Kategorie

Pamięci eMMC i microSD Odroid

Minikomputery Odroid od Hardkernel posiadają szczególny atrybut przewagi nad innymi komputerami jednopłytkowymi, który polega na tym, że po odłączeniu modułu pamięci eMMC, używając zewnętrznego adaptera USB, można nadpisać zawartość jego pamięci. Za pomocą adaptera microSD na eMMC możesz sprawdzić szczegóły systemu operacyjnego wgranego na karcie, a także dokonać inspekcji zawartości dysku twardego na zewnętrznym komputerze oraz wykonać aktualizację oprogramowania. W naszej ofercie znajdziesz także szeroki wybór kart SD i microSD.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Moduły pamięci o dużej pojemności z fabrycznie wgranym systemem operacyjnym

Procesor Samsung Exynos-4412, będący sercem minikomputerów Odroid XU4, X2, U2, U3, Q oraz Q2, wyposażony jest w interfejs eMMC 4.41 o maksymalnej prędkości przesyłu danych 100 MB/s przy częstotliwości zegara taktującego wynoszącej 48 MHz w technologii DDR. Z kolei procesor Exynos-5410, wbudowany w modelach serii XU+E i XU-Lite, jest wyposażony w interfejs eMMC 5.0. W serii XU zastosowano interfejs eMMC 4.5 wspierający tryb HS200, w którym maksymalna prędkość przesyłu danych wynosi 160 MB/s przy częstotliwości zegara taktującego wynoszącej 160 MHz w technologii SDR. Natomiast płytka Odroid XU3 wykorzystuje procesor Exynos-5422 i wspiera tryb eMMC HS400. Zegar taktowania wynosi 166 MHz przy przepustowości 330 MB/s w technologii DDR. W ofercie sklepu Botland dostępne są głównie moduły pamięci eMMC 5.0 o pojemnościach 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB oraz 128 GB. W zależności od modelu, moduły pamięci posiadają wgrany system Linux lub Android.

Pomocne akcesoria do kart eMMC

Podczas instalacji zaktualizowanego systemu operacyjnego na Twoją kartę eMMC do Odroida niezbędny będzie czytnik kart umożliwiający wgranie danych z karty microSD. Dostępny w naszym sklepie czytnik cechuje prosta obsługa, wysoka jakość wykonania i wysoka wydajność przesyłania danych, która jest jeszcze bardziej istotna w przypadku kart eMMC. W naszej ofercie dostępny jest również czytnik kart eMMC, który komunikuje się z komputerem przez port USB 3.0. Po podłączeniu karty eMMC do czytnika podłącz go do gniazda USB w komputerze. Zaświecenie się czerwonej diody LED na czytniku oznacza nawiązanie połączenia z komputerem. Po zakończeniu wymiany danych skorzystaj z w systemie operacyjnym komputera z opcji bezpiecznego usuwania sprzętu i ostrożnie wyjmij czytnik z gniazda USB.