Bezpiecznik samochodowy Midi 25A - 10szt.

Indeks: KAB-08815 EAN: 5900804009634

Bezpiecznik samochodowy w rozmiarze Midi (19 mm) o wartości 25 A. Zestaw zawiera 10 sztuk.

Bezpiecznik samochodowy Midi 25A - 10szt.
3,30 zł
2,68 zł netto
Bezpiecznik samochodowy Midi - natężenie prądu:
Producent: OEM

Opis produktu: Bezpiecznik samochodowy Midi 25 A - 10 szt.

Bezpiecznik samochodowy w rozmiarze Midi (19 mm) o wartości 25 A. Bezpieczniki samochodowe zabezpieczają instalacje elektryczne przed ich możliwym uszkodzeniem z powodu wystąpienia nadmiernego natężenia prądu.

Elementy sprzedawane w pakiecie po 10 sztuk w plastikowym opakowaniu.

Specyfikacja bezpiecznika

  • Rodzaj bezpiecznika: samochodowy
  • Kolor obudowy: bezbarwny
  • Natężenie: 25 A
  • Rozmiar bezpiecznika: 19 mm

Bezpiecznik samochodowy Midi 25 A - 10 szt.

Bezpiecznik samochodowy Midi 25 A - 10 szt.

Czym są bezpieczniki samochodowe i po co się je stosuje?

Wszystkie samochody, które możemy spotkać na naszych drogach, oprócz tego, że jeżdżą, mają ze sobą wspólne to, że są one zbudowane z licznych podzespołów, które ze sobą współpracują – to podobnie jak organizmy żywe nasze i naszych braci mniejszych. W skład najważniejszych podzespołów w konstrukcji samochodu wchodzą m.in. układ zawieszenia, który obejmuje wahacze, amortyzatory, belkę skrętną i kolumny McPhersona, silnik z osprzętem w postaci układu wtryskowego, aparatu zapłonowego, układu chłodzenia, instalacja klimatyzacji zawierająca chłodnicę, kompresor, skraplacz i parownik (pamiętajmy o regularnej wymianie filtra HEPA!), a także instalacja elektryczna, która jest całkiem podobna w uproszczeniu do instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych. Znajdziemy tu m.in. żarówki lamp przednich i tylnych, oświetlenie wnętrza, tablicy zegarów i lampki kontrolne, wentylator nawiewu, a także sterownik silnika z immobiliserem. Wszystkie te podzespoły są zabezpieczone za pomocą bezpieczników zaprojektowanych pod określony prąd znamionowy. Podobnie jak w domowej instalacji elektrycznej zadziałanie bezpieczników samochodowych chroni przed uszkodzeniami w odbiornikach wskutek przeciążeń prądowych.

Kiedy należy wymienić bezpiecznik samochodowy?

Jeśli odnotowaliśmy, że jeden lub kilka bezpieczników w instalacji elektrycznej naszego samochodu uległo przepaleniu, to znaczy, że udało się uchronić instalację elektryczną samochodu przed znacznie gorszymi uszkodzeniami. Jest to także równoznaczne z tym, że obwody, w których przepaliły się bezpieczniki, przestają działać. Pierwszym krokiem w usunięciu awarii jest określenie, gdzie znajduje się przepalony bezpiecznik – w pojazdach znajduje się często kilka skrzynek z bezpiecznikami, a ich lokalizacja może się zwykle różnić w zależności od modelu pojazdu i producenta. Przykładowo skrzynki bezpiecznikowe mogą być umieszczone obok przekaźników pod kolumną kierowniczą lub pod pokrywą komory silnika w pobliżu akumulatora. Tu warto zapoznać się ze schematem instalacji elektrycznej samochodu, który najczęściej uwzględnia również schemat tablicy bezpiecznikowej. Następnym krokiem jest sprawdzenie skrzynki bezpieczników i zidentyfikowanie przepalonego bezpiecznika. Zaleca się jednak ponowne sprawdzenie wszystkich bezpieczników w skrzynce, szczególnie jeśli pojazd wykazuje częste problemy z instalacją elektryczną. Zlokalizowany bezpiecznik wymaga sprawdzenia pod kątem oznak uszkodzenia połączenia lub stopionych metalowych przewodów wewnątrz niego. Aby potwierdzić przepalenie bezpiecznika, możesz użyć omierza lub testera ciągłości obwodu z sygnalizacją akustyczną.

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 1.6 cm
Głębokość opakowania 8 cm
Masa opakowania 0.013 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Bezpiecznik samochodowy Midi 25A - 10szt.

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Przemek 02.11.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: