Program partnerski dla kół naukowych i organizacji uczniowskich


Chcemy aktywnie wspierać rozwój robotyki i powiązanych z nią dziedzin w naszym kraju, dlatego proponujemy organizacjom studenckim i uczniowskim indywidualnie zniżki na zakup towarów w naszym sklepie BOTLAND.com.pl.


Z własnego doświadczenia znamy warunki na jakich uczelnie i szkoły finansują projekty studenckie, chcemy wyjść temu naprzeciw. W związku z tym na życzenie klienta wystawiamy faktury z płatnością 14-dniową. Jesteśmy także otwarci na sprostanie innym wymogom stawianym przez instytucje publiczne. Aby nie blokować rozwoju projektów studenckich towar staramy się wysyłać tak szybko, jak tylko to możliwe.


Aby rozpocząć współpracę prosimy o założenie konta klienta w sklepie www.botland.com.pl - będzie ono wspólne dla wszystkich członków organizacji. Następnie należy wysłać do nas wiadomość na adres [email protected] z informacją o utworzeniu konta.


Do tej pory na współpracę z nami zdecydowało się ponad 90 organizacji naukowych z całej Polski:


Koło Naukowe Robotyków

Politechnika Warszawska

Zrzesza pasjonatów robotyki z całej uczelni. Członkowie koła zajmują się nie tylko budowaniem własnych robotów (m.in. manipulatorów czy robotów mobilnych), ale także działalnością popularyzującą naukę (np. poprzez udział w targach).

Koła Naukowe Robotyków

Politechnika Białostocka

Koło powstało w 2006 roku z inicjatywy studentów. Studenci zajmują się konstruowaniem wszystkiego co przyjdzie im na myśl, przy okazji dobrze się bawiąc. Startują w wielu różnych zawodach robotów oraz biorą udział w różnego rodzaju wydarzeniach prezentując własne konstrukcje.

Koło Naukowe Informatyków

PWSZ w Tarnowie

Głównym celem działalności koła jest rozwój intelektualny i osobowy członków, zwiększanie ich aktywności w zakresie samokształcenia, działalność popularyzatorska mająca na celu krzewienie wiedzy o technologiach informatycznych i zastosowaniach informatyki, nabywanie praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia narzędzi i aplikacji informatycznych oraz pracy zespołowej a także promowanie Uczelni oraz Koła w regionie i kraju.

Koło naukowe, którego członkowie kształcą się w technicznych dziedzinach nauki powiązanych z kierunkiem Automatyka i Robotyka. Stwarza możliwości rozwoju dla studentów chętnych zagłębienia się w elektronikę, robotykę oraz automatykę. Członkowie aktywnie uczestniczą w Bałtyckim Festiwalu Nauki oraz Forum Organizacji i Kół Akademickich.

Koło Naukowe SKaNeR

Politechnika Łódzka

Organizują zawody Sumo Challenge w łódzkiej Manufakturze. Oprócz tego konstrują roboty biorące udział w turniejach w kategoriach: Sumo, MiniSumo, Line Follower oraz Micromouse.

Studenckie Koło Naukowe "BEZ OPORU"

Politechnika Koszalińska

Członkowie realizują projekty mechatroniczne z zakresu elektroniki, sterowania i mikrokontrolerów. Studenci, którzy działają w ramach koła, studiują na kierunku Mechatronika, wykazują duże zaangażowanie, chęć zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności.

Koło Naukowe NewTech

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Członkowie tworzą urządzenia i narzędzia, wprawiają w ruch pojazdy, projektują i programują roboty oraz drukują części mechaniczne.

Koło Naukowe Robotyków KoNaR

Politechnika Wrocławska

Jedno z największych kół naukowych w naszym kraju. Oprócz budowania robotów, zajmują się organizacją turnieju Robotic Arena oraz przekazywaniem wiedzy młodszym pokoleniom.

Koło Naukowe Integra

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Po opieką dr inż. Marka Długosza koło realizuje projekty techniczne, seminaria i warsztaty. Organizowane są również liczne pokazy i prezentacje najciekawszych projektów realizowanych przez Członków koła. Największą imprezą organizowaną przez Integrę jest Festiwal Robotyki ROBOCOMP, podczas którego odbywają się międzynarodowe zawody robotów.

Koło Naukowe Robotyków Fi-BOT

Uniwersytet w Białymstoku

Prace Koła koncentrują się wokół programowania mikrokontrolerów (platforma Arduino, proste roboty oraz automatyka).

Już od ponad 20 lat działa przy Wydziale Mechanicznym na Politechnice Wrocławskiej i skupia pasjonatów robotyki. Od roku 2016 skupia się na inżynierii podwodnej tworząc projekt PWr Diving Crew i budując pojazdy typu ROV i AUV – zdalnie sterowane oraz autonomiczne pojazdy podwodne. Obecnie Koło pracuje nad rozwinięciem czwartej wersji autonomicznego podwodnego drona. Ponad 50-osobowy wspólnie rozwija swoją wiedzę i zdobywa doświadczenie związane z przemysłem podwodnym, robotyką, sztuczną inteligencją oraz zarządzaniem i marketingiem. W przyszłości chcą, aby ich projekt mógł być wykorzystywany do działań związanych ze środowiskiem wodnym, ekologią, ratownictwem czy przemysłem podwodnym.

Koło Naukowe Robotyki "Bionik"

Politechnika Warszawska

Do głównych zainteresowań członków Koła należy robotyka sportowa, w której mogą pochwalić się wieloma sukcesami na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Koło od wielu lat realizuje projekty robotów mobilnych, kładąc duży nacisk na autonomię ich działania.

SimLE

Gdańsk

Międzyuczelniana organizacja studencka zrzeszająca i rozwijająca skrzydła studentów całego trójmiasta. Członkowie doskonalą umiejętności organizując wydarzenia, spotkania z firmami, szkolenia, oraz najważniejsze - realizując innowacyjne projekty grupowe w zespołach interdyscyplinarnych.

Koło Naukowe SPECTRE

Politechnika Wrocławska

Koło naukowe zajmuje się problemami interdyscyplinarnymi z obszaru współczesnych nauk inżynierskich, w tym głównie projektowaniem, badaniem i zastosowaniem systemów mechatronicznych w automatyce i robotyce.

Koło Naukowe Elektroników "AMPER"

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Koło Naukowe zrzeszające elektroników i informatyków. Głównym celem jest zdobywanie i doskonalenie praktycznych umiejętności z zakresu projektowania i budowy układów elektronicznych oraz ich programowania. Głównymi kierunkami prac są robotyka i systemy inteligentnego domu.

Koło naukowe "Inżynier XXI wieku"

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Interdyscyplinarne koło naukowe zrzeszające studentów, których pasją jest mechatronika, automatyka, budowa maszyn oraz informatyka. Członkowie uczestniczą w licznie organizowanych zawodach w Polsce. Od 2011 roku organizują Międzynarodową Konferencję Studentów oraz Doktorantów "Inżynier XXI wieku".

SKA SafeIDEA

Politechnika Gdańska

Członkowie tworzą ciekawe projekty z dziedziny elektroniki i robotyki. Mają na na koncie projekt, budowę i zaprogramowanie quadrocoptera, terenowego pojazdu zwiadowczego, działa Gaussa, czy dziesięciometrowego Zeppelina.

Powstałe w 2006 roku, koło naukowe zrzesza studentów pragnących poszerzać i wykorzystywać swoją wiedzę z zakresu mechaniki, elektroniki, informatyki. Jako nieliczni w Polsce pracują nad robotami piłkarskimi klasy Small Size League, które docelowo mają wziąć udział w zawodach RoboCup.

Celem koła jest rozwój zainteresowań studentów problematyką projektowania mikroprocesorowych systemów autonomicznych – od systemów kontrolno-pomiarowych, poprzez robotykę, aż po zagadnienia związane z inżynierią biomedyczną.

Studenckie Koło Naukowe Fizyków Bozon

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jesteśmy pełnymi pasji i nowych pomysłów studentami, których zainteresowania oscylują wokół fizyki i wszystkiego co z nią związane. Realizujemy projekty konstruktorskie, jeździmy na wycieczki, przeprowadzamy pokazy fizyczne, bierzemy udział w konferencjach i warsztatach, organizujemy okolicznościowe spotkania wydziałowe.

Koło Naukowe CIM

Politechnika Warszawska

CIM to skrót od Computer Integrated Manufacturing – Komputerowo Zintegrowane Wytwarzanie. Koło zajmuje się wszystkim co od strony technicznej występuje w fabryce - automatyką, robotyką (także mobilną), sieciami komputerowymi, systemami nadzoru produkcji i wytwarzania. Trzymamy rękę na pulsie najnowszych osiągnięć angażując się w m.in. w inicjatywy związane z Przemysłem 4.0.

SKA Robotics

Politechnika Warszawska

Członkowie zajmują się budową zaawansowanych konstrukcji robotycznych, m.in. łazików marsjańskich oraz robotów podwodnych. Uczestniczą w wielu zawodach w kraju i zagranicą. Koło jest sekcją Studenckiego Koła Astronautycznego.

Koło Naukowe CybAiR

Politechnika Poznańska

Koło Naukowe zajmujące się organizacją najstarszego Festiwalu Robotyki w Polsce Cyberbot. Kursy z podstaw programowania, modelowania czy projektowania PCB pozwalają nawet amatorowi wziąć udział w późniejszych projektach. Członkowie prowadzą również warsztaty z budowy robotów dla uczniów.

Koło Naukowe Elektroenergetyków

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Studenckie Koło Naukowe Elektroenergetyków działa od stycznia 2008 roku w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Tarnowie. Celem działalności Koła jest rozwijanie wiedzy i umiejętności studentów, nabywanie umiejętności praktycznych, popularyzacja nauki i wiedzy o naukach technicznych a także promocja uczelni oraz działalności naukowej studentów.

Koło Naukowe Mechatroniki i Robotyki

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku

Koło Naukowe Mechatroniki i Robotyki istnieje od 2014r. Zajmujemy się projektowaniem, konstruowaniem i programowaniem urządzeń i układów sterowania maszyn przemysłowych, robotów i układów logicznych. W chwili obecnej (III 2019) realizujemy drugi grant badawczo-rozwojowy Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr

Koło Naukowe Sieci Urządzeń Mobilnych

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Koło naukowe zajmuje się wszelkimi zagadnieniami z dziedziny aplikacji i urządzeń mobilnych. Nasze koło zaangażowane jest w projekty zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz uczelniane, które wykorzystują m.in. technologie urządzeń przenośnych, AR, VR, IoT.

