Home Assistant Green - inteligentna centralka - Nabu Casa NC-GREEN-1175

Indeks: NCA-24319 EAN: 794677011758
Centrala pozwala w prosty sposób zbudować system automatyki domowej na platformie Home Assistant. Jest prosta w obsłudze i współpracuje z ponad 1000 platform, co sprawia, że może obsługiwać ogromną ilość różnorodnych urządzeń Smart Home. Centralka zamknięta jest w praktycznej przezroczystej obudowie, a jej dolna część pełni również funkcję radiatora, który odprowadza ciepło z urządzenia.
Home Assistant Green - inteligentna centralka - Nabu Casa NC-GREEN-1175
479,99 zł
390,24 zł netto
Zapłać później
Producent: Nabu Casa

Opis produktu: Home Assistant Green - inteligentna centralka - Nabu Casa NC-GREEN-1175

Wnieś swój Smart Home na wyższy poziom dzięki inteligentnej centralce Home Assistant Green! Pozwala ona w prosty sposób zbudować system automatyki domowej na platformie Home Assistant. Jest zintegrowana z ponad 1000 platform, umożliwiając sterowanie setkami tysięcy inteligentnych urządzeń. Aby uruchomić centralkę, wystarczy podłączyć przewód zasilający oraz Ethernet. Zostanie ona automatycznie zaktualizowana do najnowszej wersji systemu Home Assistant, a aplikacja mobilna poprowadzi Cię krok po kroku przez proces konfiguracji. Model Home Assistant Green oparty jest na czterordzeniowym procesorze 1,8 GHz, posiada 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci eMMC, zapewniając szybką i płynną obsługę. Centralka przechowuje Twoje dane lokalnie, dzięki czemu są one całkowicie bezpieczne. Zamknięta jest w praktycznej przezroczystej obudowie, a jej dolna część pełni również funkcję radiatora, który odprowadza ciepło z urządzenia.

Home Assistant Green - inteligentna centralka - Nabu Casa NC-GREEN-1175.

Zintegrowany radiator odprowadza ciepło z urządzenia.

Przyjazna dla użytkownika 

Obsługa centralki nie wymaga zaawansowanych umiejętności technicznych, więc zarządzanie automatyką domową staje się dostępne dla każdego. Platforma Home Assistant posiada przyjazny interfejs i oferuje szerokie wsparcie ogromnej społeczności, co jest ważne zwłaszcza dla nowych użytkowników. 

Szeroka kompatybilność 

Centralka Home Assistant Green jest zintegrowana z ponad 1000 platform automatyki domowej, co oznacza, że może współpracować z ogromną ilością inteligentnych urządzeń, od oświetlenia, przez ogrzewanie, aż po systemy bezpieczeństwa. Jeżeli posiadasz już urządzenia oparte na systemach Apple HomeKit, Google Home, Samsung SmartThings czy Amazon Alexa, bez problemu przeniesiesz ich dane do Home Assistant i obsłużysz je wszystkie za pomocą jednej aplikacji

Inteligentna centralka od firmy Nabu Casa.

Stwórz bezpieczny Smart Home dzięki Home Assistant Green.

Bezpieczeństwo danych

Platforma kładzie szczególny nacisk na ochronę danych i prywatności użytkowników. W przeciwieństwie do wielu innych rozwiązań Smart Home, które wykorzystują chmurę, Home Assistant Green przechowuje wszystkie dane lokalnie, co znacząco ogranicza ryzyko ich wycieku czy nieautoryzowanego dostępu. Ponadto, regularne aktualizacje zapewniają ochronę przed nowymi zagrożeniami i lukami bezpieczeństwa, co jest niezwykle ważne w szybko rozwijającym się świecie cyberprzestępstw. 

Co to jest Home Assistant?

Home Assisant to system operacyjny typu open-source, którego priorytetem jest lokalne sterowanie urządzeniami oraz zachowanie przy tym prywatności. System posiada wsparcie ogromnej społeczności. Obsługuje webowy interfejs użytkownika, do którego podłączyć się można za pomocą przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji na systemy Android oraz iOS. System współpracuje z asystentami głosowymi, takimi jak Google Home i Amazon Alexa. Asystent głosowy umożliwia lokalną kontrolę inteligentnych urządzeń domowych, oferując lepsze bezpieczeństwo, większą niezawodność i większą elastyczność niż wiele urządzeń podłączonych do chmury.

System operacyjny Home Assistant.

Elementy wchodzące w skład zestawu.

Specyfikacja techniczna centralki

 • Model: NC-GREEN-1175
 • Mikrokontroler: RK3566 Arm Cortex-A55
 • Taktowanie: 1,8 GHz
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Pamięć eMMC: 32 GB
 • Złącza:
  • DC 5,5 / 2,1 mm
  • 2x USB A 2.0
  • HDMI
  • Gigabit Ethernet
  • microSD
 • Napięcie zasilania: 12 V / 1 A
 • Materiał wykonania: półprzezroczyste tworzywo sztuczne, anodowane aluminium
 • Temperatura przechowywania: od 0°C do 40°C
 • Wymiary: 112 x 112 x 32 mm
 • Masa: 340 g

Zawartość zestawu

 • Home Assistant Green
 • Przewód Gigabit Ethernet
 • Zasilacz 12 V / 1 A
 • Skrócona instrukcja obsługi

Inteligentny budynek Centrala
Komunikacja LAN
Szerokość opakowania 23.3 cm
Wysokość opakowania 13.1 cm
Głębokość opakowania 5.7 cm
Masa opakowania 0.672 kg

Lesio

03/11/24

Pytanie: Witam. 1. Czy centralka ma wbudowany moduł zigbee? Rozumiem, że sterowanie urządzeń WLAN jest "w pakiecie". Jeśli nie ma ZigBee - jak rozwiązać ten problem? Przez rozszerzenie/dongle czy lepiej wybrać inna bramkę? 2. Jak wygląda backupowanie tej platformy? Dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedź: Niestety Home Assistant Green nie posiada wbudowanego modułu ZigBee, lecz istnieje dedykowany dongle SkyConnect, który jest rozpoznawany od razu po wpięciu do portu USB centralki, a jego konfiguracja jest banalnie prosta, wystarczy jedno kliknięcie.
https://botland.com.pl/centralki-i-bramki-sieciowe/22759-home-assistant-skyconnect-usb-stick-zgodny-z-zigbeematterthread-794677011635.html

Istnieje kilka form backupowania:
- zewnętrzny dysk: można użyć zewnętrznego dysku wpiętego do portu USB
- dodatek Home Assistant Google Drive Backup: łączy się z danym kontem Google Drive, gdzie tworzy folder Home Assistant Snapshots. Można backupować całość lub tylko wybraną część systemu, a także ustawić ilość i interwał tworzenia kopii oraz usuwania, można także zablokować usuwanie danej kopii systemu.
- dysk sieciowy

Opinie o produkcie

Home Assistant Green - inteligentna centralka - Nabu Casa NC-GREEN-1175

4.9/5

Średnia Ocena

15

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Daniel 14.05.2024 Potwierdzony zakup
Jest wszystkim tym czym się reklamuje. Dobra jakość wykonania, śmiga aż miło. Preflashowany z systemem, wszystko się aktualizuje samo, naprawdę super wygoda!
Maciej 22.04.2024 Potwierdzony zakup
Najważniejsze że przesyłka dotarła bardzo szybko 💪 Co do samej centralki - wszystko działa bez zarzutu.
Adrian 25.03.2024 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Naprawdę świetny produkt! Łatwy w użyciu, ale potężny, idealny sprzęt do rozpoczęcia z HA!
Jan H. 24.03.2024 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
problemowa instalacja, bardzo dobrze zapakowane, profesjonalne wykonanie
Sarunas 04.03.2024 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Ładny kompaktowy komputer do Home Assistant. Działa od razu po wyjęciu z pudełka. Zainstalowany system operacyjny, nie trzeba tworzyć obrazu itp. Dobry dla początkujących.
RV 18.02.2024 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Mógłby się trochę lepiej spisywać, ale działa zgodnie z zamierzeniem :)
Karol 22.04.2024 Potwierdzony zakup
Jarosław 22.04.2024 Potwierdzony zakup
Rafał 14.03.2024 Potwierdzony zakup
Michael 13.05.2024 Potwierdzony zakup
Valeriy 05.05.2024 Potwierdzony zakup
Dirk 12.04.2024 Potwierdzony zakup
Vidmantas 04.03.2024 Potwierdzony zakup
Johannes 22.02.2024 Potwierdzony zakup
Jürgen 09.02.2024 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: