Zestaw Premium z matami do kodowania - dla szkół

Indeks: OZB-20963 EAN: 5904422383145
Rozszerzony zestaw przeznaczony dla wszystkich grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Głównymi elementami zestawu są maty do kodowania "Kodowanie na dywanie". Mata 150 x 150 cm sprawdzi się w przypadku dużej ilości dzieci w grupie. Maty 100 x 100 cm pozwalają przeprowadzić zajęcia zarówno z dużą grupą, jak i w małych zespołach. W skład zestawu dodatkowo wchodzi 5 mini mat umożliwiających pracę indywidualną i zespołową przy stolikach. Dla najstarszej grupy przewidziany jest zestaw 26 zeszytów ćwiczeń z wykorzystaniem maty do kodowania. Zestaw wzbogacony jest również o serię książek „Kodowanie na dywanie”, komplet scenariuszy zawierających aktywności nakierowane na rozwój kompetencji społecznych oraz dostęp do kursów online i nagrań webinarów.
Zestaw Premium z matami do kodowania - dla szkół
5 199,99 zł
4 227,63 zł netto
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Na zamówienie
Producent: EduSense

Opis produktu: Zestaw Premium z matami do kodowania - dla szkół

Rozszerzony zestaw przeznaczony dla wszystkich grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Głównymi elementami zestawu są maty do kodowania "Kodowanie na dywanie". Mata 150 x 150 cm sprawdzi się w przypadku dużej ilości dzieci w grupie. Maty 100 x 100 cm pozwalają przeprowadzić zajęcia zarówno z dużą grupą, jak i w małych zespołach. Starannie dobrana liczba mat i elementów dodatkowych takich jak krążki, kartoniki, kubki, kodo kartoniki pozwala na wygodne przeprowadzenie zajęć w maksymalnie 3 grupach jednocześnie. W skład zestawu dodatkowo wchodzi 5 mini mat umożliwiających pracę indywidualną i zespołową przy stolikach. Dla najstarszej grupy przewidziany jest zestaw 26 zeszytów ćwiczeń z wykorzystaniem maty do kodowania. Zestaw wzbogacony jest również o serię książek „Kodowanie na dywanie”, komplet scenariuszy zawierających aktywności nakierowane na rozwój kompetencji społecznych oraz dostęp do kursów online i nagrań webinarów.

Zestaw Premium z matami do kodowania - dla przedszkoli

Zestaw Premium z matami do kodowania - dla przedszkoli.

Zestaw Premium z matami do kodowania - dla przedszkoli

Zawartość zestawu Premium.

Elementy w zestawie

 • 1 x dwustronna mata edukacyjna o wymiarach 150 x 150cm
 • 4 x dwustronna mata edukacyjna o wymiarach 100 x 100cm
 • 4 x dwustronna mata edukacyjna o wymiarach 50 x 55cm
 • 2 x komplet 350 dwustronnych krążków kompetencji
 • 2 x komplet 175 dwustronnych krążków matematycznych
 • 2 x komplet 175 dwustronnych krążków humanistycznych
 • 2 x komplet 1000 kolorowych kartoników do maty do kodowania
 • 4 x komplet Kodo kartoników do maty 50x55 cm
 • 1 x książka "Kodowanie na dywanie 3"
 • 1 x książka "Kodowanie na dywanie w przedszkolu"
 • 1 x książka "Kodowanie na dywanie Vademecum"
 • 2 x książka "Kodowanie na dywanie - obrazki w rymowankach ukryte"
 • 1 x książka "Kompetencje społeczne"
 • 1 x ksiażka "Książka Kodowanie na dywanie - Gry nie tylko matematyczne"
 • 1 x zestaw 26 ćwiczeń Kodowanie na dywanie
 • 2 x komplet 200 plastikowych kubeczków w 10 kolorach
 • 4 x certyfikowany kurs online „Kodowanie na macie w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”
 • 4 x nagranie Webinaru Premium 30 uniwersalnych aktywności z matą do kodowania - Ścieżka Kodowania
 • 2 x organizer do krążków

Mini maty do kodowania oraz maty 100 x 100 cm / 150 x 150 cm

Zestaw 5 sztuk "Mini mat do kodowania" to idealne uzupełnienie aktywności z wykorzystaniem dużych mat do kodowania "Kodowanie na dywanie". Dzieci w małych zespołach, parami lub indywidualnie będą utrwalać treści wprowadzone na dużej macie. Zestaw edukacyjny może być używany jako samodzielne, kompletne narzędzie do wprowadzania podstaw kodowania na etapie przedszkolnym.

Zestaw edukacyjny "Mini mata do kodowania" przeznaczony jest zarówno do wykorzystania w placówkach edukacyjnych, jak i do użytku prywatnego w domu. Wielkość pól na macie jest dopasowana do rozmiaru kubków, a ich liczba, do wieku i możliwości rozwojowych najmłodszych.

Mini mata do kodowania

Mini mata do kodowania.

Krążki do kodowania.

Krążki do kodowania.

Krążki do kodowania humanistyczne, matematyczne i kompetencji kluczowych

Krążki kompetencji kluczowych zawierają: zawody, flagi państw europejskich, pokarmy, ubrania, pojazdy, meble, cyfry i liczby, figury geometryczne, miary kątów, znaki działań matematycznych, pory roku, nazwy miesięcy, nazwy dni tygodnia, urządzenia cyfrowe, barwy podstawowe i barwy pochodne, instrumenty, grafiki związane z kinem i teatrem, symbole narodowe, czynności, kolory, emocje, 12 krążków ze znacznikami AR (rozszerzona rzeczywistość).

Krążki matematyczne zawierają: 

 • Komendy ruchu - strzałki kierunkowe, obroty, start, stop, oraz cyfry umieszczone na kołach w 9 kolorach
 • Znaki działań matematycznych - plus, minus, dzielenie, mnożenie, równe, większe, mniejsze oraz figury geometryczne umieszczone na kołach w 9 kolorach

Krążki humanistyczne zawierają: litery alfabetu polskiego i angielskiego, znaki interpunkcyjne, wiele wariantów kolorystycznych postaci, czynności, wielkości oraz ilustracje zwierząt, owoców, warzyw, przedmiotów, emocji.

1000 kolorowych kartoników do maty do kodowania

Kartoniki przeznaczone są do maty do kodowania. Różnorodność kolorów, odpowiedni rozmiar i zaokrąglone brzegi sprawiają, że bez problemu sprawdzą się w roli kolorowych pikseli. Kolorowe kartoniki to pomysł na dyktanda graficzne w dużym formacie, obrazki ułożone na podstawie instrukcji rymowanek czy na podstawie kodu binarnego. To pomoc dydaktyczna, która pozwala w ciekawy sposób wprowadzić dziecko w świat podstaw programowania, idealnie sprawdza się przy pracy zespołowej.

Kolorowe kartoniki do maty do kodowania

Kolorowe kartoniki do maty do kodowania.

Książka Kompetencje społeczne.

Książka "Kompetencje społeczne".

Książka "Kompetencje społeczne"

Scenariusze lekcyjne „Kompetencje społeczne” opracowane zostały przez Annę Świć w oparciu o zdobyte doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Każdy ze scenariuszy składa się z opisu zajęć zawierających elementy kodowania. W książce znajdują się ćwiczenia offline wykorzystujące matę do kodowania „Kodowanie na dywanie”, kolorowe kubki, krążki, klocki i inne łatwo dostępne materiały. Scenariusze zawierają dodatkowe materiały oraz karty z zadaniami dla dzieci. W każdym znajduje się również link do zadań przygotowanych w wersji zdalnej z wykorzystaniem platformy internetowej genial.ly. Na końcu każdego scenariusza znajduje się aktywność dodatkowa, podczas której wykorzystywane są roboty edukacyjne.

Seria książek: Kodowanie na dywanie 2, 3, Vademecum, Obrazki w rymowankach ukryte

Zestaw książek "Kodowanie na dywanie" to zbiór najbardziej lubianych przez dzieci aktywności okołoprogramistycznych, pomysły na zajęcia z wykorzystaniem aplikacji Scratch Junior oraz rady osoby, która wszystkie zaproponowane rozwiązania sprawdziła z powodzeniem w praktyce. Książki zawierają w sobie wiedzę teoretyczną oraz praktyczne przykłady wraz z ćwiczeniami.

Książka Kodowanie na dywanie - obrazki w rymowankach ukryte

Książka Kodowanie na dywanie - obrazki w rymowankach ukryte.

Certyfikowany kurs online - Kształtowanie kompetencji kluczowych w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Kształtowanie kompetencji kluczowych w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, to certyfikowany kurs online, w którym uwzględniono treści dotyczące rozwijania wszystkich 8 kompetencji kluczowych, zgodnie z zaleceniami Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 22 maja 2018 roku w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie (2018/C 189/01). Program kursu dzieli się na 8 modułów, prowadzą go Anna Świć i Rafał Mitkowski.

Zestaw 26 zeszytów ćwiczeń 5-6 latka Kodowanie na dywanie

Zestaw 26 ćwiczeń to publikacja adresowana do dzieci w wieku 5,6 lat. Jest to doskonała pomoc dydaktyczna do nauki podstaw kodowania. Zaproponowane ćwiczenia mają za zadanie utrwalić i uzupełnić aktywności offlinowe wykorzystujące matę do kodowania, kolorowe kubki czy klocki. Dzieci wykonują zadania, uczą się segregować elementy, dostrzegać rytmy czy schematy do tworzenia pierwszych skryptów przy pomocy symboli graficznych. Kolorując, wycinając, naklejając, uzupełniając brakujące elementy krok po kroku będą wkraczać w świat kodowania.

Webinar Premium "30 uniwersalnych aktywności z matą do kodowania - Ścieżka Kodowania"

„30 uniwersalnych aktywności z matą do kodowania - Ścieżka Kodowania”, to 3 godzinny webinar, na którym poznasz sprawdzone zabawy edukacyjne z wykorzystaniem maty do kodowania. Krok po kroku przedstawione zostaną zabawy, które z powodzeniem można wprowadzić do zajęć z dziećmi. Webinar prowadzą Anna Świć i Rafał Mitkowski.

Czego się dowiesz z webinaru?

 • Przekonasz się, że mata do kodowania, to uniwersalne narzędzie, które można wykorzystać praktycznie na każdych zajęciach,
 • Dowiesz się jak dobrać wielkość maty do grupy, z którą pracujesz,
 • Poznasz aktywności zarówno na kolorową jak i na pokratkowaną stronę maty,
 • Poznasz gry, w które zagrają dzieci całą grupą na macie do kodowania,
 • Poznasz aktywności, które rozwijają kompetencje kluczowe


Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: