Igła do czyszczenia dyszy 0,6 mm - 5 sztuk

Indeks: DNG-17422 EAN: 5903351247412

Igła do czyszczenia dysz drukarek 3D. Jej stosowanie umożliwia utrzymanie drożności dyszy, zapewniając tym samym swobodny przepływ materiału do drukowania. Udrażniacz przeznaczony do dysz o średnicy 0,6 mm. Duży stopień elastyczności produktu pozwala na bezpieczne oczyszczanie pozostałości filamentu bez ryzyka uszkodzenia dyszy. Zestaw zawiera pięć igieł w plastikowym organizerze.

Igła do czyszczenia dyszy 0,6 mm - 5 sztuk
8,40 zł
6,83 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Igła do czyszczenia dyszy 0,6 mm - 5 sztuk

Igła przeznaczona do czyszczenia dysz drukarek 3D. Jej stosowanie umożliwia utrzymanie drożności dyszy, zapewniając tym samym swobodny przepływ materiału do drukowania. Pozwala to na zachowanie wysokiej jakości wydruków, nawet po dłuższym czasie użytkowania dyszy. Igła stosowana jest również do oczyszczania dyszy z resztek filamentu po jego wymianie. Zapobiega to niepożądanemu mieszaniu starego i nowego koloru na pierwszych warstwach wydruku. Udrażniacz przeznaczony do dysz o średnicy 0,6 mm. Duży stopień elastyczności produktu pozwala na bezpieczne oczyszczanie pozostałości starego filamnetu bez ryzyka uszkodzenia dyszy. Zestaw zawiera pięć igieł w plastikowym organizerze.

Specyfikacja igły do czyszczenia dysz

  • Długość całkowita igły: ok. 74 mm
  • Długość części czyszczącej: ok. 40 mm
  • Przeznaczona do dysz o średnicy 0,6 mm
  • Produkt posiada wygodny, nienagrzewający się uchwyt

Igła do czyszczenia dyszy 0.6 mm - 5 sztuk

Igła do czyszczenia dyszy 0,6 mm - 5 sztuk.

W naszej ofercie dostępne są również inne akcesoria do drukarek 3D.

Oczyść dyszę, zamiast ją wymieniać

Spośród wszystkich części do drukarek 3D, dysze pracują w szczególnie trudnych warunkach. Podgrzewane do temperatury przekraczającej 200oC, narażone są na osadzanie wewnątrz pozostałości stopionego filamentu oraz zanieczyszczeń – np. kurzu, gromadzącego się na filamencie podczas dłuższego przechowywania bez osłony.

Wszystko to sprawia, że po dłuższej eksploatacji dysza, która nie była odpowiednio czyszczona, nadaje się już tylko do wymiany. Na szczęście istnieją też akcesoria do drukarek 3D przeznaczone specjalnie do usuwania nagromadzonego w dyszy materiału.

Igła do czyszczenia dyszy 0,6 mm - 5 sztuk

Zestawy igieł to wyposażenie, które powinien mieć pod ręką każdy operator drukarki 3D. O tym, że końcówka hot-endu wymaga konserwacji, świadczą nierówności lub zabrudzenia widoczne na warstwie wydruku, wyraźnie zmniejszony przepływ filamentu, a nawet jego całkowite zablokowanie.

W takiej sytuacji należy podgrzać hot-end do temperatury odpowiedniej dla danego filamentu i delikatnie usunąć nagromadzone w nim osady. Igła do czyszczenia dyszy o średnicy 0,6 mm przeznaczona jest do użytku z dyszami o dużej średnicy – w ofercie sklepu Botland dostępne są również cieńsze igły.

Szerokość opakowania 5.5 cm
Wysokość opakowania 1.5 cm
Głębokość opakowania 20 cm
Masa opakowania 0.011 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Igła do czyszczenia dyszy 0,6 mm - 5 sztuk

4.5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Dorota 09.04.2023 Potwierdzony zakup
Zgodne z opisem
Zbigniew 09.03.2023 Potwierdzony zakup
Produkt zgodny z oczekiwaniem.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: