za główny nurt i pierwotną myśl członkowie przyjęli kształcenie się w kierunku programowania mikrokontrolerów i realizacji projektów opartych na nich.

61 

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów

Politechnika Warszawska
Organizacja budująca superekonomiczne pojazdy, których zadaniem jest przejechać jak największy dystans na jak najmniejszej ilości paliwa. Zajmuje się przede wszystkim aerodynamiką, mechaniką, elektroniką i materiałami kompozytowymi. Zespół startuje w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon, gdzie co roku osiąga sukcesy.

62 Fundacja Ad Hoc / OPC
Fundacja tworzy i propaguje  rozwiązania technologiczne dla sektora non-profit. Pomaga skutecznie wykorzystywać internet i narzędzia IT. Jako swoje laboratorium wykorzystuje Otwartą Pracownie cyfrową, gdzie prowadzi,bezpłatne warsztaty z nowych technologii.
63Studenckie Koło Robotyki i Sensoryki

Studenckie Koło Robotyki i Sensoryki 

Politechnika Gdańska
Koło naukowe, którego członkowie kształcą się w technicznych dziedzinach nauki powiązanych z kierunkiem Automatyka i Robotyka. Stwarza możliwości rozwoju dla studentów chętnych zagłębienia się w elektronikę, robotykę oraz automatykę. Członkowie aktywnie uczestniczą w Bałtyckim Festiwalu Nauki oraz Forum Organizacji i Kół Akademickich.

64

Studenckie Koło Naukowe "BEZ OPORU"

Politechnika Koszalińska
Członkowie realizują projekty mechatroniczne z zakresu elektroniki, sterowania i mikrokontrolerów. Studenci, którzy działają w ramach koła, studiują na kierunku Mechatronika, wykazują duże zaangażowanie, chęć zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności.

65

Cerber Motorsport

Politechnika Białostocka
Koło naukowe zajmuje się budową różnego typu pojazdów oraz utrzymaniem ich dobrego stanu technicznego. W ostatnich latach najprężniej realizowanym projektem są bolidy wyścigowe, z którymi startujemy w międzynarodowych zawodach Formuła Student.

66

Koło Naukowe Robotyki "Bionik"

Politechnika Warszawska
Do głównych zainteresowań członków Koła należy robotyka sportowa, w której mogą pochwalić się wieloma sukcesami na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Koło od wielu lat realizuje projekty robotów mobilnych, kładąc duży nacisk na autonomię ich działania.

67

Koło Naukowe Elektroników "AMPER"

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Koło Naukowe zrzeszające elektroników i informatyków. Głównym celem jest zdobywanie i doskonalenie praktycznych umiejętności z zakresu projektowania i budowy układów elektronicznych oraz ich programowania. Głównymi kierunkami prac są robotyka i systemy inteligentnego domu.

68

Koło Pomiarów Biofizycznych BioS

Politechnika Warszawska

Koło “BioS” współpracując ściśle z Pracownią Fizyki Układu Krążenia Człowieka tworzy prototypy prostych urządzeń do pomiarów fizjologicznych. Dotychczasowe projekty, realizowane przez Koło to: wykorzystanie elektrod tekstylnych do pomiaru EKG, magnetometr do celów medycznych, urządzenie do pomiaru deficytu tętna oraz urządzenie do pomiaru zmienności rytmu serca w czasie rzeczywistym.

69

Koło Naukowe Robotyki Mobilnej "KNRM"

Politechnika Śląska

Koło Naukowe zapewnia studentom Wydziału Elektrycznego możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu konstrukcji i realizacji układów elektronicznych wykorzystywanych w robotyce

70

SimLE

Gdańsk

Międzyuczelniana organizacja studencka zrzeszająca i rozwijająca skrzydła studentów całego trójmiasta. Członkowie doskonalą  umiejętności organizując wydarzenia, spotkania z firmami, szkolenia, oraz najważniejsze - realizując innowacyjne projekty grupowe w zespołach interdyscyplinarnych.

71

SKNE PIORUN 

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

SKNE PIORUN powstało w 1986 r. z inicjatywy studentów. Członkowie Koła zajmują się głównie zagadnieniami z dziedziny elektroniki oraz energetyki. W szczególności interesują się tematem energii odnawialnej oraz automatyką budynkową.

72

SKA Robotics

Politechnika Warszawska

Członkowie zajmują się budową zaawansowanych konstrukcji robotycznych, m.in. łazików marsjańskich oraz robotów podwodnych. Uczestniczą w wielu zawodach w kraju i zagranicą. Koło jest sekcją Studenckiego Koła Astronautycznego.

73

Koło Naukowe ELMECH

Politechnika Lubelska

Celem koła jest rozwijanie umiejętności i realizacja własnych pomysłów jego członków. Koło preferuje zastosowania wiedzy swoich członków do tworzenia urządzeń praktycznych, będących wizytówką ich możliwości i zdolności. Teorię staramy się przekształcić w praktykę. 

74 

Koło Naukowe EL-CARBO

Politechnika Śląska

Koło zrzesza osoby zainteresowane elektrotechniką, elektroniką i automatyką w zakresie branży górniczej.,Celem koła jest poszerzanie wiedzy praktycznej, oraz rozwiązywanie problemów projektowych dotyczących techniki regulacji i sterowania itp.

75

Koło Naukowe Robotyków "Robotica"

Akademia Morska w Gdyni

Zadaniem Koła jest jednoczyć ludzi z AMG, których pasją jest robotyka, elektronika, czy programowanie, jak również nauka i propagowanie tej wiedzy wśród osób, które pragną do Koła przystąpić.

76

Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO

Politechnika Rzeszowska

Organizacja zrzesza studentów głównie kierunku Automatyka i Robotyka, których zainteresowania skupiają się wokół automatyki, robotyki, elektroniki, informatyki oraz szeroko pojętych systemów zarządzania i sterowania przemysłowymi systemami produkcji. Głównym obszarem działalności są szeroko pojęte roboty mobilne. Prezentowane na festiwalach oraz zawodach o charakterze ogólnopolskim odnoszą liczne sukcesy. 

77

Koło Naukowe Odnawialnych Źródeł Energii "Grzała"

Akademia Górniczo-Hutnicza

Grzała jest prężnie rozwijającym się kołem naukowym, które skupia studentów zafascynowanych pozyskiwaniem oraz tworzeniem systemów kontrolno-pomiarowych dla energii ze słońca, wody, ziemi oraz biomasy.

78

Koło Naukowe "Mechanik"

Politechnika Gdańska

Członkowie zajmują się utrzymywaniem ścisłych kontaktów z firmami zainteresowanymi współpracą z organizacją, rozwijaniem kontaktów zawodowych między studentami i firmami. Przygotowują członków koła do standardów pracy w firmach inżynierskich.

79

Naukowe Koło Robotyki i Sztucznej Inteligencji UJ

Uniwersytet Jagieloński

Organizacja zrzesza ludzi zainteresowanych światem robotyki i sztucznej inteligencji, umożliwiając rozwój w tych dziedzinach. Koło jest także organizatorem ogólnopolskiego konkursu robotyki Krakrobot.

80

Koło Naukowe Aparatury Biomedyczne

Politechnika Warszawska

KNAB to studencka organizacja zrzeszająca osoby zainteresowane rozwijaniem swoich zainteresowań powiązanych z tworzeniem oraz zasadami działania aparatury stosowanej w medycynie bądź też urządzeniami ingerującymi ciało człowieka.

81 

Koło Naukowe Maszyny Robocze

Politechnika Krakowska

KN Maszyny Robocze zajmuję się projektowaniem, budową i badaniem układów napędu i sterowania hydraulicznego i pneumatycznego oraz napędów elektrycznych. W pracach praktycznych poruszamy zagadnienia automatyzacji, monitoringu i diagnostyki maszyn i urządzeń.

82

Koło Naukowe Krótkofalowców SP3PET

Politechnika Poznańska

Członkowie realizują projekty związane z komunikacją radiową na pasmach amatorskich. Nie brakuje również projektów dotyczących metrologii i miernictwa (np. pomiar parametrów pogody). Wykorzystują zarówno elektronikę analogową jak i najnowsze osiągnięcia techniki cyfrowej (FPGA, Raspberry Pi).

83

Koło Naukowe Robotyki

Zespół Szkół Łączności w Krakowie

Koło zrzesza uczniów zainteresowanych programowaniem mikrokontrolerów oraz budową autonomicznych robotów mobilnych.

84

Naukowe Koło Studentów Elektryków

Politechnika Gdańska

Członkowie swoje umiejętności praktyczne doskonalą poprzez realizowanie projektów, polegających na samodzielnym lub zespołowym opracowywaniu urządzeń, modeli i układów. Biorą aktywny udział także w innych wydarzeniach, które łączą się z dziedzinami takimi jak: elektrotechnika, technika wysokich napięć, maszyny elektryczne, itp.

85

Koło Naukowe "Zgarek"

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

"Koło Naukowe „Zgarek” ma długoletnią tradycję sięgającą lat 70. Jest to koło najdłużej działające na Wydziale Odlewnictwa. Zajmuje się badaniem w zakresie odlewnictwa, modelowania i wirtualizacją procesów odlewniczych, ale także metodyką szybkiego prototypownia oraz nowymi technologiami. Obecnie najważniejsze projekty koła obejmują Druk 3D."

86

Koło Naukowe Robotyka Automatyka Informatyka

Politechnika Poznańska

Koło naukowe zrzeszające studentów zainteresowanych poszerzaniem wiedzy na temat bieżących prac naukowych związanych z automatyką i robotyką.

87

Koło Naukowe Inżynierii Biomedycznej "BioMed-Spec"

Politechnika Łódzka

Inżynierii Biomedycznej "BioMed-Spec" zrzesza studentów zainteresowanych technicznymi rozwiązaniami wprowadzanymi w medycynie. Głównym założeniem projektu jest stworzenie nowej technologii biodrukowania, która umożliwi jednoczesne drukowanie hydrożelem oraz żywymi komórkami.

88

Koło naukowe MECHATRON

Uniwersytet Rzeszowski

Członkowie to grupa młodych, ambitnych studentów, którzy w technicznej pasji działają na różnych płaszczyznach nie ograniczając się jedynie do wiedzy teoretycznej. Głównym kierunkiem prac są układy i algorytmy sterowania w robotyce.

89

Studenckie Koło Wynalazców CONCEPT

Politechnika Łódzka

Głównym założeniem było stworzenie inicjatywy na kształt zagranicznych inkubatorów przedsiębiorczości. Koło zrzesza  studentów z całej Łodzi. Członkowie przy wykorzystaniu wiedzy, skupiają się na opracowywaniu wynalazków, mających na celu zwalczanie codziennych trudności, bądź ulepszanie istniejących już rozwiązań.

90

Koło Naukowe Mikrosystemów ONYKS

Politechnika Warszawska

Członkowie zajmują się wykonywaniem różnego rodzaju projektów elektronicznych między innymi analogowych, z mikrokontrolerami oraz z układami FPGA. Pracownia wyposażona jest w narzędzia niezbędne do zrealizowania płytek elektronicznych (laminator, wytrawiarka, odczynniki). W zasobach Koła znajdują się zestawy do nauki różnych układów mikroprocesorowych: zestawy ewaluacyjne STM32, FPGA, PSoC, Arduino.

91

Koło naukowe SPUŁ - Sterowniki Programowalne i Układy Łączeniowe

Politechnika Łódzka

Koło naukowe zajmuje się sterownikami programowalnymi, inteligentnymi budynkami, układami mikroprocesorowymi, mikrokontrolerami, układami elektronicznymi (tworzenie płytek, montaż, projektowanie) oraz układami łączeniowymi (badanie zjawisk łączeniowych oraz aparatów łączeniowych).

92

Studenckie Koło Naukowe CAMAC

Politechnika Warszawska

Działalność Koła jest ścisłe związana z techniką eksperymentów naukowych prowadzonych metoda on-line. Członkowie Koła zajmują się procesami i algorytmami sterowania aparaturą badawczą, automatyką i robotyką pomiarową, bazami danych dla tych eksperymentów. Mamy współpracę naukową z ośrodkami takimi jak CERN, DESY, JINR i wiele innych.

93

Koło Naukowe Euroavia Rzeszów

Politechnika Rzeszowska

Koło jest stowarzyszeniem studentów-pasjonatów lotnictwa. Koło zajmuje się przede wszystkim projektami technicznymi, współpracuje również z 40 uczelniami z całej Europy. Studenci Koła mają na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. w zawodach SAE Aero Design oraz Air Cargo Challenge, a w 2016 roku zadebiutują na IMAV 2016.

94

Koło Naukowe Robotyków Fi-BOT

Uniwersytet w Białymstoku

Prace Koła koncentrują się wokół programowania mikrokontrolerów (platforma Arduino, proste roboty oraz automatyka).

95tudenckie Koło Naukowe Eko-Energia

Studenckie Koło Naukowe Eko-Energia

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Największe koło naukowe na Wydziale Energetyki i Paliw, skupiające entuzjastów odnawialnych źródeł energii i zrównoważonego rozwoju energetycznego. Realizują wiele projektów - wraz z AKŻ AGH dali początek projektowi AG Solar Boat. Zdobywcy tytułu Najlepszego Koła Naukowego AGH 2015.

96Koło Naukowe Młodych Mikroelektroników

Koło Naukowe Młodych Mikroelektroników

Politechnika Łódzka

Członkowie zajmują się zagadnieniami z zakresu mikroelektroniki.

97Koło Naukowe Pojazdów Szynowych

Koło Naukowe Pojazdów Szynowych

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Członkowie zajmują się konstrukcją maszyn i urządzeń związanych z pojazdami szynowymi i infrastrukturą kolejową oraz budową urządzeń mechatronicznych.

98Koło Naukowe SPEKTRUM

Koło Naukowe SPEKTRUM

Politechnika Opolska

Koło zrzesza studentów kierunku Automatyka i Robotyka Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. Do głównych celów koła należą m.in.: propagowanie wiedzy z zakresu robotyki i mechatroniki, umożliwienie studentom zdobywania dodatkowej wiedzy, praktyczna realizacja pomysłów-projektów związanych z robotyką.

99Koło Matematyczno-Przyrodnicze Studentów UJ

Koło Matematyczno-Przyrodnicze Studentów UJ

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Koło zrzesza głównie studentów Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych oraz studentów i doktorantów innych wydziałów matematycznych i przyrodniczych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki temu ułatwia współpracę studentów oraz młodych naukowców zajmujących się różnymi dziedzinami nauki. Jednym z projektów Koła jest coroczna (majowa) konferencja SeMPowisko.

100Koło Naukowe Skrzyneczka

Koło Naukowe Skrzyneczka

Politechnika Wrocławska

Fundamentem działalności organizacji są pojazdy alternatywne, przyjazne środowisku i osobom niepełnosprawnym. Członkowie nie poprzestają jednak na pracach warsztatowych, od kilku lat są współorganizatorami Rajdokonferencji „Vehicles of the future” 

101Koło Naukowe inżynierii Materiałowej

Koło Naukowe inżynierii Materiałowej

Politechnika Łódzka

Działania koła skierowane są w kierunku szeroko rozumianej modyfikacji materiałów i wytwarzania ich nowych odpowiedników.

102Koło Naukowe Inżynierii Kosmicznej KOSMOS

Koło Naukowe Inżynierii Kosmicznej KOSMOS

Politechnika Łódzka

Jest to organizacja studencka zrzeszająca pasjonatów astronautyki i astronomii. W ramach działalności koła prowadzone są badania naukowe oraz realizowane są projekty studenckie związane z aeronautyką.

103Koło Naukowe Studio Radiowe "Emiter"

Koło Naukowe Studio Radiowe "Emiter"

Politechnika Opolska

Radio Emiter swą tradycją sięga początkom istnienia Politechniki Opolskiej. Pozwala ono całej rzeszy studentów kształcić się w zakresie prowadzenia mediów studenckich, a także realizacji dźwiękowej wydarzeń.

104Koło Naukowe Informatyków

Koło Naukowe Informatyków

PWSZ w Tarnowie

Głównym celem działalności koła jest rozwój intelektualny i osobowy członków, zwiększanie ich aktywności w zakresie samokształcenia, działalność popularyzatorska mająca na celu krzewienie wiedzy o technologiach informatycznych i zastosowaniach informatyki, nabywanie praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia narzędzi i aplikacji informatycznych oraz pracy zespołowej a także promowanie Uczelni oraz Koła w regionie i kraju.

105Centrum Nauk Informatycznych

Centrum Nauk Informatycznych

Uniwersytet Łódzki

Koło naukowe CNI (Centrum Nauk Informatycznych) zrzesza entuzjastów programowania, elektroniki, mechaniki i robotyki. Członkowie realizują wiele projektów przy współpracy z różnymi organizacjami. Celem jest popularyzacja nauki informatyki.

106Muzeum Energetyki

Muzeum Energetyki

Organizuje m.in. lekcje, warsztaty i pokazy. Zakres tematyczny to: fizyka, chemia, robotyka, elektryczność, elektronika.

107Grupa Hackerspace

Grupa Hackerspace

Lublin

Celem organizacji jest propagowanie idei DIY (“Zrób to sam”), członkom zależy na rozwoju Lublina i jego mieszkańców poprzez edukację, oraz pośrednie przyczynianie się do rozwoju technologicznego i powstawania nowych, wysoko wyspecjalizowanych firm i miejsc pracy w Lublinie. 

108Koło Naukowe MechatroniX

Koło Naukowe MechatroniX

Politechnika Białostocka

Koło zrzesza studentów pragnących poszerzać swoją wiedzę z dziedziny mechatroniki, automatyki i elektroniki. Ich głównymi projektami są autonomiczne pojazdy latające oraz pojazd napędzany sprężonym powietrzem.

109Koło Naukowe Robotów Mobilnych

Koło Naukowe Robotów Mobilnych

Politechnika Warszawska

Koło zrzesza studentów chętnych do pogłębiania wiedzy z zakresu szeroko pojętej robotyki, dotykając przy tym niemal każdej dziedziny inżynierii - od technik programistycznych czy układów mikroprocesorowych, po mechanikę i graficzny zapis konstrukcji.

110

Koło Naukowe Informatyków

PWSZ w Tarnowie

Głównym celem działalności koła jest rozwój intelektualny i osobowy członków, zwiększanie ich aktywności w zakresie samokształcenia, działalność popularyzatorska mająca na celu krzewienie wiedzy o technologiach informatycznych i zastosowaniach informatyki, nabywanie praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia narzędzi i aplikacji informatycznych oraz pracy zespołowej a także promowanie Uczelni oraz Koła w regionie i kraju.

111Koło Naukowe Lokalizacji Radiowej LORAD

Koło Naukowe Lokalizacji Radiowej LORAD

Politechnika Warszawska

Głównym obszarem zainteresowań Koła jest lokalizacja robotów oraz osób wewnątrz pomieszczeń. Koło Naukowe zajmuje się projektowaniem i konstrukcją systemów lokalizacyjnych wykorzystujących nowatorskie techniki łączące ze sobą systemy radiowe.

112Studenckie Koło Naukowe Energetyki Niekonwencjonalnej

Studenckie Koło Naukowe Energetyki Niekonwencjonalnej

Politechnika Warszawska

Główne zainteresowania to poszukiwanie możliwych do zastosowania rozwiązań w dobie wyczerpujących się zasobów paliw kopalnych oraz stale rosnącym zapotrzebowaniu na energię elektryczną jak i ciepło. 

113Lotnicze Zakłady Naukowe

Koło Naukowe Mechatroniki MbWdM

Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu

Działalność koła polega na tworzeniu własnych prototypów systemów mechatronicznych w obszarach tj. inteligentny dom i automatyka budynkowa, badania naukowe nad energetyką odnawialną.

114Koło Naukowe CybAiR

Koło Naukowe CybAiR

Politechnika Poznańska

Koło Naukowe zajmujące się organizacją najstarszego Festiwalu Robotyki w Polsce Cyberbot. Kursy z podstaw programowania, modelowania czy projektowania PCB pozwalają nawet amatorowi wziąć udział w późniejszych projektach. Członkowie prowadzą również warsztaty z budowy robotów dla uczniów.

115Koło Naukowe Engineers

Koło Naukowe Engineers

Politechnika Śląska

Koło zrzesza studentów automatyki chcących rozwinąć swoją wiedzę oraz umiejętności. Działalność Koła obejmuje wszelkie zagadnienia związane z automatyką przemysłową np. technikami regulacji, programowaniem sterowników PLC, tworzeniem wizualizacji SCADA oraz automatyką budynkową.

116PCB Studenckie Koło Naukowe

PCB Studenckie Koło Naukowe

Politechnika Gdańska

Członkowie zajmują się projektowaniem systemów automatyzacji mieszkań. Członkowie koła tworzą podsystemy potrzebne do całego projektu aby móc potem połączyć to w pełni działający system.

117Koło Naukowe Technologii Innowacyjnych "Rapid Troopers"

Koło Naukowe Technologii Innowacyjnych "Rapid Troopers"

Politechnika Wrocławska

Obszar działalności Rapid Troopers skupia się wokół: rapid prototyping, reverse engineering, virtual reality. Jednym z czołowych osiągnięć jest projekt zaawansowanej drukarki RepRap 2.0 z grzaną komorą. 

118Hackerspace Trójmiasto

Hackerspace Trójmiasto

Gdańsk

Hackerspace trójmiasto to społeczność ludzi technicznych z terenu trójmiasta oraz miejsce spotkań, dzielenia się widzą i doświadczeniem, a przede wszystkim realizacji wspólnych projektów.

119Koło naukowe BIOMED

Koło naukowe BIOMED

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Koło naukowe BIOMED zostało stworzone dla studentów kierunku inżynieria biomedyczna na Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównym celem koła jest zgłębienie zagadnień związanych z biomechaniką, robotyką i przetwarzaniem sygnałów medycznych.

120Studenckie Koło SEP nr 19 przy AGH

Studenckie Koło SEP nr 19 przy AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Studenckie Koło SEP nr 19 przy AGH jest stowarzyszeniem studentów o charakterze techniczno-naukowym. Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) stanowi dobrowolne zrzeszenie elektryków wszelkiej specjalności, oraz osób związanych z szeroko rozumianą elektryką. Celem koła jest organizowanie; spotkań, szkoleń, kursów oraz wyjazdów edukacyjnych o szerokiej techniczno-elektrycznej tematyce.

121Koło Naukowe Mikroinżynierii, Mikroelektroniki i Mikrosystemów M3

Koło Naukowe Mikroinżynierii, Mikroelektroniki i Mikrosystemów M3 

Politechnika Wrocławska

Koło Naukowe „M3”, od chwili rozpoczęcia działalności, oferuje studentom oraz doktorantom pogłębienie wiedzy technologicznej z zakresu modelowania, wytwarzania oraz badania mikrosystemów. Bieżąca działalność Koła Naukowego „M3” koncentruje się na realizacji prac badawczych prowadzonych w Zakładzie Mikroinżynierii i Fotowoltaiki.

122Studenckie Koło Astronautyczne

Studenckie Koło Astronautyczne 

Politechnika Warszawska

Koło Astronautyczne zrzesza młodych pasjonatów kosmonautyki. Głównym celem SKA jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy z zakresu astronautyki i astronomii (techniki satelitarne, balonowe i rakietowe, roboty mobilne latające, naziemne oraz podwodne) oraz jej propagowanie zarówno wśród młodzieży i studentów, jak i wśród dorosłych.

123Koło Naukowe Main

Koło Naukowe Main

Politechnika Łódzka

Koło Naukowe "main" jest organizacją mającą na celu szerzenie wiedzy oraz łączenie ludzi o wspólnej pasji jaką jest informatyka i elektronika. Zajmujemy się przeróżnymi dziedzinami powiązanymi z informatyką. Od projektów czysto algorytmicznych, poprzez autonomiczne pojazdy lądowe, a na dronach kończąc.

124Koło Naukowe Automatyki i Robotyki "Robocik"

Koło Naukowe Automatyki i Robotyki "Robocik"

Politechnika Wrocławska

Koło Naukowe  działa przy Katedrze Obróbki Plastycznej i Metrologii na Wydziale Mechanicznym, istnieje nieprzerwanie od 2004r. Ogromna pasja i połączenie dziecięcych marzeń z fachową wiedzą to cechy spajające tę organizację. Studenci zajmują się min.: tworzeniem robota-przyjaciela oraz  budową zdalnie sterowanej łodzi podwodnej znanej pod nazwą PWR Diving Crew.

125Szkolne Koło Naukowe ROBOTECH

Szkolne Koło Naukowe ROBOTECH

Zespół Szkół Technicznych w Turku

Koło naukowe zajmuje się budową i programowaniem robotów. Obudowy są projektowane przez uczniów a następnie drukowane na drukarce 3D. Koło zajmuje się także promowaniem robotyki wśród szkół podstawowych i gimnazjów znajdujących się na terenie powiatu tureckiego.

126Koło Naukowe ADek

Koło Naukowe ADek

Politechnika Warszawska

W ciągu czterech lat działalności członkowie stworzyli trzy gokarty elektryczne oraz zaprojektowali i wykonaliśmy takie moduły jak BMS (system zarządzania baterią) czy też komputer pokładowy. Członkowie pracują w mniejszych grupach projektowych odpowiedzialnych za różne „zestawy elementów” pojazdu.

127Koło Naukowe ADek

Studenckie Koło Naukowe Napędy Lotnicze

Politechnika Lubelska

Koło naukowe zajmuje się wieloma projektami łączącymi szeroką gamę umiejętności technicznych - od elektroniki do aerodynamiki i obliczeń CFD. Głównym projektem koła jest Hydros, który jest prototypem innowacyjnego trójkołowego pojazdu wyposażonego w napęd elektryczny. 

128Koło Naukowe SPENT

Stowarzyszenie Polskich Entuzjastów Nanotechnologii

Politechnika Wrocławska

Koło zrzesza studentów i doktorantów zainteresowanych szeroko pojętą nanotechnologią od 2002 roku. Członkowie doskonalą umiejętności z zakresu mikrosystemów, konstruowania urządzeń elektronicznych, a także zastosowania techniki mikroprocesorowej.

129Koło Naukowe Teleinformatyki

Koło Naukowe Teleinformatyki

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Celem powołania koła jest pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu technologii teleinformatycznych oraz realizacja projektów naukowych,

komercyjnych i innych inicjatyw popularyzujących tę dziedzinę nauki. W obszarze zainteresowań koła znajduje się szeroko pojęta teleinformatyka, a w szczególności sieciowe systemy operacyjne, sieci komputerowe i bezpieczeństwo tych systemów a także aplikacje i usługi sieciowe.

130Koło Naukowe SPECTRE

Koło Naukowe SPECTRE

Politechnika Wrocławska

Koło naukowe zajmuje się problemami interdyscyplinarnymi z obszaru współczesnych nauk inżynierskich, w tym głównie projektowaniem, badaniem i zastosowaniem systemów mechatronicznych w automatyce i robotyce.

131Koło Naukowe SpaceCube

SpaceCube - Koło Inżynierii Kosmicznej

Politechnika Gdańska

Koło naukowe o półrocznym stażu. Nasz zespół składa się z ponad czterdziestu studentów Politechniki Gdańskiej, Akademii Morskiej oraz Akademii Marynarki Wojennej, głównie studentów nowego kierunku Technologie Kosmiczne i Satelitarne. Specjalizujemy się w różnych dziedzinach, m.in. w automatyce, elektronice, geodezji, mechanice, nanotechnologii, nawigacji i programowaniu.

132Koło Naukowe SEP

Studenckie Koło Naukowe Stowarzyszenie Elektryków Polskich przy UTP w Bydgoszczy

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

SKN SEP zrzesza studentów chcących zdobywać i poszerzać wiedzę oraz umiejętności z zakresu elektrotechniki oraz dziedzin pokrewnych. Celem koła jest organizowanie: sympozjów, spotkań, szkoleń, kursów, warsztatów oraz wyjazdów edukacyjnych o technicznej tematyce.

133Koło Naukowe CIM

Koło Naukowe Komputerowej Integracji i Automatyzacji Produkcji - CIM

Politechnika Warszawska

CIM to skrót od Computer Integrated Manufacturing – Komputerowo Zintegrowane Wytwarzanie. Koło zajmuje się wszystkim co od strony technicznej występuje w fabryce - automatyką, robotyką (także mobilną), sieciami komputerowymi, systemami nadzoru produkcji i wytwarzania. Trzymamy rękę na pulsie najnowszych osiągnięć angażując się w m.in. w inicjatywy związane z Przemysłem 4.0. 

134Koło Naukowe Elektroenergetyków

Koło Naukowe Elektroenergetyków

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Studenckie Koło Naukowe Elektroenergetyków działa od stycznia 2008 roku w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Tarnowie. Celem działalności Koła jest 
rozwijanie wiedzy i umiejętności  studentów, nabywanie umiejętności praktycznych, popularyzacja nauki i wiedzy o naukach technicznych a także 
promocja uczelni oraz działalności naukowej studentów. 

135Studenckie Koło Naukowe Silesia Racing

Studenckie Koło Naukowe Silesia Racing (SKN SR)

Politechnika Śląska

SKN Silesia Racing powstało z inicjatywy studentów Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej i działa od 2007 roku. Działalność opiera się na wielu płaszczyznach (m. in. badaniami symulacyjnymi z wykorzystaniem programów komputerowych, projektowaniem CAD/CAM, inżynierią produkcji, elektroniką i automatyką, tribologią, badaniami wytrzymałościowymi, badaniami materiałowymi), wszystko jednak jest w mniejszym lub w większym stopniu związane z głównym obszarem zainteresowań jakim jest motoryzacja. 

136Koło Naukowe Napędów MELprop

Koło Naukowe Napędów MELprop

Politechnika Warszawska

Jesteśmy grupą studentów projektującą oraz budującą silniki odrzutowe i ich stanowiska pomiarowe. Specjalizujemy się w silnikach rakietowych i pulsacyjnych. W Kole powstaje również bezzałogowy statek powietrzny służący do badania silnika pulsacyjnego w locie. Budowana jest także rakieta, napędzana zaprojektowanym przez studentów rakietowym silnikiem hybrydowym.

137Koło Naukowe UZ Space Club

Koło Naukowe UZ Space Club

Uniwersytet Zielonogórski

Koło zrzesza pasjonatów kosmosu. Realizujemy projekty związane z przemysłem kosmicznym i modelarstwem rakietowym. Prowadzimy też obserwacje astronomiczne na terenie Obserwatorium Astronomicznego w Wieży Braniborskiej.

138Szkolne Koło Robotyki - Robotomaniacy z Blichu

Szkolne Koło Robotyki - Robotomaniacy z Blichu

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszk

Szkolne Koło Robotyki – ROBOTOMANIACY z BLICHU to nieformalna grupa uczniów działająca na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu od 2016 roku. Zrzesza osoby zainteresowane programowaniem, elektroniką, robotyką i automatyką. 

139Grupa Technologii Mobilnych - Międzywydziałowe Koło Naukowe Politechniki Białostockiej

Grupa Technologii Mobilnych - Międzywydziałowe Koło Naukowe Politechniki Białostockiej

Politechnika Białostocka, Wydział Mechaniczny

Grupa Technologii Mobilnych to międzywydziałowe koło naukowe działające przy Wydziałach Mechanicznym i Informatycznym Politechniki Białostockiej. W swoich szeregach skupia interdyscyplinarne grupy studentów z wielu kierunków.Aktualnie w kole realizowane są dwa duże projekty: Bobot - robot mobilny do wspierania personelu opiekuńczo-medycznego w pracy z dziećmi (https://www.facebook.com/bobotrobot/) oraz Servo Player - automat grający na gitarze (https://www.facebook.com/Servo-Player-266443393703031/).

140Akademickie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Politechnice Poznańskiej

Akademickie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Politechnice Poznańskiej

Politechnika Poznańska

Nasza działalność statutowa obejmuje między innymi "elektronikę, radiotechnikę, optoelektronikę, (...) robotykę i inne dziedziny pokrewne" i przede wszystkim w tym duchu chcemy realizować nasze projekty. Oprócz tego, nasi członkowie mają możliwość uczestnictwa w wielu szkoleniach i wyjazdach, które organizujemy, a każdy może zgłosić swój własny pomysł. 

141Koło Naukowe WUThrust

Koło Naukowe WUThrust

Politechnika Warszawska

Koło Naukowe WUThrust powstało, aby dać możliwość rozwoju i samorealizacji grupie młodych inżynierów pasjonujących się tematyką bezzałogowych statków powietrznych. Efekty naszej pracy sprawdzamy na zawodach o tematyce dronowej. W zespole mamy również licencjonowanych operatorów dronów w kategorii UAVO VLOS.

142Koło Naukowe Sieci Urządzeń Mobilnych

Koło Naukowe Sieci Urządzeń Mobilnych

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Koło naukowe zajmuje się wszelkimi zagadnieniami z dziedziny aplikacji i urządzeń mobilnych. Nasze koło zaangażowane jest w projekty zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz uczelniane, które wykorzystują m.in. technologie urządzeń przenośnych, AR, VR, IoT.

143Koło Naukowe Inżynieria Kreatywności

Koło Naukowe Inżynieria Kreatywności

Politechnika Poznańska 

Koło Naukowe Inżynieria Kreatywności zajmuje się między innymi organizacją Festiwalu Robotyki Roboday. Nasza działalność statutowa obejmuje architekturę systemów komputerowych, inżynierię biznesową, prawo dla inżynierów i programowanie neurolingwistyczne (NLP).

144Koło Naukowe AGH Silicon Technologies

Koło Naukowe AGH Silicon Technologiesi

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Koło powstała współpracy dwóch roczników kierunku Mikroelektronika w Technice i Medycynie. Zajmujemy się projektowaniem i prototypowaniem układów scalonych, Jesteśmy w trakcie realizacji naszego pierwszego projektu.

145Studenckie Koło Naukowe Modelowania Konstrukcji Maszyn "SmartPower team"

Studenckie Koło Naukowe Modelowania Konstrukcji Maszyn "SmartPower team"

Politechnika Śląska

SmartPower team jest zespołem zrzeszającym studentów z różnych wydziałów Politechniki Śląskiej. W ramach prac studenci zajmują się projektowaniem i budową energooszczędnych bolidów elektrycznych (projekt MuSHELLka), wodorowych (projekt HydroGenius) oraz hybrydowych (projekt HyBat). Tworzone bolidy mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami między innymi: 2. miejsce w klasie Urban Concept Hydrogen na zawodach Shell Eco-marathon 2016 czy 1. miejsce w Mistrzostwach Światach w kategorii University na zawodach Hydrogen Horizon Automotive Challange 2018. 

146Studenckie Koło Naukowe CHIP

Studenckie Koło Naukowe CHIP

Politechnika Gdańska

Głównym celem koła jest poznawanie problematyki projektowania układów scalonych i systemów mikroelektronicznych wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz ich wykorzystania w elektronicznych, informatycznych i radiokomunikacyjnych systemach i urządzeniach. SKN CHIP zapewnia członkom warunki i możliwości do rozwoju w dziedzinach leżących w polu zainteresowań a także wsparcie nad nowymi przedsięwzięciami. 

147Szkolne koło mechatroniczne RCEZ Biłgoraj

Szkolne Koło Mechatroniczne RCEZ Biłgoraj

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Koło zrzesza uczniów zainteresowanych nowymi technologiami i wykonywaniem projektów uczniowskich, dzieląc się przy tym wiedzą i rozwijając zainteresowania. Tematyka: druk 3D, projekty z mikrokontrolerami, LEGO Mindstorms, drony, projekty fizyczne.

148Stowarzyszenie Naukowe Studentów "SYNCHRON"

Stowarzyszenie Naukowe Studentów "SYNCHRON"

Politechnika Wrocławska

Koło naukowe przede wszystkim porusza tematykę sterowania, automatyki i elektroniki. Prowadzimy szkolenia z podstaw programowania sterowników PLC z wykorzystaniem makiet, uczymy się podstaw programowania mikrokontrolerów oraz projektujemy proste układy elektroniczne. Zajmujemy się robotami mobilnymi: kroczącymi, jeżdżącymi – minisumo, line follower, automatyką procesów przemysłowych i wytwarzania, sterowaniem oraz techniką napędową. 

149Koło naukowe telewizja studencka Politechniki Poznańskiej - SpacjaTV

Koło naukowe telewizja studencka Politechniki Poznańskiej - SpacjaTV

Politechnika Poznańska

Koło powstało przy wydziale Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. Zrzeszamy studentów zainteresowanych szeroko pojętymi mediami. Dbamy o relacje z wybranych wydarzeń na Politechnice oraz w Poznaniu. A także tworzymy projekty w tematyce produkcji filmowej oraz transmisji na żywo.

150Koło naukowe "Inżynier XXI wieku"

Koło naukowe "Inżynier XXI wieku"

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Interdyscyplinarne koło naukowe zrzeszające studentów, których pasją jest mechatronika, automatyka, budowa maszyn oraz informatyka. Członkowie uczestniczą w licznie organizowanych zawodach w Polsce. Od 2011 roku organizują Międzynarodową Konferencję Studentów oraz Doktorantów "Inżynier XXI wieku".

151Międzywydziałowe Koło Naukowe „Smart City”

Międzywydziałowe Koło Naukowe „Smart City”

Politechnika Warszawska 

Członkowie Smart City PW są studentami różnych wydziałów Politechniki Warszawskiej. Jesteśmy interdyscyplinarnym, rozwijającym się teamem, który chce wcielać w życie wizję inteligentnych miast. Uważamy, że nauka nie powinna zamykać się na uczelni, ale służyć każdemu człowiekowi, dlatego nasze projekty realizujemy m.in. we współpracy ze społecznością miejską, administracją publiczną oraz środowiskiem biznesowym. 

152

Studenckie Koło Naukowe Dynamiki i Sterowania Maszyn i Urządzeń „ARTUDITU”

Studenckie Koło Naukowe Dynamiki i Sterowania Maszyn i Urządzeń „ARTUDITU”

Politechnika Łódzka Katedra Dynamiki Maszyn

Studenckie Koło Naukowe Dynamiki i Sterowania Maszyn i Urządzeń działa w zakresie: mechaniki teoretycznej, robotyki, dynamiki liniowej i nieliniowej, teorii mechanizmów i manipulatorów, sterowania, programowania układów mikroprocesorowych, wykorzystania sieci neuronowych i sztucznej inteligencji.

153

Studenckie Koło Naukowe Fizyków Bozon

Studenckie Koło Naukowe Fizyków Bozon

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jesteśmy pełnymi pasji i nowych pomysłów studentami, których zainteresowania oscylują wokół fizyki i wszystkiego co z nią związane. Realizujemy projekty konstruktorskie, jeździmy na wycieczki, przeprowadzamy pokazy fizyczne, bierzemy udział w konferencjach i warsztatach, organizujemy okolicznościowe spotkania wydziałowe.

154

SKMN SAE AeroDesign Warszawa

SKMN SAE AeroDesign Warszawa

Politechnika Warszawska

Koło Naukowe działające przy Politechnice Warszawskiej, którego głównym celem jest zaprojektowanie i zbudowanie bezzałogowych samolotów udźwigowych na międzynarodowe zawody SAE Aero Design, które co roku odbywają się w Stanach Zjednoczonych. Drużyny mogą zbudować 3 rodzaje samolotów w klasach: Micro, Regular lub Advanced. W każdej klasie obowiązują inne zasady gry, które każdego roku ulegają całkowitej zmianie lub tylko modyfikacji, dlatego co rok zawody stanowią duże wyzwanie intelektualne, organizacyjne i finansowe. W 2018 roku udało nam się zdobyć 3 miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Advanced, 1 miejsce za prezentację techniczną w tej klasie oraz 3 miejsce za celność zrzutu!  

155

Studenckie Koło Naukowe ACT

Studenckie Koło Naukowe ACT

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Organizacja studencka skupiająca osoby chcące poszerzać wiedzę z zakresu programowania, komunikacji bezprzewodowej, robotyki oraz 
elektroniki. Członkowie koła zajmują się głównie konstruowaniem robotów mobilnych, implementacją środowiska ROS oraz ich algorytmizacją. 

156

Klub Młodych Robotyków ROBOILO

Klub Młodych Robotyków ROBOILO

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku

Koło robotyczne powstało w 2010r. Z inicjatywy uczniów. Od tego czasu zrzeszamy osoby zainteresowane oraz pasjonatów robotyki. Uczymy się i działamy głównie samodzielnie, czasem wraz z absolwentami szkoły. Startujemy w wielu zawodach robotyki na terenie kraju oraz Europy, również w zawodach uczelni wyższych.

157

Koło Naukowe Humanoid

Koło Naukowe Humanoid

Politechnika Warszawska

Koło Naukowe działające w branżach robotycznej oraz programistycznej nakierowane na realizację interesujących i nieszablonowych projektów. Gotowe stawić czoła wszelkim nowym pomysłom i wyzwaniom.

157

Koło Naukowe Legendary Rover Team

Koło Naukowe Legendary Rover Team

Politechnika Rzeszowska

"Legendary Rover" to zespół uzdolnionych studentów Politechniki Rzeszowskiej. Wśród nas są informatycy, mechanicy, elektronicy, biotechnolodzy, konstruktorzy. Naszym głównym celem jest projektowanie oraz ciągłe udoskonalenie prototypu łazika marsjańskiego, aby wziąć udział w prestiżowych zawodach międzynarodowych University Rover Challenge. Rozwiązania, które wymyślamy, w przyszłości mogą zostać wykorzystane w projektach branży kosmicznej, lotniczej, wojskowej czy informatycznej.
158

Koło Naukowe Systemów Wbudowanych "W sieci rzeczy"

Koło Naukowe Systemów Wbudowanych "W sieci rzeczy"

Politechnika Białostocka

Koło naukowe Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej zrzesza pasjonatów w zakresie konstrukcji i programowania systemów wbudowanych oraz technologii internetu rzeczy (IoT, Internet of Things). Przyczyniamy się do rozwoju własnych zainteresowań oraz poszerzania naszej wiedzy.
159

Studenckie Koło Naukowe Projektowania i Konstruowania Innowacyjnych Obiektów Technicznych

Studenckie Koło Naukowe Projektowania i Konstruowania Innowacyjnych Obiektów Technicznych

Politechnika Śląska

Jesteśmy grupą młodych ludzi, studentów Politechniki Śląskiej, którzy rozwijają swoją wspólną pasję i zainteresowania z zakresu budowy maszyn i układów mechatronicznych, przy okazji ucząc się wzajemnie.
160

Koło Naukowe FiberTeam

Koło Naukowe FiberTeam

Politechnika Warszawska

Koło Naukowe FiberTeam zrzesza studentów Politechniki Warszawskiej zainteresowanych w rozwoju kariery naukowej. FiberTeam zajmuje się światłowodami (transmisja danych, czujniki) oraz elektroniką (sieci czujnikowe, automatyzacja). Studenci biorą udział w licznych projektach i grantach, dzięki którym poszerzają swój dorobek naukowy – pisząc artykuły i występując na konferencjach.
161

Koło Naukowe Mechatroniki i Robotyki

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku

Koło Naukowe Mechatroniki i Robotyki istnieje od 2014r. Zajmujemy się projektowaniem, konstruowaniem i programowaniem urządzeń i układów sterowania maszyn przemysłowych, robotów i układów logicznych. W chwili obecnej (III 2019) realizujemy drugi grant badawczo-rozwojowy Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr
162

Koło Naukowe Fizyków "Kwark"

Koło Naukowe Fizyków "Kwark"

Politechnika Krakowska

Jesteśmy studentami Politechniki Krakowskiej, członkami koła naukowego, a przede wszystkim pasjonatami pięknej dziedziny nauki, jaką jest fizyka. Naszą działalność opieramy na aktywnym promowaniu nauki oraz realizacji projektów badawczych.
163

Koło Naukowe Wireless Group

Koło Naukowe Wireless Group

Politechnika Wrocławska

Koło Naukowe Wireless Group już od 2007 roku zrzesza pasjonatów ogólnie pojętych sieci bezprzewodowych. Jesteśmy jedyną organizacją działającą przy Politechnice Wrocławskiej, która zajmuje się stricte sieciami bezprzewodowymi, dlatego chętnie służymy radą i pomocą, wszystkim innym organizacjom studenckim. Niezawodne WiFi? Tylko z Wireless Group. 

164

Koło Naukowe Geofizyków GEOFON

Koło Naukowe Geofizyków GEOFON

AGH Kraków

Koło zrzeszające studentów Geofizyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zajmujemy się głównie organizacją pomiarów terenowych oraz konferencji, ale również co roku w ramach grantów rektorskich budujemy urządzenia geofizyczne. Staramy się również szerzyć znajomość geofizyki wśród uczniów szkół średnich.