FORBOT - Kurs micro:bit - e-book

Indeks: FOR-23692 EAN: 9788395592621
Kurs od FORBOT w formie e-booka, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez świat micro:bita - od poznania samego modułu, przez instalację środowiska programistycznego aż po budowę licznych projektów. E-book zawiera dodatkowe treści nieuwzględnione w kursie online, przykładowe rozwiązania do zadań domowych oraz zapewnia stały dostęp do aktualizacji książki. Pozwala również ominąć rozpraszające elementy pojawiające się na stronie internetowej.
FORBOT - Kurs micro:bit - e-book
59,00 zł
56,19 zł netto
Zapłać później
Producent: Forbot

Opis produktu: FORBOT - Kurs micro:bit - e-book

Kurs od FORBOT w formie e-booka, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez świat micro:bita - od poznania samego modułu, przez instalację środowiska programistycznego aż po budowę licznych projektów. Wszystkie ćwiczenia z e-booka można wykonać za pomocą elementów znajdujących się w zestawie przygotowanym na potrzeby tego kursu.

Kurs w formie e-booka

Po zakupie kursu otrzymasz kod, który pozwoli na wygenerowanie Twojej wersji e-booka. W celu pobrania książki konieczne będzie podanie imienia, nazwiska i adresu e-mail na stronie wydawcy. Utworzone zostanie konto, dzięki któremu możliwy będzie stały dostęp do najnowszej wersji książki.

Kurs przekona Cię, że programowanie to świetna zabawa.

Przykładowy rozdział e-booka.

Zalety e-booka

Kolorowy e-book w formie PDF w większości przedstawia dokładnie ten sam materiał, który można znaleźć w kursie online dostępnym na blogu FORBOT. Jednak zawiera on również dodatkowe treści, wykraczające poza zakres kursu online - bonusowe przykłady, praktyczne wskazówki lub opisy bloczków nieomówionych na blogu. Na końcu e-booka znajdują się też przykładowe rozwiązania do wszystkich zadań domowych. Po zakupie otrzymasz również dostęp do najnowszych aktualizacji książki. Wersja e-bookowa pozwala również ominąć reklamy i inne rozpraszające elementy na stronie internetowej.

Zagadnienia poruszane w trakcie kursu

Kolejne rozdziały książki omawiają następujące zagadnienia:

  • Opis micro:bita, konfiguracja środowiska i pierwsze programy
  • Wykorzystanie uniwersalnych wejść oraz wyjść
  • Podłączenie czujników światła i obrotu
  • Generowanie dźwięków, czujnik położenia i liczby losowe
  • Sterowanie układami za pomocą gestów
  • Wprowadzenie do zmiennych, wyświetlacz 7-segmentowy
  • Pasek kolorowych diod RGB w praktyce
  • Ultradźwiękowy czujnik odległości
  • Sterowanie dotykiem i… bananami, czyli krokodylki w praktyce

Zawartość książki pokrywa się w większości (formą i merytoryką) z internetową wersją kursu. E-book został przygotowany głównie z myślą o osobach, które nie chcą uczyć się z kursów online publikowanych na blogu, gdzie mogą występować rozpraszające elementy (reklamy). Zakup książki wspiera również powstawanie nowych kursów od FORBOT.

Przykład dodatkowych fragmentów i rozwiązań do zadań domowych.

Kurs został napisany językiem przyjaznym dla wszystkich, niezależnie od wieku i doświadczenia.

Dla kogo jest ten e-book?

Jeśli masz młodsze rodzeństwo, jesteś rodzicem, dziadkiem lub nauczycielem e-book od FORBOT to idealny wybór, by poznać micro:bita i stać się świetnym trenerem programowania dla najmłodszych. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia z programowaniem ani elektroniką – wszystko za sprawą intuicyjnego edytora oraz wygodnych w podłączaniu modułów. Kurs powstał również z myślą o młodszych czytelnikach - mogą oni samodzielnie wykonać zawarte w nim ćwiczenia. Nie ma tu konkretnych limitów wiekowych – każdy, kto będzie czytał poradniki i wykona kolejne ćwiczenia, poradzi sobie z opanowaniem micro:bita w praktyce. 

Zestaw temat kursu micro:bit
Szerokość opakowania 0.1 cm
Wysokość opakowania 0.1 cm
Głębokość opakowania 0.1 cm
Masa opakowania 0.1 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: