Opis produktu: Raspberry Pi CM4 Compute Module 4 - 2 GB RAM + 16 GB eMMC - CM4002016
Raspberry Pi CM4 to zminiaturyzowana wersja minikomputera Raspberry Pi 4B. Moduł posiada możliwości klasycznej maliny z interfejsami wyprowadzonymi na dwa złącza wielopinowe kompatybilne z gniazdami płytki CM4IO Board. Płytka oparta została na procesorze Broadcom BCM2711 z 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci eMMC. Moduły Compute przeznaczone są do zastosowań przemysłowych, nie zostały one wyposażone w złącza typu USB, HDMI, itp.
Wyprowadzenia Raspberry Pi Compute Module 4.
Ta wersja nie została wyposażona w łączność WiFi / Bluetooth.
Moduł CM4 zamontowany na płytce CM4IO.
Specyfikacja CM4 Compute Module
- Procesor: Broadcom BCM2711 / 1,5 GHz
- Rdzeń: ARM Cortex A72 / 64-bit
- Zasilanie: 5 V
- Interfejsy:
- Gigabit Ethernet
- 1x USB 2.0
- 28 GPIO
- karty pamięci microSD / eMMC (dla wersji bez wbudowanej pamięci)
- dual HDMI
- 2-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 2-liniowy MIPI CSI dla kamery
- 4-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 4-liniowy MIPI CSI dla kamery
- Pamięć RAM: 2 GB
- Pamięć eMMC: 16 GB
- Ethernet: 1000 Mb/s
- Złącze: 2x 104 pin
- Wymiary: 55 x 40 mm
W naszej ofercie znajdziesz również Raspberry Pi CM4 w innych konfiguracjach. |
Konstrukcja modułu pozwala na wykorzystanie go wszędzie tam, gdzie użycie dużej wersji przez jej wymiary byłoby niemożliwe. Najczęściej stosowany w wielomodułowych klastrach. |
Raspberry Pi Compute Module - spore możliwości zawarte w niewielkich wymiarach
Fundacja Raspberry Pi jest jednym z liderów na rynku rozwiązań technicznych dla edukacji informatycznej i systemów wbudowanych. Minikomputery spod znaku “malinki” zdobywają coraz więcej użytkowników na całym świecie - zarówno wśród hobbystów jak i projektantów zawodowych. Po kolejnej wersji Raspberry Pi 4B, wyposażonego w pamięć SDRAM LPDDR4 o pojemności 8GB, przyszła pora na zaprezentowanie jego mniejszego odpowiednika - Raspberry Pi Compute Module CM4, który może pracować jako moduł składowy klastra obliczeniowego.
Raspberry Pi CM4 i jego zastosowania praktyczne
Łącząc ze sobą moduły Raspberry Pi CM4 w układ klastra obliczeniowego, możesz zrealizować rozmaite aplikacje o charakterze przemysłowym, a także naukowo-badawczym. Przykładowo, możesz w ten sposób zbudować sterownik robotów, maszyn i automatów działających na linii produkcyjnej w fabryce. Innym polem zastosowań dla modułów Pi CM4, są obliczenia naukowe na potrzeby symulacji zaawansowanych procesów technologicznych i rozwiązywania problemów z nimi związanymi, np. badania wytrzymałości izolacji uzwojeń transformatora elektroenergetycznego przy długotrwałym obciążeniu na pełnej mocy.
Przydatne linki |