Kondensator ceramiczny 10nF/50V - 1000szt.

Indeks: PAS-08752 EAN: 5904422312121

Kondensator ceramiczny przewlekany 10 nF / 50 V. Cena za 1000 sztuk.

Kondensator ceramiczny 10nF/50V - 1000szt.
32,70 zł
26,59 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Kondensator ceramiczny 10 nF / 50 V - 1000 szt.

Kondensator ceramiczny przewlekany 100 pF / 50 V. Cena za 1000 sztuk.

Elementy sprzedawane w pakiecie po 1000 sztuk.

Specyfikacja kondensatora

  • Pojemność: 10 nF
  • Maksymalne napięcie: 50 V
  • Obudowa: THT - przewlekana
  • Raster wyprowadzeń 2,54 mm
Zestaw kondensatorów ceramicznychZestaw kondensatorów ceramicznych.

Zestaw 1000 szt. kondensatorów ceramicznych 10nF/50V do montażu przewlekanego (THT) będzie świetnym uzupełnieniem zapasów komponentów zarówno w amatorskim warsztacie, jak i serwisie elektronicznym czy też komercyjnej prototypowni.

Elementy THT – choć w dużej mierze zostały wyparte przez mniejsze komponenty do montażu powierzchniowego – są nadal szeroko stosowane zarówno w urządzeniach komercyjnych (które nie wymagają silnej miniaturyzacji, np. w stacjonarnych wzmacniaczach audio), jak i konstrukcjach DIY, nadajnikach i odbiornikach radioamatorskich, zestawach do samodzielnego montażu, a także… prototypach. Komponenty z wyprowadzeniami drutowymi świetnie współpracują bowiem z popularnymi płytkami stykowymi oraz uniwersalnymi płytkami drukowanymi, pozwalającymi wypróbować działanie zaprojektowanego układu jeszcze przed opracowaniem dedykowanej płytki PCB.

Kondensatory ceramiczne THT – najważniejsze parametry

Podstawowym parametrem każdego kondensatora jest oczywiście jego pojemność nominalna – każdy element z danej partii produkcyjnej ma rzeczywistą pojemność zbliżoną do tej wartości, przy czym nie mogą one się różnić o więcej, niż zadeklarowana przez producenta tolerancja – w przypadku zwykłych kondensatorów może to być 10 lub 20 %. W bardziej precyzyjnych wykonaniach tolerancja może wynosić 5 %, a nawet 1 %.

Kolejnym ważnym parametrem jest maksymalne dopuszczalne napięcie pracy – zwykle wynosi ono od 25 V do nawet ponad stu woltów, zależnie od rozmiaru i pojemności kondensatora. Dobierając elementy do układu elektronicznego należy się upewnić, że w żadnym momencie pracy napięcie panujące na okładzinach kondensatora nie przekroczy tej wartości – w przeciwnym razie element ulegnie nieodwracalnemu uszkodzeniu (przebiciu dielektryka).

RLC - Pojemność 10 nF
Szerokość opakowania 12 cm
Wysokość opakowania 10 cm
Głębokość opakowania 2 cm
Masa opakowania 0.066 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: