Kategorie

Lampy wewnętrzne LED

Lampy wewnętrzne LED wykorzystuje się do wydajnego i energooszczędnego oświetlania wnętrz. Świetnie sprawdzą się jako źródło światła w domu, a także w garażu, piwnicy, na strychu, w warsztacie czy kotłowni. Doskonale uzupełnią również instalację oświetleniową w systemach inteligentnego budynku. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór lamp wewnętrznych LED przeznaczonych do różnych zastosowań i charakteryzujących się zróżnicowanym kształtem, barwą światła i kątem świecenia. Oferujemy między innymi modele do montażu podtynkowego na suficie i ścianach, lampki LED z wtykiem do gniazda ściennego, lampy stojące i panele natynkowe, a także inteligentne lampy LED z wbudowanym modułem WiFi. W naszym sklepie dostępne są również lampy wewnętrzne LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu oraz solarne. Wszystkie modele oferowane w tej kategorii mają klasę energetyczną A lub A+. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym dziale oraz pozostałym asortymentem.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Moc nominalna
LED długość fali
Długość przewodu
LED - ilość diod
LED rodzaj
LED barwa
LED cyfrowe
LED strumień
LED kąt świecenia
LED kształt
LED montaż
LED żarówka gwint
Klasa szczelności
LED soczewka
Klasa energetyczna

Technologia LED

Lampy wewnętrzne LED są oparte o wykorzystanie diod elektroluminescencyjnych (z angielskiego light-emitting diode). Są one jednymi z najpopularniejszych półprzewodnikowych elementów elektronicznych. Przepływający przez diodę prąd elektryczny powoduje obniżenie poziomu energetycznego elektronów półprzewodnika, z którego zbudowany jest element. Następstwem jest wydzielenie energii, która przekształcana jest w kwant promieniowania elektromagnetycznego - foton. Diody wykonane z różnych materiałów promieniują najsilniej na różnych częstotliwościach światła widzialnego, dlatego do tworzenia lamp o różnych barwach wykorzystuje się zróżnicowane pod względem składu chemicznego substancje. Zmianę koloru może też powodować dostarczenie do diody prądu o innych parametrach lub nałożenie soczewki o odpowiedniej barwie. Na rynku dostępne są lampy LED generujące światło w niemal wszystkich odcieniach, dzięki czemu ta technologia znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w oświetleniu użytkowym, ale również dekoracyjnym - na przykład neonach czy światełkach choinkowych. Diody elektroluminescencyjne wykorzystuje się również w przypadkach, gdy niezbędne jest zapewnienie silnego strumienia światła przy ograniczeniu emisji promieniowania cieplnego, na przykład w reflektorach używanych w oświetleniu scenicznym. Warto pamiętać, że nawet najmniejsze lampy LED niemal zawsze zawierają wewnątrz więcej niż jedną diodę - w modelach przemysłowych może być ich nawet kilka tysięcy. Podobnie jest z diodami RGB i RGBW: choć umieszcza się je w pojedynczej obudowie, wewnątrz tak naprawdę znajduje się kilka diod o różnym składzie chemicznym, co umożliwia uzyskanie wielu kolorów oświetlenia.

Zalety lamp wewnętrznych LED

Lampy wykorzystujące diody emitujące światło mają wiele zalet, które sprawiają, że jest to świetna alternatywa dla innych technologii oświetleniowych. Ponieważ diody LED charakteryzują się dużą jasnością świecenia przy niewielkim poborze energii elektrycznej, lampy LED mogą działać bardzo wydajnie i jednocześnie zużywać małą ilość prądu. Ich skuteczność świetlna może dochodzić nawet do 300 lumenów na jeden wat zużytej energii, co sprawia, że są nawet kilkaset razy wydajniejsze niż tradycyjne żarówki wolframowe. Dodatkowo nie powodują one męczenia się wzroku i nie wytwarzają szkodliwego promieniowania ultrafioletowego, dlatego są całkowicie bezpieczne dla ludzkich oczu oraz skóry. Niemal cała energia elektryczna docierająca do diody jest przetwarzana na światło (zamiast na energię cieplną), co sprawia, że żarówki i lampy LED nie powodują zbędnego ogrzewania pomieszczeń (w przeciwieństwie do tradycyjnych lamp żarowych). Oświetlenie LED może przybierać w zasadzie dowolny kolor - zarówno ciepłe, neutralne i zimne odcienie bieli, jak i inne barwy. Ta właściwość sprawia, że diody elektroluminescencyjne świetnie sprawdzają się w zastosowaniach dekoracyjnych, na przykład lampkach choinkowych, ozdobach świetlnych, neonach czy oświetleniu scenicznym. Ogromną zaletą technologii LED jest także bezpieczeństwo - po uszkodzeniu na zewnątrz nie wydobywają się toksyczne substancje (jak na przykład szkodliwe opary rtęci w przypadku świetlówek), a same obudowy wykonuje się zazwyczaj z trwałych i nietłukących materiałów, na przykład tworzyw sztucznych.

Jakie produkty znajdziesz w tej kategorii?

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór lamp wewnętrznych LED o różnych parametrach, dzięki czemu będziesz mógł bez problemu wybrać produkt idealnie przystosowany do Twoich potrzeb. Oferujemy między innymi inteligentne lampy LED z wbudowanym modułem WiFi, które znakomicie sprawdzą się jako element instalacji oświetleniowej w inteligentnym budynku. Inteligentne lampy wewnętrzne LED umożliwiają dowolne regulowanie natężenia światła i jego barwy. Dzięki możliwości bezprzewodowego sterowania z poziomu aplikacji na urządzenie mobilne podłączenie ich do systemu smart home jest bardzo proste i nie wymaga prowadzenia dodatkowych przewodów, a podtynkowy sposób montażu sprawia, że prezentują się wyjątkowo estetycznie i zajmują niewiele miejsca. W tej kategorii znajdziesz też niewielkie lampki LED, które świetnie sprawdzą się w celu doświetlenia poszczególnych części pomieszczeń - oferujemy między innymi urządzenia wpinane bezpośrednio do gniazdka i mogące pełnić funkcję lampki nocnej, a także lampy stojące, które można umieścić na biurku lub szafce. W naszej ofercie dostępny jest również duży wybór paneli LED do montażu natynkowego o różnych kształtach, w tym modele okrągłe, kwadratowe i okrągłe typu slim. Oferujemy też tuby LED, które mogą zostać zamontowane w oprawach świetlówkowych, oraz wiele innych produktów w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w tej kategorii oraz z pozostałym asortymentem dostępnym w naszym sklepie.