Opis produktu: Listwa LED RGB WS2812 5050 x 8 diod - 53mm
Listwa złożona z 8 indywidualnie adresowanych diod LED RGB ze zintegrowanym sterownikiem. Do obsługi modułu wystarczy jeden pin mikrokontrolera, np. Arduino. Diody umieszczone są w równych odległościach na listwie o długości 53 mm. Każda z nich pobiera prąd do 20 mA, co w tym przypadku daje łączną wartość ok. 160 mA. Listwę można zasilać napięciem od 4 V do 7 V.
Zastosowany protokół komunikacyjny umożliwia łączenie szeregowe diod. Kolejny łańcuch należy podpiąć do złącza wyjściowego, łącząc ze sobą odpowiednio 4-7VDC, GND oraz DOUT z DIN. Producent zaznacza, że przy korzystaniu z więcej niż 500 diod, może nie wystarczyć pamięci RAM w układzie Arduino Uno.
Podłączenie listwy LED
Urządzenie posiada cztery wyprowadzenia:- GND - masa modułu
- 4-7VDC - napięcie zasilania, 20 mA prądu na jedną diodę
- DIN - cyfrowy sygnał sterujący z mikrokontrolera
- DOUT - wyjście do podłączenia następnego pierścienia
Produkt kompatybilny z Arduino i Raspberry Pi Produkt działa z bibliotekami NeoPixel od Adafruit:
|
W naszej ofercie dostępne również inne moduły z diodami WS2812.
Specyfikacja listwy LED RGB WS2812
- Napięcie zasilania: od 4 V do 7 V
- Pobór prądu: ok. 20 mA dla jednej diody
- Zastosowane diody: LED RGB WS2812 (dokumentacja)
- Ilość diod: 8
- Wymiary listwy: 53 x 10 mm
Moduł LED RGB 8 x WS2812
Niewielka listwa LED RGB, której konstrukcja opiera się na popularnych, cyfrowych diodach adresowalnych typu WS2812. Moduł składa się z ośmiu diod w rozmiarze 5050 – łączna długość płytki drukowanej wynosi 53 mm, a szerokość – 10 mm.
Listwa LED RGB WS2812 5050 x 8 diod – 53mm może być zasilana napięciem z zakresu od 4 do 7 V. Podczas pracy pobiera maksymalnie 160 mA prądu – dokładna wartość zależy od liczby włączonych w danej chwili diod oraz jasności ich poszczególnych struktur. Oprócz padów lutowniczych, służących do podłączenia zasilania, moduł posiada dwie linie cyfrowe: DIN (wejście komend do połączenia z procesorem) oraz DOUT (służące do podpięcia linii DIN kolejnego modułu – w celu stworzenia tzw. struktury daisy chain).
Diody adresowalne i Arduino
Ogromną zaletą modułów bazujących na diodach adresowalnych jest możliwość sterowania nie tylko pojedynczymi elementami, ale nawet sporych rozmiarów matrycami, za pomocą zaledwie jednego lub dwóch pinów mikrokontrolera. Stopień uproszczenia konstrukcji sterownika jest zatem nie do przecenienia – w rzeczywistości, do realizacji naprawdę złożonych efektów wizualnych RGB wystarczy… sam mikrokontroler.
Ogromna popularność diod adresowalnych z serii WS2812 sprawiła, że powstała nawet specjalna biblioteka dla Arduino, niebywale ułatwiająca obsługę generowania kolorów z 24-bitowej palety. Kody źródłowe biblioteki Adafruit NeoPixel, wraz z przejrzystymi przykładami jej zastosowania, można znaleźć w serwisie GitHub.
Listwa LED RGB WS2812 5050 x 8 diod - 53mm
Produkt to listwa LED RGB złożona z 8 indywidualnie adresowanych diod LED. Dzięki przemyślanemu systemowi przeznaczonemu do sterowania każdą diodą z osobna wystarczy zaledwie jedno wyjście w mikrokontrolerze do tego celu.
Urządzenie ma 53 milimetry długości, 10 mm szerokości i jest doskonale przystosowane do współpracy na przykład z minikomputerem Arduino.
LED RGB 5050
Diody rozmieszczone są w równych odległością i każda z nich pobiera prąd nieprzekraczający 20 mA. Cała listwa może być zasilana napięciem mieszczącym się w granicach od 4 do 7 V.
Gęste rozmieszczenie ośmiu diod obok siebie sprawia, że cała listwa emituje dużą ilość światła. Możliwość kontroli parametrów świetlnych każdej z diod sprawia, że można uzyskać bardzo atrakcyjne efekty, odpowiednio oprogramowując urządzenie. Bardzo praktyczna jest również możliwość łączenia większej ilości listew ze sobą - w takim przypadku należy jedynie pamiętać o dopasowaniu odpowiedniego źródła zasilania.
Przydatne linki |