Koło naukowe przede wszystkim porusza tematykę sterowania, automatyki i elektroniki. Prowadzimy szkolenia z podstaw programowania sterowników PLC z wykorzystaniem makiet, uczymy się podstaw programowania mikrokontrolerów oraz projektujemy proste układy elektroniczne. Zajmujemy się robotami mobilnymi: kroczącymi, jeżdżącymi – minisumo, line follower, automatyką procesów przemysłowych i wytwarzania, sterowaniem oraz techniką napędową.

SKMN SAE AeroDesign Warszawa

Politechnika Warszawska

Koło Naukowe działające przy Politechnice Warszawskiej, którego głównym celem jest zaprojektowanie i zbudowanie bezzałogowych samolotów udźwigowych na międzynarodowe zawody SAE Aero Design, które co roku odbywają się w Stanach Zjednoczonych. Drużyny mogą zbudować 3 rodzaje samolotów w klasach: Micro, Regular lub Advanced. W każdej klasie obowiązują inne zasady gry, które każdego roku ulegają całkowitej zmianie lub tylko modyfikacji, dlatego co rok zawody stanowią duże wyzwanie intelektualne, organizacyjne i finansowe. W 2018 roku udało nam się zdobyć 3 miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Advanced, 1 miejsce za prezentację techniczną w tej klasie oraz 3 miejsce za celność zrzutu!

Koło Naukowe Wireless Group

Politechnika Wrocławska

Koło Naukowe Wireless Group już od 2007 roku zrzesza pasjonatów ogólnie pojętych sieci bezprzewodowych. Jesteśmy jedyną organizacją działającą przy Politechnice Wrocławskiej, która zajmuje się stricte sieciami bezprzewodowymi, dlatego chętnie służymy radą i pomocą, wszystkim innym organizacjom studenckim. Niezawodne WiFi? Tylko z Wireless Group.

Klub Młodych Robotyków ROBOILO

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku

Koło robotyczne powstało w 2010r. Z inicjatywy uczniów. Od tego czasu zrzeszamy osoby zainteresowane oraz pasjonatów robotyki. Uczymy się i działamy głównie samodzielnie, czasem wraz z absolwentami szkoły. Startujemy w wielu zawodach robotyki na terenie kraju oraz Europy, również w zawodach uczelni wyższych.

Grupa 6 znajomych uczestniczących w tegorocznej edycji konkursu CanSat organizowanego przez Europejską agencję kosmiczną. Budują satelitę wielkości puszki po napoju, która zostanie zrzucona z 2km, a podczas lotu musi wykonać misję. Jej zadaniem jest pomiar temperatury, ciśnienia, oraz stworzenie mapy 3D terenu pod nią.

Studenckie Koło Naukowe ACT

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Organizacja studencka skupiająca osoby chcące poszerzać wiedzę z zakresu programowania, komunikacji bezprzewodowej, robotyki oraz elektroniki. Członkowie koła zajmują się głównie konstruowaniem robotów mobilnych, implementacją środowiska ROS oraz ich algorytmizacją.

Koło Naukowe Inżynieria Kreatywności

Politechnika Poznańska

Koło Naukowe Inżynieria Kreatywności zajmuje się między innymi organizacją Festiwalu Robotyki Roboday. Nasza działalność statutowa obejmuje architekturę systemów komputerowych, inżynierię biznesową, prawo dla inżynierów i programowanie neurolingwistyczne (NLP).

SmartPower team jest zespołem zrzeszającym studentów z różnych wydziałów Politechniki Śląskiej. W ramach prac studenci zajmują się projektowaniem i budową energooszczędnych bolidów elektrycznych (projekt MuSHELLka), wodorowych (projekt HydroGenius) oraz hybrydowych (projekt HyBat). Tworzone bolidy mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami między innymi: 2. miejsce w klasie Urban Concept Hydrogen na zawodach Shell Eco-marathon 2016 czy 1. miejsce w Mistrzostwach Światach w kategorii University na zawodach Hydrogen Horizon Automotive Challange 2018.

Organizacja zrzesza ludzi zainteresowanych światem robotyki i sztucznej inteligencji, umożliwiając rozwój w tych dziedzinach. Koło jest także organizatorem ogólnopolskiego konkursu robotyki Krakrobot.

Koło zrzeszające studentów Geofizyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zajmujemy się głównie organizacją pomiarów terenowych oraz konferencji, ale również co roku w ramach grantów rektorskich budujemy urządzenia geofizyczne. Staramy się również szerzyć znajomość geofizyki wśród uczniów szkół średnich.

Koło Naukowe Humanoid

Politechnika Warszawska

Koło Naukowe działające w branżach robotycznej oraz programistycznej nakierowane na realizację interesujących i nieszablonowych projektów. Gotowe stawić czoła wszelkim nowym pomysłom i wyzwaniom.

Studenckie Koło Naukowe Dynamiki i Sterowania Maszyn i Urządzeń działa w zakresie: mechaniki teoretycznej, robotyki, dynamiki liniowej i nieliniowej, teorii mechanizmów i manipulatorów, sterowania, programowania układów mikroprocesorowych, wykorzystania sieci neuronowych i sztucznej inteligencji.

Koło Naukowe Studio Radiowe "Emiter"

Politechnika Opolska

Radio Emiter swą tradycją sięga początkom istnienia Politechniki Opolskiej. Pozwala ono całej rzeszy studentów kształcić się w zakresie prowadzenia mediów studenckich, a także realizacji dźwiękowej wydarzeń.

Koło Naukowe Fizyków "Kwark"

Politechnika Krakowska

Jesteśmy studentami Politechniki Krakowskiej, członkami koła naukowego, a przede wszystkim pasjonatami pięknej dziedziny nauki, jaką jest fizyka. Naszą działalność opieramy na aktywnym promowaniu nauki oraz realizacji projektów badawczych.

Jesteśmy grupą młodych ludzi, studentów Politechniki Śląskiej, którzy rozwijają swoją wspólną pasję i zainteresowania z zakresu budowy maszyn i układów mechatronicznych, przy okazji ucząc się wzajemnie.

Głównym obszarem zainteresowań Koła jest lokalizacja robotów oraz osób wewnątrz pomieszczeń. Koło Naukowe zajmuje się projektowaniem i konstrukcją systemów lokalizacyjnych wykorzystujących nowatorskie techniki łączące ze sobą systemy radiowe.

Hackerspace

Warszawa

Jest to przestrzeń stworzona i utrzymywana przez grupę kreatywnych osób, które łączy fascynacja tworzeniem w duchu kultury hackerskiej. Stymuluje rozwój projektów, organizując i użyczając potrzebnych narzędzi.

Koło Naukowe FiberTeam

Politechnika Warszawska

Koło Naukowe FiberTeam zrzesza studentów Politechniki Warszawskiej zainteresowanych w rozwoju kariery naukowej. FiberTeam zajmuje się światłowodami (transmisja danych, czujniki) oraz elektroniką (sieci czujnikowe, automatyzacja). Studenci biorą udział w licznych projektach i grantach, dzięki którym poszerzają swój dorobek naukowy – pisząc artykuły i występując na konferencjach.

Studenckie Koło Naukowe Fusion

Politechnika Śląska

Koło Naukowe, zajmujące się realizacją projektów z dziedziny automatyki, robotyki i systemów kontrolno-pomiarowych w przemyśle, głównie w oparciu o graficzne środowisko programistyczne LabVIEW.

Koło Naukowe Aparatury Biomedyczne

Politechnika Warszawska

KNAB to studencka organizacja zrzeszająca osoby zainteresowane rozwijaniem swoich zainteresowań powiązanych z tworzeniem oraz zasadami działania aparatury stosowanej w medycynie bądź też urządzeniami ingerującymi ciało człowieka.

Obszar działalności Rapid Troopers skupia się wokół: rapid prototyping, reverse engineering, virtual reality. Jednym z czołowych osiągnięć jest projekt zaawansowanej drukarki RepRap 2.0 z grzaną komorą.

Naukowe Koło Studentów Automatyki

Politechnika Gdańska

Koło zajmuje się głównie automatyką przemysłową i robotyką mobilną. Członkowie uczestniczą w licznie organizowanych zawodach w Polsce, sami organizują doroczne zawody robotyczne Roboxy, podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej.

Koło Naukowe Pojazdów Szynowych

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Członkowie zajmują się konstrukcją maszyn i urządzeń związanych z pojazdami szynowymi i infrastrukturą kolejową oraz budową urządzeń mechatronicznych.

Zespół MelAvio

Politechnika Warszawska

Obecnie jest to grupa studentów–pasjonatów współpracujących w ramach koła naukowego. W kole realizowane są ambitne projekty w dziedzinie awioniki, sterowania oraz nawigacji, które oferują innowacyjne odpowiedzi na dzisiejsze wyzwania lotnictwa bezzałogowego.

Koło Naukowe ADek

Politechnika Warszawska

W ciągu czterech lat działalności członkowie stworzyli trzy gokarty elektryczne oraz zaprojektowali i wykonaliśmy takie moduły jak BMS (system zarządzania baterią) czy też komputer pokładowy. Członkowie pracują w mniejszych grupach projektowych odpowiedzialnych za różne „zestawy elementów” pojazdu.

Koło Naukowe Automatyki Przemysłowej

Politechnika Warszawska

Członkowie zajmują się projektami z dziedziny automatyzacji procesów produkcyjnych oraz budową urządzeń, które biorą czynny udział w tych procesach. Koło organizuje wyjazdy do zakładów produkcyjnych, liczne szkolenia oraz targi o tematyce automatyki i robotyki.

Koło Naukowe VOLT AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Tematyką Koła jest zastosowanie informatyki w technice. Za główny nurt i pierwotną myśl członkowie przyjęli kształcenie się w kierunku programowania mikrokontrolerów i realizacji projektów opartych na nich.

Koło Naukowe Hybryda

Politechnika Warszawska

Koło Naukowe Hybryda, to zespół wykwalifikowanych studentów i inżynierów z Politechniki Warszawskiej, którzy interesują się motoryzacją, w tym pojazdami hybrydowymi. Od 2018 roku Koło prowadzi projekt E- Spyder. To w pełni elektryczny pojazd, zbudowany przez członków naszego Koła, którzy pragnęli pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu elektroniki, automatyki czy mechaniki.

Koło Naukowe ProximalBots

IV LO "Lotnik" w Zielonej Górze

Obecnie zrzesza grupę licealistów-pasjonatów technologii i elektroniki. W kole realizowane są ambitne projekty w dziedzinie robotyki, awioniki oraz informatyki. Oprócz tego zainteresowaniem w kole cieszą się drony.

Koło Naukowe wykorzystujące w praktyce synergiczne połączenie mechaniki, elektroniki, sterowania i programowania. Koło ma na swoim koncie m.in. budowę miniaturowych manipulatorów przemysłowych i udział w programie Spin Your Thesis Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Koło Naukowe Lotników

Politechnika Warszawska

Najstarsze koło naukowe na Politechnice Warszawskiej z ponad 100-letnią historią. Zrzesza osoby zainteresowane szeroko pojętą tematyką lotniczą – pilotów szybowcowych i samolotowych oraz konstruktorów płatowców i symulatorów.

Zajmujemy się szeroko pojętą elektrycznością a w szczególności energoelektroniką, elektroniką, wysokimi napięciami, automatyką i robotyką, techniką mikroprocesorową, elektromechaniką oraz popularyzacją nauki w zakresie zjawisk elektrycznych.

Koło Naukowe "Fenec"

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Jesteśmy organizacją działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju energetyki. W tym celu prowadzimy warsztaty i webinaria w Indiach i Tadżykistanie, projekty badawcze dotyczące wykorzystania ogniw paliwowych w e-mobility, a także bierzemy udział w spotkaniach i konferencjach naukowych.

AGH Marines

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

AGH Marines to młode koło powstałe na Akademii Górniczo-Hutniczej w 2018 z inicjatywy 4 studentów zainteresowanych robotyką podwodną. Głównym celem koła jest udział w międzynarodowych zawodach zdalnie sterowanych robotów podwodnych MATE ROV Competition oraz autonomicznych robotów podwodnych RoboSub.

GHOST

Politechnika Poznańska

GHOST czyli Group of Horribly Optimistic STatisticians jest grupą studentów zainteresowanych statystyką, uczeniem maszynowym i analizą danych. Naszym celem jest dogłębne poznanie metod i algorytmów uczenia maszynowego, a nie jedynie nauka obsługi kolejnych bibliotek.

Grupa uczniów zainteresowanych aerodynamiką, programowaniem oraz konstruowaniem maszyn latających. Biorą udział w wielu konkursach m.in CanSat organizowanego przez ESA oraz konstruktorzy marzeń organizowanego przez CNK.

Koło Naukowe Optyki i Fotoniki

Uniwersytet Warszawski

Koło Naukowe Optyki i Fotoniki UW powstało w 2011 r. celem wspierania i zachęcania do aktywności naukowej studentów i doktorantów zajmujących się szeroko pojętą optyką i fotoniką. Chcemy ułatwić komunikację pomiędzy studentami Uniwersytetu Warszawskiego, naukowcami w obrębie naszego kraju, jak również wspierać kontakty i projekty międzynarodowe.

Fundacja Cyber-Complex

Gmina Piątnica

Fundacja Cyber-Complex zgodnie z celami statutowymi realizuje projekty badawcze i eksperymentalne. Organizacja składa się z zespołu pasjonatów i osób świadomych problemów związanych z szeroko pojętą informatyką, cyberbezpieczeństwem, sieciami komputerowymi oraz problemami naukowymi z tych obszarów.

Młody Naukowiec

SP1 w Głuchołazach

Interdyscyplinarne koło naukowe Szkoły Podstawowej nr 1 w Głuchołazach „Młody Naukowiec” skupia wokół siebie uczniów - pasjonatów, młodych konstruktorów, entuzjastów nauki i przyszłych inżynierów. Jego działalność opiera się na aktywnej nauce programowania, podstaw robotyki oraz projektowania, modelowania i wydruku 3D. Ponadto uczniowie przygotowują własne programy popularno-naukowe i organizują corocznie szkolny Festiwal Nauki.

Garaż Złożoności

Uniwersytet Jagielloński

Garaż Złożoności jest interdyscyplinarnym przedsięwzięciem, stawiającym sobie za cel inicjowanie i wspieranie interdyscyplinarnych przedsięwzięć naukowo-technicznych na uniwersytecie Jagiellońskim. Kierunek ten realizowany jest m.in. przez udostępnianie pracowni typu „makerspace”, wspieranie projektów studenckich, organizację konferencji, warsztatów i seminariów oraz prowadzenie kursu Garaż Żłożoności - Laboratorium Kreatywności.

Koło Naukowe Inżynierii Kosmicznej

Uniwersytet Zielonogórski

Koło Naukowe Inżynierii Kosmicznej zrzesza studentów z całego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dzięki temu, że jesteśmy kołem międzywydziałowym, możemy skutecznie łączyć umiejętności adeptów różnych kierunków i specjalności. Realizujemy kosmiczne projekty inżynieryjne we współpracy z Laboratorium Dynamiki Manipulatorów Satelitarnych CBK PAN w Zielonej Górze.

Eko-Energia

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Jesteśmy Kołem działającym przy Wydziale Energetyki i Paliw na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zrzeszamy studentów, którzy pragną wyjść poza schematy i pogłębiać swoją wiedzę na niejednej płaszczyźnie. Obszarem naszej działalności są szeroko pojęte odnawialne źródła energii, a wszystkie projekty tworzymy w myśl zasad zrównoważonego rozwoju energetycznego. Głównym projektem, nad którym pracujemy jest turbina wiatrowa z dyfuzorem o zmiennej średnicy. Ponadto realizujemy projekt laboratorium konwersji energii słonecznej.

Podniebna Makieta

Technikum Lotnicze nr 9 w Warszawie

Od ponad roku budujemy makietę lotniska w oparciu o międzynarodowe przepisy budowy portów lotniczych. W naszych pracach kierujemy się propagowaniem ekologii w lotnictwie. Już drugi rok z rzędu bierzemy udział w grancie naukowym Ochota na Naukę. Obecnie pracujemy nad budową wieży kontroli lotów oraz polepszeniem oświetlenia. Korzystamy oczywiście ze sklepu Botland, zaopatrując się w niezbędne materiały.

Koło Naukowe Mechaników Górników

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Koło Naukowe Mechaników Górników działa już od kilku lat przy Katedrze Inżynierii Maszyn i Transportu na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Koło zrzesza studentów z kierunków różnych dziedzin – od inżynierii mechanicznej, po sektor humanistyczny i składa się z czterech zespołów realizujących takie projekty jak: Konferencja Górnictwa Kosmicznego – Space Resources Conference, ZAWRAT, projekt roweru wodnego, PM – Prototype Mining.

Koło Naukowe PWr Aerospace

Politechnika Wrocławska

Jesteśmy organizacja studencką, która od 2016 roku skupia osoby zainteresowane inżynierią kosmiczną oraz wykonuje własne projekty. Zaczynaliśmy od balonów stratosferycznych, by potem zająć się stacjami obserwującymi meteory, budową rakiet, a także konstrukcją sond CanSat, tworzonymi na potrzeby konkursu USA CanSat Competition.


Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych

Katedra Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych

Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych rozpoczęło swoją działalność 12 listopada 2008.

W jego strukturach aktywnie uczestniczą studenci ze wszystkich lat studiów zarówno inżynierskich jak i magisterskich, z kierunku informatyka (specjalność sieci komputerowe) oraz elektronika i telekomunikacja. Obecnie skupia ono 54 członków w ramach dwóch sekcji:

  • sekcja technik informacyjnych – 35 osób;
  • sekcja technologii i systemów elektronicznych – 19 osób.

Koło NEiTI ma do dyspozycji nowocześnie wyposażone laboratoria dydaktyczne Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, a w szczególności Laboratorium systemów telekomunikacyjnych. Jest prężnie rozwijającą się organizacją studencką, zaznaczającą swoją obecność udziałem w konkursach, konferencjach i publikacjach. W ramach działalności Koła, studenci mają możliwość nieustannego poszerzania wiedzy, a także zyskują dostęp do unikalnych materiałów edukacyjnych i szkoleń, często kończących się certyfikatami.


Spektrum

Politechnika Opolska

Grupa zrzesza wszystkich fanów elektroniki, automatyki i programowania. Członkowie stworzyli serię spotkań dotyczących m.in. projektowania płytek PCB w oprogramowaniu Eagle od Autodesk, programowania mikrokontrolerów STM32, Arduino, ESP i mikrokomputera Raspberry Pi, projektowania modeli pod druk 3D w oprogramowaniu Fusion360 oraz podstaw związanych z drukiem 3D, dronów fotograficznych i wyścigowych, a także drukarek 3D.

Ptojekt Studencki GUST

Politechnika Łódzka

Projekt GUST działa w Studenckim Kole Naukowym Energetyków w Instytucie Maszyn Przepływowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Głównym celem projektu jest rozwój autorskich prototypów turbin wiatrowych dostosowanych do pracy na terenach zurbanizowanych lub podmiejskich. Działania zespołu GUST (Generative Urban Small Turbine) nastawione są na zwiększenie sprawności oraz poprawienie parametrów pracy turbiny wiatrowej o małej mocy, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów jej produkcji.  Od początku swojej dzielności GUST zajmuje się szerzeniem wiedzy dotyczącej energetyki wiatrowej na konferencjach naukowych, różnych wydarzeniach oraz organizując warsztaty dla młodszych pokoleń.


Studenckie Koło Naukowe GetIT

Politechnika Śląska

Studenckie Koło Naukowe "GetIT" z siedzibą na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej w Katowicach zrzesza studentów zainteresowanych programowaniem oraz robotyką. W swojej działalności staramy się łączyć nowoczesne rozwiązania w tworzeniu oprogramowania m.in. sztuczną inteligencję wraz z elementami elektrotechniki, elektroniki czy automatyzacją procesów przemysłowych.


Koła Naukowego SMART 

Uniwersytet Zielonogórski

Celem dzi­ałal­ności Koła SMART jest przełoże­nie pasji stu­den­tów na prak­ty­czne real­iza­cje, które wpisują się w coraz pop­u­larniejszy trend inteligent­nych rozwiązań. Dlat­ego też na co dzień pracu­jemy z wyko­rzys­taniem nowoczes­nych układów, takich jak Arduino, ESP, Rasp­berry Pi czy FPGA, które łączą wiedzę teo­re­ty­czną i prak­ty­czną naszych zain­tere­sowań. Nie boimy się staw­iać swoich celów wysoko, nie straszne nam aplikacje inter­ne­towe napisane we wszys­t­kich aktu­al­nych językach pro­gramowa­nia, takich jak PHP, Java bądź C#.


Koło Naukowe Elektroników

Akademia Górniczo-Hutnicza

Koło Naukowe Elektroników zrzesza pasjonatów tworzących wszelkie rodzaje konstrukcji - od prostych gadżetów wspierających codzienne zajęcia, po symulatory lotnicze. Przez wiele lat nasze drużyny zajmowały czołowe lokaty w zawodach NXP/Freescale CUP. Oprócz działalności projektowej organizujemy też szkolenia dla członków i sympatyków koła.


Studenckie Koło Naukowe Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej ,,Biomech"

Studenckie Koło Naukowe Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej ,,Biomech"

Studenckie Koło Naukowe Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej ,,Biomech". Koło naukowe zostało założone w 2013 roku i realizuje projekty dotyczące szeroko pojętych aspektów związanych z badaniami organizmów żywych, narządów, tkanek czy komórek w ujęciu inżynierskim. Głównymi kierunkami prac są biomechanika urazów czy biomechanika rehabilitacyjna


Szkolne koło mechatroniczne

RCEZ Biłgoraj

Koło zrzesza uczniów zainteresowanych nowymi technologiami i wykonywaniem projektów uczniowskich, dzieląc się przy tym wiedzą i rozwijając zainteresowania. Tematyka: druk 3D, grawerowanie laserowe, projekty z mikrokontrolerami, LEGO Mindstorms, drony, projekty pod konkursy zawodowe, lutowanie i wiele innych.


Studenckie Koło Naukowe WeldOne

Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Materiałowej

Głównym założeniem SKN WeldOne jest pogłębianie wiedzy teoretycznej i praktycznej w temacie technik łączenia materiałów oraz poznanie nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle. Członkowie koła WeldOne realizują powierzone projekty i zadania we współpracy z firmami specjalizującymi się w przemyśle spawalniczym, uczestniczą w kursach specjalistycznych, biorą aktywny udział w konferencjach i sympozjach.

Studenckie Koło Naukowe AVADER

Studenckie Koło Naukowe AVADER

Studenckie Koło Naukowe AVADER zrzesza osoby, które interesują się wbudowanymi systemami wizyjnym i sprzętową akceleracją algorytmów wizyjnych. Realizujemy badania i projekty związane z zaawansowanym automatycznym monitoringiem wizyjnym (AVSS), zaawansowanymi systemami wspomagającymi kierowcę (ADAS), samochodami autonomicznymi (AVs) oraz dronami autonomicznymi (UAVs). Interesujemy się również tematyką wbudowanych systemów sztucznej inteligencji (embedded AI), kamerami zdarzeniowymi (DVS, dynamic vision sensor), analizą danych z czujników LiDAR oraz obliczeniami neuromorficznymi.


Koła Naukowe Robotyków Politechniki Białostockiej

Politechnika Białostocka

Koło Naukowe Robotyków jest jednym z największych działających na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Działa już ponad 15 lat. Kolejne pokolenia studentów mają w nim możliwość realizacji pomysłów i projektów na kolejne konstrukcje robotów mobilnych. To w nim powstają znane w kraju analogii łazików marsjańskich, różnej kategorii wagowej roboty do walk Sumo, wielowirnikowce, roboty budowane z Lego i wiele innych. Jesteśmy obecni na zawodach organizowanych w Polsce i za granicą. Z naszymi konstrukcjami odwiedziliśmy już prawie wszystkie kontynenty i często w tych zawodach stawaliśmy na podium.


Koło Naukowe KOIOT

Politechnika Warszawska

Koło Naukowe KOIOT Politechnika Warszawska Koło Naukowe KOIOT zostało założone w 2021r. Skupia w swoich szeregach pasjonatów Internetu Rzeczy oraz dziedzin pokrewnych, takich jak elektronika, komunikacja bezprzewodowa, druk 3D czy tworzenie aplikacji. Członkowie Koła pracują nad ciekawymi projektami, mającymi na celu tworzenie inteligentnych urządzeń i systemów jutra.


Koło Naukowo-Techniczne Space&Robotics

ZSP1 w Tomaszowie Mazowieckim

KNT Space&Robotics zrzesza osoby o szerokim paśmie zainteresowań związanych z najnowsza technologią. Zapewnia możliwie najwyższy poziom kształcenia zarówno teoretycznego jak i praktycznego dla uczniów szkół średnich zainteresowanych głównie robotyka i inżynierią kosmiczną. Aktualnie głównym celem Koła Naukowo-Technicznego Space&Robotics jest stworzenie rozwiązań, które w przyszłości pozwolą odciążyć człowieka z pracy fizycznej w każdym środowisku pracy. Przy okazji realizowania tego celu kształtujemy w młodym pokoleniu ambicje i poczucie wartości wykonywanej przez nich pracy. Pragniemy aby zrozumieli, że praca naukowa służy przede wszystkim całej cywilizacji.

Koło naukowe programistów i miłośników informatyki działa przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Zrzesza studentów zainteresowanych szeroko rozumianym programowaniem. Organizujemy cotygodniowe zajęcia programowania z zakresu tworzenia aplikacji internetowych, nauczania maszynowego, cyberbezpieczeństwa oraz programowania niskopoziomowego. Zajmujemy się również projektami, które pozwalają uczestnikom na rozwój umiejętności programistycznych.


Koło Mechatroniczne w Technikum nr 7 w Warszawie

Technikum nr 7 w Warszawie

Koło Mechatroniczne w Technikum nr 7 (d.kolejówka) w Warszawie, członkowie Koła uczą się na kierunku Mechatronika. Koło stwarza możliwości rozwoju osób chętnych pogłębiania wiedzy w zakresie mechaniki, elektroniki, robotyki, systemów sterowania, automatyki oraz projektowania. Obecne działania Koła to między innymi Szkolna Liga Robotów Mini Sumo oraz projektowanie automatyki.


TeslaSat

Technikum Mechaniczno-Elektryczne im. Nikoli Tesli w Chorzowie

Drużyna biorąca udział w konkursie CanSat, którego celem jest zaprojektowanie, skonstruowanie i przetestowanie mikrosatelity o wielkości puszki po napoju. Pozwala to całej drużynie zdobyć lub udoskonalić swoje umiejętności z zakresu elektroniki, programowania oraz projektowania graficznego.

Koło Naukowe grupy licealistów z Olsztyna, biorące udział w prestiżowym konkursie CanSat. Celem zespołu jest skonstruowanie sondy badawczej o rozmiarach puszki do napoju (330ml) oraz przeprowadzenie dwóch ambitnych misji naukowych.

Drużyna biorąca udział w konkursie CanSat, której zadaniem jest zaprojektowanie i skonstruowanie miniaturowej sondy kosmicznej. Która musi wielkości puszki z napojem. Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności uczestników, umiejętności zarządzania czasem, pracy w grupie oraz zdobywanie doświadczenia w dziedzinach elektroniki i programowania.

Per Ardua to zespół z Liceum ogólnokształcącego nr. 3 im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, który bierze udział w konkursie Cansat. Naszym celem jest skonstruowanie Cansata, czyli mini satelity i z pomocą zebranych przez niego danych skonstruowanie mapy terenu nad którym przeleci nasze urządzenie.


PUT POWERTRAIN

Politechnika Poznańska

Koło Naukowe pod patronatem Politechniki Poznańskiej, które bada i projektuje alternatywne układy napędowe stosowane w różnych środowiskach transportu. Obecnie pracuje nad budową stanowiska do analizy energochłonności drona zasilanego wodorem oraz układu napędowego dla elektrycznych jachtów. Badania prowadzone są także nad nowoczesnymi pojazdami elektrycznymi, w tym samochodami osobowymi, motocyklami i samochodami dostawczymi, w celu określenia zużycia energii w realnych warunkach użytkowania dla różnych scenariuszy.


ASTRA 23'

II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie

ASTRA 23' to zespół sześciu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, którzy wspólnie biorą udział w konkursie CanSat 2023/2024. Ich celem jest konstrukcja i wystrzelenie miniaturowej sondy kosmicznej (CanSat'u), zdobywanie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności z zakresu nauki, technologii, inżynierii i programowania.


SIMCAD

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Koło Naukowe Mechaniki Stosowanej SIMCAD zostało założone w październiku 2021r. na wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Do obszarów działalności Koła należy mechanika stosowana, analizy numeryczne, badanie właściwości mechanicznych materiałów oraz projektowanie maszyn i urządzeń. Obecnie skupiamy się na projekcie zdalnie sterowanego samolotu elektrycznego, który będzie startować w zawodach międzynarodowych.


AirScan

I LO w Zielonej Górze

Zespół AirScan z Zielonej Góry pracuje nad stacją meteorologiczną CanSat dla ESA, mierzącą warunki na Marsie i zasilaną panelami słonecznymi. Projekt wyróżnia się składaną konstrukcją i wspornikami dla stabilności i ochrony przed warunkami atmosferycznymi, umożliwiając budowę zaawansowanego systemu meteorologicznego na innych planetach.

Uczniowskie Koło Informatyczne to społeczność uczniów i studentów z całej Polski, których łączy pasja rozwijania swoich zainteresowań dziedziną IT. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni, w której każdy będzie mógł zapoznać się z nowymi technologiami i nauczyć się z nich korzystać. Ponadto staramy się inspirować i wspierać kreatywność członków Koła poprzez tworzenie różnych projektów, które osiągają ogólnopolskie oraz międzynarodowe sukcesy.

Jest to świeże międzywydziałowe koło naukowe, które zajmuje się szeroko pojętą robotyką. Obszarem jego działań są roboty typu „line follower” oraz drony. Rozwija się również w dziedzinie systemów wizyjnych oraz sztucznej inteligencji i integruje je z swoimi robotami.

Oto miejsce, gdzie nauka spotyka się z innowacją! W naszej dynamicznej społeczności przesuwamy granice dzięki współpracy nad różnorodnymi projektami, tworząc technologie przyszłości. Niezależnie od tego, czy interesują Cię algorytmy, design, czy rozwiązywanie problemów, CannonCode jest Twoją platformą do rozpoczęcia przygody z kodowaniem. Dołącz do nas i razem rozpalmy kreatywność, pisząc przyszłość!

Jesteśmy grupą ambitnych studentów z Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie, złączonymi pasją do nauki, którzy spotkali się, aby spełniać marzenia wzbogacając się o szerokie spectrum umiejętności technicznych. Pierwszym podjętym przez nas wyzwaniem jest skonstruowanie ekologicznego bolidu. "Project HYDRIVE. We race for tomorrow" to przedsięwzięcie mające na celu pokazanie, że jesteśmy w stanie wykorzystać najnowszą technologię do zbudowania pojazdu napędzanego paliwem przyszłości jakim jest wodór. Chcemy udowodnić, że jako młodzi inżynierowie potrafimy w ten sposób sprostać stale rosnącym wymaganiom w kwestii ekologii i wymagań technicznych. Dzięki wytrwałej pracy zespołu projektowego HYDRIVE możemy przedstawić bolid HYDRIVE 1, który został zaprojektowany z myślą o starcie w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon oraz Challenge EcoGreen Energy, których główną ideą jest promocja oraz rozwój ekologicznych źródeł energii.

zapraszamy do współpracy!