Kategorie

Diody Schottky

Jeśli zajmujesz się projektowaniem i tworzeniem układów elektrycznych, to musisz pamiętać o odpowiednim dopasowaniu wszystkich części oraz niezbędnych elementów odpowiedzialnych za poprawną i przede wszystkim bezpieczną pracę. W tej kategorii znajdziesz diody Schottky najwyższej jakości o zróżnicowanych parametrach. Codziennie staramy się dostarczać do Was najlepszy asortyment, by każdy projekt był dla Was maksymalnie satysfakcjonujący.

Czym są diody Schottky?

Jest to nic innego, jak dioda półprzewodnikowa o bardzo niewielkiej pojemności złącza. Dzięki temu charakteryzuje się bardzo krótkim typowym czasem przełączenia – wynosi on zaledwie 100 ps (pikosekund). W miejsce złącza p-n zastosowano złącze metal-półprzewodnik, więc posiada ona także właściwości prostownicze – oznacza to, że przepuszcza prąd tylko i wyłącznie w jednym kierunku.

Nawet niewielkie diody Schottky mogą pracować przy bardzo dużych częstotliwościach, dochodzących do wielu GHz, dlatego ich wydajność jest bardzo często stosowana w energoelektrycznych narzędziach i układach – pozwalają one na miniaturyzację projektów, co z każdym rokiem przekłada się na coraz bardziej zaawansowane technologie.

Zastosowanie w praktyce

Skoro diody Schottky mają właściwości prostownicze i mogą pochwalić się małymi skokami i spadkami napięcia, to bardzo często wykorzystywane są w takich częściach, jak zasilacze. Ze względu na szybkość pracy sprawdzą się świetnie w konstrukcjach zabezpieczających, czyli zasilaniu awaryjnym – szybki czas reakcji to niemal podstawa, gdy wymaga tego sytuacja. Przykładów zastosowań tego elementu jest naprawdę wiele, dlatego podczas projektowania lub naprawy sprzętu elektronicznego, warto zainteresować się wcześniej odpowiednim dopasowaniem części.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertę dostępną w tej kategorii i naszym sklepie Botland.com.pl. Gwarantujemy zarówno najwyższą jakość obsługi, jak i asortyment przygotowany z najlepszych materiałów na rynku. Zawsze stawiamy na renomowanych producentów, dzięki czemu mamy pewność, że nawet najbardziej wymagający klienci będą maksymalnie usatysfakcjonowani ze swojego wyboru – każda konstrukcja powinna być poprawnie zabezpieczona, by jej praca nie stwarzała zagrożenia! Zadbaj o to z naszymi produktami. W naszej ofercie można znaleźć także m.in. diody Zenera i diody prostownicze.