Filtruj według
Cena
149 409
Producent
Więcej (467) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Myjki ultradźwiękowe

Ilość produktów: 5
Loading...

Myjka ultradźwiękowa Codyson 0,6l 50W CD3800

Myjka do naprawy i konserwacji elementów elektronicznych, czyści przy pomocy ultradźwięków w niedostępnych miejscach. Urządzenie ma pojemność 600 ml, moc 50 W , posiada...
Indeks: LUT-03985
Indeks: LUT-03985
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Cena podstawowa 199,90 zł Cena 199,90 zł
  • Darmowa dostawa

Myjka ultradźwiękowa Codyson 0,75l 50W CD-7910

Myjka do naprawy i konserwacji elementów elektronicznych, czyści przy pomocy ultradźwięków w niedostępnych miejscach. Urządzenie ma pojemność 750 ml, moc 50 W oraz posiada...
Indeks: LUT-06081
Indeks: LUT-06081
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Cena podstawowa 259,90 zł Cena 259,90 zł
  • Darmowa dostawa

Myjka ultradźwiękowa 0,6l 35W VGT-800

Myjka ultradźwiękowa o pojemności 600 ml do czyszczenia zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach. Chętnie stosowana przez osoby mające styczność z antykami, narzędziami...
Indeks: AST-13955
Indeks: AST-13955
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Cena podstawowa 189,90 zł Cena 189,90 zł
  • Darmowa dostawa

Myjka ultradźwiękowa Jeken 1,4l 70W CE-6200A

Myjka do naprawy i konserwacji elementów elektronicznych, czyści przy pomocy ultradźwięków w niedostępnych miejscach. Urządzenie ma pojemność 1,4 l, moc 70 W, posiada możliwość...
Indeks: LUT-02769
Indeks: LUT-02769
Chwilowo niedostępny
Oczekiwanie na potwierdzenie daty dostawy
Cena podstawowa 409,00 zł Cena 409,00 zł
  • Darmowa dostawa

Myjka ultradźwiękowa Xtreme 0,6l 35W WU-01 - Urządzenie czyszczące drobne przedmioty

Urządzenie WU-01  stworzone przez producenta Xtreme, przeznaczone jest do czyszczenia drobnych przedmiotów codziennego użytku. Wnętrze wanienki zostało wykonane ze stali...
Indeks: PRO-18543
Indeks: PRO-18543
Chwilowo niedostępny
Oczekiwanie na potwierdzenie daty dostawy
Cena podstawowa 149,00 zł Cena 149,00 zł
  • Darmowa dostawa

Jak działa myjka ultradźwiękowa?

Wszystkie myjki ultradźwiękowe opierają swoje działanie na zjawisku kawitacji. Polega ono na samoczynnym, przyrostowym zwiększaniu objętości mikropęcherzyków gazów (powietrza), zawartych w roztworze myjącym, pod wpływem działania na nie fal ultradźwiękowych o relatywnie niskiej częstotliwości. Myjka ultradźwiękowa to urządzenie, w którym jeden z głównych elementów (zbiornik) jest wykonany najczęściej ze stali nierdzewnej.

Pęcherzyki stopniowo rosną, po czym następuje ich implozja – a ta z kolei wiąże się z ogromnymi i bardzo dynamicznymi zmianami ciśnienia w ich objętości. Zmiany te, zachodzące w niezwykle krótkim czasie i na mikroskopijnych obszarach, powodują odrywanie zanieczyszczeń od powierzchni czyszczonego przedmiotu. Dlatego właśnie w myjkach stosowane są częstotliwości rzędu kilkudziesięciu kiloherców, a moc generowanych fal ultradźwiękowych wpływa na efektywność czyszczenia i możliwą do użycia ilość roztworu. Myjnie ultradźwiękowe ze względu na wysoki poziom użytkowania są wykorzystywane m.in. do czyszczenia akcesoriów kosmetycznych.

Zastosowania myjek ultradźwiękowych

Oprócz czyszczenia płytek drukowanych po procesach lutowania, myjki ultradźwiękowe doskonale nadają się także do szeregu innych zastosowań. Przykładowo, w serwisach urządzeń elektronicznych (m.in. GSM), myjki są używane do czyszczenia mocno zabrudzonych płyt głównych naprawianych sprzętów.

Z technologii mycia ultradźwiękowego chętnie korzystają też profesjonaliści z innych dziedzin – np. stomatolodzy (do dekontaminacji narzędzi chirurgicznych i protez zębowych), kosmetyczki (czyszczenie narzędzi i wyposażenia, a nawet dezynfekcja akcesoriów kosmetycznych) czy osoby zajmujące się renowacją antyków (usuwanie zabrudzeń z przedmiotów metalowych). Myjka ultradźwiękowa ACDS doskonale sprawdza się w innych gabinetach medycznych.

W zastosowaniach amatorskich urządzenia te są bardzo chętnie wykorzystywane np. przez fanów gier bitewnych do czyszczenia niewielkich figurek o złożonych kształtach, których liczne i wąskie zakamarki utrudniają lub wręcz uniemożliwiają dokładne usunięcie starych zabrudzeń. Ponadto w myjkach ultradźwiękowych można bezpiecznie oczyszczać nawet bardzo delikatne przedmioty. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem kategorii lutowania, w którym można znaleźć cyny i pasty lutownicze, odsysacze i plecionki lutownicze, uchwyty i lupy oraz wiele innych.

Myjki ultradźwiękowe w ofercie sklepu Botland

W naszej ofercie znajdziesz szereg różnego rodzaju myjek ultradźwiękowych, doskonałych zarówno do sporadycznych zastosowań amatorskich, jak i pracy w profesjonalnych warsztatach, pracowniach czy serwisach GSM. Dodatkowo w myjkach ultradźwiękowych CDS o wysokiej skuteczności mycia można z powodzeniem wykorzystywać w domowym warsztacie. Dodatkowo możliwośc użycia wody kranowej rozszerza zastosowanie urządzenia.

Najmniejsze i najprostsze modele, np. EMK-998 o mocy 35 W i pojemności zbiornika 700 ml czy VGT-800 (35 W, 600 ml) doskonale nadają się do czyszczenia niewielkich figurek czy mniejszych płytek drukowanych.

Do zastosowań profesjonalnych oraz do usuwania trudniejszych zabrudzeń ze sprzętów domowych przyda się myjka ultradźwiękowa Codyson CD3800 o mocy aż 50 W. Natomiast serwisach i montażowniach elektroniki świetnie sprawdzi się solidny model Jeken CE-6200A o mocy 70 W i pojemności aż 1,4 l.