Grot do stacji lutowniczych typ N1-46 - 2 ZD929C / ZD937

Indeks: GTK-12275 EAN: 5904422318963

Grot do stacji lutowniczych typ N1-46 2 mm, współpracuje m.in ze stacjami: ZD929C, ZD931.

Grot do stacji lutowniczych typ N1-46 - 2 ZD929C / ZD937
9,90 zł
8,05 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Grot do stacji lutowniczych typ N1-46 - 2 ZD929C / ZD937

Grot w kształcie dłuta do stacji lutowniczych typ N1-46B. Średnica końcówki wynosi 2 mm, a długość całkowita grotu to 17 mm. Element współpracuje m.in ze stacjami: ZD929C, ZD931.

Specyfikacja techniczna grotu

Grot do stacji lutowniczych typ N1-46.

Grot do stacji lutowniczych typ N1-46.

Jak prawidłowo lutować?

Aby lutowanie połączeń pomiędzy elementami na płytkach PCB i przewodami wychodziło prawidłowo, należy nie tylko prawidłowo dobrać grot lutowniczy, ale także zadbać o prawidłową technikę lutowania. W przypadku montażu przewlekanego (THT), kiedy element jest już umieszczony w otworach pól lutowniczych, przykładamy rozgrzany grot do pola lutowniczego i wyprowadzenia elementu, a następnie aplikujemy cynę. Po 2-3 sekundach odrywamy grot i cynę od pola lutowniczego. Prawidłowo wykonany lut odznacza się połyskiem powierzchni i sztywnością połączenia pomiędzy wyprowadzeniem elementu, a padem lutowniczym.

Jak zadbać o długą żywotność grotu lutowniczego?

Grot do stacji lutowniczych i lutownic jest elementem eksploatacyjnym, którego żywotność przy prawidłowym użytkowaniu jest obliczona na ok. 300 godzin pracy. Nieprawidłowe obchodzenie się z grotem lutowniczym, może doprowadzić do znacznego skrócenia jego żywotności. W związku z tym, przed rozpoczęciem lutowania, grot należy wyczyścić w zwilżonej gąbce lub wiórkach mosiężnych. Po skończeniu lutowania, nie należy zostawiać na grocie cyny. Zanieczyszczony grot ma większe tendencje do utleniania się jego powierzchni. Nie należy śladów utlenienia zeskrobywać nożykiem z uwagi na możliwość uszkodzenia warstwy ochronnej na powierzchni grota, ponieważ może to doprowadzić do braku przyczepności cyny i tworzenia się z niej kulek, co skutecznie uniemożliwia prawidłowe lutowanie.

Szerokość opakowania 7 cm
Wysokość opakowania 1 cm
Głębokość opakowania 5 cm
Masa opakowania 0.1 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: