Kondensator elektrolityczny 47uF/16V SMD - 5szt.

Indeks: UCC-00431

Kondensator elektrolityczny SMD, pojemność: 47 uF, napięcie maksymalne: 16 V, temperatura pracy maksymalna: 85 °C. Cena za 5 szt.

Kondensator elektrolityczny 47uF/16V SMD - 5szt.
2,50 zł
2,03 zł netto
Powiadom o dostępności
Niedostępny
Produkt wycofany
Producent: OEM

Kondensatory elektrolityczne SMD w praktyce

Kondensatory są zaliczane do grupy podstawowych elementów stosowanych w układach elektronicznych. Wśród nich, obok kondensatorów ceramicznych i foliowych, których struktura wewnętrzna jest oparta na dielektryku stałym, wykorzystuje się także kondensatory elektrolityczne aluminiowe, które bazują na dielektryku ciekłym i w większości są to elementy spolaryzowane, które mają anodę i katodę. Oznacza to, że podłączając taki kondensator do układu elektronicznego, należy zachować prawidłową biegunowość i podłączać anodę kondensatora do punktu o wyższym potencjale względem katody, aby nie doprowadzić do zniszczenia kondensatora. Zakres zastosowań kondensatorów elektrolitycznych jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. układy zasilania, gdzie pełnią one rolę filtrów chroniących układy elektroniczne przed zakłóceniami.

Demontaż i montaż kondensatorów elektrolitycznych SMD

W odróżnieniu od kondensatorów elektrolitycznych do montażu przewlekanego (THT), montaż ich odpowiedników w wersji SMD jest nieco trudniejszy i wymaga większej precyzji i dobrania odpowiedniej techniki lutowania. Demontaż zużytych kondensatorów elektrolitycznych SMD możemy wykonać na co najmniej dwa sposoby - poprzez odlutowanie jednego z wyprowadzeń elementu i podważenie go z późniejszym odlutowaniem drugiego wyprowadzenia lub poprzez chwycenie szczypcami płaskimi i przekręcenie kondensatora. Następnie należy odlutować wyprowadzenia i usunąć platformę montażową kondensatora. Wstawiając nowy kondensator, należy wyczyścić pola lutownicze z pozostałości po starym kondensatorze, po czym pocynować jedno z pól lutowniczych i posmarować je topnikiem. Następnie podgrzewając ocynowane pole lutownicze, przykładamy kondensator tak, aby był prawidłowo wypozycjonowany. Po ostygnięciu spoiny lutujemy drugie wyprowadzenie i gotowe!

Uwaga!

Sprzedaż produktu została zakończona. Sprawdź inne urządzenia w tej kategorii .

Specyfikacja

  • Pojemność: 47 uF
  • Napięcie maksymalne: 16 V
  • Rozmiar Ø 6,2 x 5,9 mm
  • Tolerancja: ± 20 %
  • Temperatura pracy: maks 85 °C
Szerokość opakowania 0.001 cm
Wysokość opakowania 0.001 cm
Głębokość opakowania 0.001 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: