Raspberry Pi NoIR Camera HD v2 8MPx - oryginalna kamera nocna dla Raspberry Pi

Indeks: RPI-06128 EAN: 652508442198

Moduł z kamerą czułą na światło podczerwone dla minikomputera Raspberry Pi  w wersji 3, 2, B+. Urządzenie posiada matrycę o rozdzielczości 8 Mpx, wspiera tryb HD 1080p, 720p oraz 640 x 480p. Potrafi wykonywać zdjęcia w wyższej jakości 3280 x 2464 px. Konfiguracja przebiega w prosty i przyjazny dla użytkownika sposób.

Raspberry Pi NoIR Camera HD v2 8MPx - oryginalna kamera nocna dla Raspberry Pi
82,90 zł
67,40 zł netto
Zapłać później
Producent: Raspberry Pi
Kompatybilny z: Raspberry Pi

Opis produktu: Raspberry Pi NoIR Camera HD v2 8MPx - oryginalna kamera nocna dla Raspberry Pi

Moduł z kamerą kompatybilny z minikomputerem Raspberry Pi w wersji 3, 2, B+, A+. Urządzenie wykorzystuje czujnik Sony IMX219 (dokumentacja), posiada matrycę czułą na światło podczerwone o rozdzielczości 8 Mpx, wspiera tryby nagrywania:

  • HD 1080p / 30 fps,
  • 720p / 60 fps,
  • 640 x 480p / 90 fps.

Potrafi wykonywać zdjęcia w wyższej jakości 3280 x 2464 px. Raspberry Pi posiada sprzętowe wsparcie dla obsługi tej kamery, dzięki temu urządzenie nie zużywa mocy obliczeniowej procesora. Nie wymaga instalacji sterowników dla systemu Raspbian.

Nowa kamera nocna dla Raspberry Pi IR  

W zestawie znajduje się także mała fioletowa folia, aby dowiedzieć się do czego służy zapraszamy do przeczytania tego artykułu :)

Czym jest NoIR?

Wersja NoIR nie posiada filtracji światła podczerwonego, innymi słowy jej matryca jest czuła na promieniowanie z zakresu IR. W praktyce oznacza to, że kamera dobrze spisuje się w nocy lub ciemnych pomieszczeniach wypełnionych niewidocznym dla ludzkiego oka światłem z zakresu podczerwieni. Do użytku warunkach dziennych zalecamy standardową wersję Pi kamery. W naszej ofercie znajdziesz kamerę "dzienną" wyposażoną w filtr IR jak i kamerę "nocną", która takiego filtra nie posiada. Dzięki temu może nagrywać również w ciemnościach, wykorzystując fale z zakresu podczerwieni. Minikomputer Rasberry Pi 
można nabyć osobno.

Akcesoria

W naszej ofercie również obudowy do kamer Raspberry Pi, uchwyty montażowe oraz taśmy połączeniowe o długości 5 cm, 10 cm, 20 cm, 30 cm.

Film pokazujący w jaki sposób należy podłączyć kamerę do minikomputera.

Raspberry Pi NoIR Camera HD v2 8 Mpx - oryginalna kamera nocna dla Raspberry Pi

Oryginalna kamera do Raspberry Pi NoIR Camera HD v2 to wysokiej klasy sprzęt, który umożliwia rejestrowanie obrazu nawet w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych. Moduł jest wyposażony w matrycę o rozdzielczości wynoszącej aż 8 Mpx, dzięki której możliwe jest uzyskanie nagrań o doskonałych parametrach technicznych.

Kamera Raspberry Pi NoIR HD v2 jest wyjątkowo czuła na promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie podczerwieni. Pozwala to wykorzystać ją do nagrywania po zmroku lub w zaciemnionych pomieszczeniach.

Gdzie najlepiej sprawdzi się NoIR Camera HD v2?

Wysokiej jakości kamera nocna w połączeniu z płytką Raspberry Pi znakomicie nadaje się do wykorzystania w rozmaitych projektach elektronicznych. Szczególnie dobrze sprawdzi się ona w instalacjach monitoringu i automatyki budynkowej, a także w systemach IoT.

W naszej ofercie dostępne są również inne typy kamer do Raspberry Pi, które umożliwiają nagrywanie w różnych warunkach oświetleniowych oraz uzyskanie różnorodnych efektów wizualnych. Ponadto oferujemy także szeroką gamę przydatnych akcesoriów do kamer RP, między innymi dodatkowe obiektywy, obudowy, adaptery czy uchwyty.

Interfejs CSI - Raspberry Pi
Rozdzielczość 8 MPx
Kamera - matryca IMX219
Kamera - filtr IR Nie
Kamera - typ moduł
Szerokość opakowania 7.5 cm
Wysokość opakowania 2.5 cm
Głębokość opakowania 12 cm
Masa opakowania 0.028 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Raspberry Pi NoIR Camera HD v2 8MPx - oryginalna kamera nocna dla Raspberry Pi

5/5

Średnia Ocena

4

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Andrzej S. 30.09.2021 Potwierdzony zakup
Bardzo fajnie działa z mocnym podświetleniem IR
Adam S. 14.02.2021 Potwierdzony zakup
Spełnia moje oczekiwania
Kamil P. 27.01.2021 Potwierdzony zakup
Działa jak trzeba
Jaime 15.12.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: