Narzędzie do zdejmowania wydruków - 3szt. - Bambu Lab

Indeks: BML-24037 EAN: 6975337030805
Bambu Lab Scraper to innowacyjny zestaw trzech skrobaków, które zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach drukarek 3D. Te specjalistyczne narzędzia umożliwiają łatwe i bezpieczne oddzielanie wydruków 3D od platformy roboczej, minimalizując ryzyko uszkodzenia zarówno wydruku, jak i samej drukarki.
Narzędzie do zdejmowania wydruków - 3szt. - Bambu Lab
25,99 zł
21,13 zł netto
Zapłać później
Dostawa 20 szt. zaplanowana na 2024-04-30
Oczekiwanie na dostawę
Producent: Bambu Lab

Opis produktu: Narzędzie do zdejmowania wydruków - 3 szt. - Bambu Lab

Narzędzie do zdejmowania wydruków ze stołu drukarki 3DBambu Lab Scraper to innowacyjny zestaw trzech skrobaków, które zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach drukarek 3D. Te specjalistyczne narzędzia umożliwiają łatwe i bezpieczne oddzielanie wydruków 3D od platformy roboczej, minimalizując ryzyko uszkodzenia zarówno wydruku, jak i samej drukarki. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i przemyślanemu designowi, skrobaki Bambu Lab Scraper są niezastąpione w każdym warsztacie zajmującym się drukiem 3D.

Narzędzie do zdejmowania wydruków - 3 szt. - Bambu Lab.
Bambu Lab Scraper to innowacyjny zestaw trzech skrobaków, które zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach drukarek 3D.

Cechy szczególne 

  • Wysoka jakość wykonania - skrobaki wykonane są z wytrzymałej stali SK5, co zapewnia ich długotrwałe użytkowanie i odporność na zużycie
  • Kompatybilność - narzędzia są kompatybilne z wszystkimi modelami drukarek 3D, co czyni je uniwersalnym rozwiązaniem dla wielu użytkowników

Specyfikacja produktu

  • Producent: Bambu Lab
  • Typ narzędzia: skrobak
  • Materiał: stal SK5
  • Kolor: srebrny
  • Kompatybilny ze wszystkimi modelami drukarek 3D

Zdejmowanie wydruków 3D z pola roboczego drukarki 3D

Ostrożne zdejmowanie druku 3D po zakończeniu procesu drukowania jest ważne, aby uniknąć uszkodzeń drukowanej części oraz zapewnić skuteczne i bezpieczne usunięcie z podłoża drukowania. Kiedy proces drukowania zostanie ukończony, pod żadnym pozorem nie zdejmuj wydrukowanego obiektu natychmiast! W pierwszej kolejności, należy odczekać na ostudzenie struktury materiału, z którego wykonany jest obiekt. Niektóre materiały, zwłaszcza tworzywa termoplastyczne, mogą być podatne na deformacje w wyniku zbyt szybkiego schłodzenia. Zdejmując wydrukowany obiekt, warto skorzystać ze specjalnego narzędzia do zeskrobywania, takim jak scrapery w oferowany 3-częściowym zestawie od Bambu Lab. Takie skrobaki mogą być pomocne w delikatnym oddzieleniu druku od stołu drukującego bez szkody dla wydrukowanego obiektu. Narzędzia od Bambu Lab są wykonane z elastycznego materiału, dzięki czemu możemy łatwo uniknąć zadrapań na powierzchni stołu drukarki lub obiektu wydrukowanego. Aby zapobiec nagłym zmianom temperatury, warto skorzystać z opcji stopniowej regulacji temperatury stołu drukującego. Wówczas zmniejszenie temperatury stołu po zakończeniu drukowania może sprawić, że materiał obiektu wydrukowanego stanie się mniej lepki.

Inne pomocne wskazówki - zdejmowanie gotowego druku 3D

Oprócz podstawowych zasad dotyczących bezpiecznego usuwania wydruków 3D ze stołu drukarki, warto korzystać z zabezpieczeń na stole drukarki 3D. W przypadku stosowania specjalnych powłok adhezyjnych, takich jak taśmy kaptonowe, należy sprawdzić, czy są one równomiernie nałożone. Pomocne jest także naprowadzanie skrobaka pod kątem, zamiast wprowadzać narzędzie prosto pod druk. Taki zabieg pomaga w delikatnym oddzieleniu krawędzi druku od stołu. Warto także sprawdzić, czy istnieją specjalne zalecenia dotyczące temperatury stołu, a także zdejmowania druku dla poszczególnych materiałów filamentów. Przeczytaj zalecenia producenta materiału, aby uzyskać najbardziej odpowiednie informacje.

Ostrożne zdejmowanie druku 3D jest kluczowe dla utrzymania jakości drukowanych części i zapewnienia trwałości stołu drukującego. Każdy materiał może mieć swoje specyficzne wymagania, więc warto dostosować techniki zdejmowania do rodzaju używanego filamentu i stołu drukującego.

Szerokość opakowania 20 cm
Wysokość opakowania 4 cm
Głębokość opakowania 14 cm
Masa opakowania 0.04 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: