Zestaw Premium z Genibotami i matami do kodowania - dla szkół

Indeks: OZB-20964 EAN: 5904422383152
Rozbudowany zestaw Premium przeznaczony dla nauczycieli i edukatorów pracujących z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat. Starannie dobrane narzędzia dydaktyczne pozwolą wprowadzać dzieci w świat kodowania z robotami edukacyjnymi Genibot. Zestaw umożliwia pracę w maksymalnie 3 grupach jednocześnie. Zestaw zawiera aż 700 krążków z różnymi obrazkami, 2000 kolorowych kartoników, 400 kolorowych kubków. Zestaw wzbogacony jest o serię książek „Kodowanie na dywanie”, komplet scenariuszy opisujących zajęcia z robotami, komplet scenariuszy zawierających aktywności nakierowane na rozwój kompetencji społecznych oraz dostęp do kursów online i nagrań webinarów.
Zestaw Premium z Genibotami i matami do kodowania - dla szkół
4 699,99 zł
3 821,13 zł netto
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Na zamówienie
Producent: EduSense

Opis produktu: Zestaw Premium z Genibotami i matami do kodowania - dla szkół

Rozbudowany zestaw Premium przeznaczony dla nauczycieli i edukatorów pracujących z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat. Starannie dobrane narzędzia dydaktyczne pozwolą wprowadzać dzieci w świat kodowania zarówno offline, z wykorzystaniem aktywności na macie do kodowania, jak i z robotami edukacyjnymi Genibot. Zestaw umożliwia pracę w maksymalnie 3 grupach jednocześnie. Zestaw zawiera aż 700 krążków z różnymi obrazkami, 2000 kolorowych kartoników, 400 kolorowych kubków. Są to narzędzia, które w połączeniu z robotami Genibot pozwolą zorganizować aktywności niezależnie od aktualnie realizowanych treści. Zestaw wzbogacony jest o serię książek „Kodowanie na dywanie”, komplet scenariuszy opisujących zajęcia z robotami, komplet scenariuszy zawierających aktywności nakierowane na rozwój kompetencji społecznych oraz dostęp do kursów online i nagrań webinarów.

Robot Genibot 

W zestawie znajdują się 2 roboty Genibot. Programowalny robot przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 roku życia. Robot może być programowany m.in. przy wykorzystaniu aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android, iOS oraz offline przy użyciu kart znajdujących się w zestawie.

Elementy znajdujące się w zestawie

 • 2 x robot Genibot
 • 2 x akcesoria do Genibota
 • 8 x zestaw kart do kodowania
 • 1 x dwustronna mata edukacyjna o wymiarach 150 x 150 cm
 • 2 x dwustronna mata edukacyjna o wymiarach 100 x 100 cm
 • 1 x komplet 350 dwustronnych krążków kompetencji
 • 1 x komplet 175 dwustronnych krążków matematycznych
 • 1 x komplet 175 dwustronnych krążków humanistycznych
 • 2 x komplet 1000 kolorowych kartoników do maty do kodowania
 • 2 x komplet 200 plastikowych kubeczków w 10 kolorach
 • 1 x książka "Kodowanie na dywanie Vademecum"
 • 1 x książka "Kodowanie na dywanie - obrazki w rymowankach ukryte"
 • 1 x książka "Kompetencje społeczne"
 • 1 x książka "Edukacja przedszkolna z Genibotem"
 • 1 x książka "Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem"
 • 4 x certyfikowany kurs online "Kompetencje społeczne z Genibotem i matą do kodowania"
 • 4 x certyfikowany kurs online "Wykorzystanie robotów Genibot w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej"
 • 4 x nagranie webinaru premium "30 uniwersalnych aktywności z robotami edukacyjnymi - Ścieżka Kodowania"
 • 2 x organizer do krążków
 • 1 x hub usb

Karty do kodowania

Zestaw kart służy do kodowania robota Genibot. Karty nie wymagają dostępu do sprzętu komputerowego. Programy ułożone z kart pozwalają wprowadzić robota w ruch i sprawić by wykonywał wybrane polecenia. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania podstawowych konstrukcji programistycznych. Uczy się jak stosować pętlę, warunki czy funkcje.

Przygotowana została także instrukcja jak korzystać z kart - zobacz.

Karty do kodowania

Karty do kodowania.

Mata do kodowania 100 x 100 cmMata do kodowania 100 x 100 cm.

Mata do kodowania 100 x 100 cm i 150 x 150 cm

Maty edukacyjne "Kodowanie na dywanie", znajdują szerokie zastosowanie w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Każda z mat jest dwustronna, jedna strona to stupolowa kratownica. Czerwone linie dzielą matę na symetryczne części. Osie na macie oznaczone są za pomocą cyfr i liter. Druga strona składa się z 81 kolorowych kół, pogrupowanych kolorystycznie po 9 z każdej barwy. Maty sprawdzą się podczas wprowadzania elementów programowania do zajęć dydaktycznych, będzie również idealną pomocą w edukacji matematycznej.

Krążki do kodowania matematyczne, humanistyczne i kompetencji kluczowych

Krążki kompetencji kluczowych zawierają: zawody, flagi państw europejskich, pokarmy, ubrania, pojazdy, meble, cyfry i liczby, figury geometryczne, miary kątów, znaki działań matematycznych, pory roku, nazwy miesięcy, nazwy dni tygodnia, urządzenia cyfrowe, barwy podstawowe i barwy pochodne, instrumenty, grafiki związane z kinem i teatrem, symbole narodowe, czynności, kolory, emocje, 12 krążków ze znacznikami AR (rozszerzona rzeczywistość).

Krążki matematyczne zawierają: 

 • Komendy ruchu - strzałki kierunkowe, obroty, start, stop, oraz cyfry umieszczone na kołach w 9 kolorach
 • Znaki działań matematycznych - plus, minus, dzielenie, mnożenie, równe, większe, mniejsze oraz figury geometryczne umieszczone na kołach w 9 kolorach

Krążki humanistyczne zawierają: litery alfabetu polskiego i angielskiego, znaki interpunkcyjne, wiele wariantów kolorystycznych postaci, czynności, wielkości oraz ilustracje zwierząt, owoców, warzyw, przedmiotów, emocji.

Krążki do kodowania matematyczne.Krążki do kodowania matematyczne.

1000 kolorowych kartoników do maty do kodowania1000 kolorowych kartoników do maty do kodowania.

1000 kolorowych kartoników do maty do kodowania

Kartoniki przeznaczone są do maty do kodowania. Różnorodność kolorów, odpowiedni rozmiar i zaokrąglone brzegi sprawiają, że bez problemu sprawdzą się w roli kolorowych pikseli. Kolorowe kartoniki to pomysł na dyktanda graficzne w dużym formacie, obrazki ułożone na podstawie instrukcji rymowanek czy na podstawie kodu binarnego. To pomoc dydaktyczna, która pozwala w ciekawy sposób wprowadzić dziecko w świat podstaw programowania, idealnie sprawdza się przy pracy zespołowej.

Książka "Kompetencje społeczne"

Scenariusze lekcyjne „Kompetencje społeczne” opracowane zostały przez Annę Świć w oparciu o zdobyte doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Każdy ze scenariuszy składa się z opisu zajęć zawierających elementy kodowania. W książce znajdują się ćwiczenia offline wykorzystujące matę do kodowania „Kodowanie na dywanie”, kolorowe kubki, krążki, klocki i inne łatwo dostępne materiały. Scenariusze zawierają dodatkowe materiały oraz karty z zadaniami dla dzieci. W każdym znajduje się również link do zadań przygotowanych w wersji zdalnej z wykorzystaniem platformy internetowej genial.ly. Na końcu każdego scenariusza znajduje się aktywność dodatkowa, podczas której wykorzystywane są roboty edukacyjne.

Książka "Kompetencje społeczne"Książka "Kompetencje społeczne".

Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem

Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem.

Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem

Scenariusze lekcyjne "Edukacja wczesnoszkolna z Genibotem" zostały opracowane przez Annę Świć. GeniBot jest robotem, którego można zaprogramować bez użycia sprzętu komputerowego, wykorzystując do tego karty ze specjalnymi znacznikami, które rozpoznaje robot. Sposób układania kart jest spójny z metodyką wprowadzania podstaw programowania na macie do kodowania. To bardzo ważne, szczególnie jeśli uczniowie pracowali lub pracują z matą. Robot wykorzystywany na zajęciach jest narzędziem dydaktycznym, a nie tylko zabawką. Dzięki temu dzieci uczą się przez zabawę, co jest naturalną formą zdobywania wiedzy i doświadczenia przez młodego człowieka.

Edukacja przedszkolna z Genibotem część I

Pakiet scenariuszy "Edukacja przedszkolna - Genibot", został opracowany przez Annę Świć w oparciu o zdobyte doświadczenie w pracy z dziećmi. Praca z Genibotem nie jest trudna, nie wymaga wielu przygotowań po stronie nauczyciela, ani posiadania specjalistycznych umiejętności. Tematy scenariuszy uwzględniają podstawę programową wychowania przedszkolnego. Pakiet zawiera ponad 90 stron gotowych pomysłów na zajęcia.

Edukacja przedszkolna z Genibotem część I.

Edukacja przedszkolna z Genibotem część I.

Książka Kodowanie na dywanie Vademecum
Książka Kodowanie na dywanie Vademecum.

Książka Kodowanie na dywanie Vademecum

Książka „Kodowanie na dywanie Vademecum” to zbiór porad i pomysłów z zakresu kodowania. Wykorzystasz je w przedszkolu, w szkole, w świetlicy, na zajęciach dodatkowych i w domu. Pierwsze dwa rozdziały dotyczą teorii, ale nie martw się, zostały napisane językiem, który zrozumie nawet osoba, która z nauką kodowania nie miała do tej pory do czynienia. Kolejne rozdziały to gotowe do wykorzystania propozycje aktywności z kolorowymi kubkami, z matą do kodowania, zarówno kratownicą jak i kolorowymi płaszczyznami, gry strategiczne, pomysły na zabawy w plenerze i wiele innych.

Książka Kodowanie na dywanie - obrazki w rymowankach ukryte

100 rymowanych instrukcji, na bazie których dzieci stworzą na macie do kodowania lub kartce papieru kolorowe wzory. Książka przeznaczona jest dla nauczycieli, którzy wprowadzają elementy kodowania do swoich zajęć. Instrukcje zostały pogrupowane tematycznie, każdy rozdział to 25 gotowych „zakodowanych” wierszyków związanych z daną porą roku. W przypadku najmłodszych dzieci najbardziej odpowiednią formą będzie odtworzenie gotowego wzoru. W tym przypadku również można wykorzystać zaproponowane obrazki. Układanie „zakodowanych” obrazków na macie świetnie sprawdza się jako element rozpoczynający zajęcia, wstęp określający temat tygodniowy lub główny temat wybranego dnia.

Książka Kodowanie na dywanie - obrazki w rymowankach ukryte

Książka Kodowanie na dywanie - obrazki w rymowankach ukryte.

Certyfikowany kurs online - Wykorzystanie robotów GeniBot w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Certyfikowany kurs online dla nauczycieli, edukatorów oraz wszystkich, którzy chcą wykorzystywać roboty Genibot w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Trwa 8 godzin. Autorami kursu są Anna Świć oraz Rafał Mitkowski. Profesjonalni trenerzy przy pomocy filmów, prezentacji i opisów pokazują jak można używać i wykorzystywać roboty Genibot na zajęciach dydaktycznych.

Certyfikowany kurs online - Kurs Kompetencje społeczne z Genibotem i matą do kodowania

Certyfikowany kurs "Kompetencje społeczne z Genibotem i matą do kodowania", trwa 6 godzin. Pokazuje jak można kształtować kompetencje społeczne u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wykorzystując do tego matę do kodowania „Kodowanie na dywanie” i roboty edukacyjne Genibot. Kurs prowadzą doświadczeni trenerzy: Anna Świć i Rafał Mitkowski. Uczestnicy kursu będą mieli dostęp do zamkniętej grupy Facebook „Uczestnicy kursów online Ani i Rafała”, stworzonej tylko dla nich, w której będą pozostawać w stałym kontakcie z prowadzącymi kurs.

Webinar Premium "30 uniwersalnych aktywności z z robotami edukacyjnymi - Ścieżka Kodowania

Trzygodzinny webinar „30 uniwersalnych aktywności z robotami edukacyjnymi”, przedstawia propozycje aktywności z wykorzystaniem robotów Genibot i Ozobot. Krok po kroku pokazuje jak wprowadzać roboty do zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz jak maksymalnie wykorzystać ich funkcjonalności, także te mniej popularne.

Webinar Premium to transmisja wideo, którą można obejrzeć w formie nagrania wideo w dowolnym czasie. Do uruchomienia nagrania webinaru wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do Internetu (komputer, laptop, tablet, smartfon).


Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Zestaw Premium z Genibotami i matami do kodowania - dla szkół

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Anna 06.10.2022 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: